Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: The Fall of Gilead » Dark Tower: The Fall of Gilead #2

Dark Tower: The Fall of Gilead #2

Postacie
Zapowiedź

Roland został aresztowany za zamordowanie swej matki Gabrielle. Jeśli zostanie na niego wydany wyrok, czeka go stryczek. Tymczasem jego ojciec wraz z Chrisem Johnsem i Robertem Algoodem wyruszył na poszukiwania Broadclocka i Farsona. Ci jednak nie mają zamiaru dać się złapać...

Cytat

Strażnik: "If you seriously think we'll be passing such as you to the young princess--"
Sheemie: "Actually, serious thinking is a novel experience for me."

Streszczenie

Roland stoi nieruchomo, spoglądając na ciało matki. Wokół krzątają się pielęgniarki i rewolwerowcy jego ojca, a w progu komnaty stoją Alain, Bert i Aileen. Chłopak opowiada, co zaszło. Stephen wierzy synowi, ale żałuje, że nie ma już Kryształu, który stanowiłby ostateczny dowód. Zamiast tego w toaletce żony odnajduje klucz do swego sejfu.

Po chwili odzyskuje nad sobą panowanie i prosi Roberta i Chrisa, ojców Alaina i Cuthberta, o zajęcie się ciałem Gabrielle. Kiedy mężczyźni ją podnoszą, z rękawa wysuwa się sztylet. Chcą wierzyć, że służył samoobronie w tym niebezpiecznym świecie, ale sigul Farsona na rękojeści nie pozwala oddać się ułudom – nóż miał służyć jako narzędzie zbrodni. Steven rozumie już, w jaki sposób Farson i Marten ograli ich w tej partii zamków. Nie zamierza jednak grać całkowicie według ich reguł i dlatego, chociaż bardzo mu się to nie podoba, wydaje strażom rozkaz odprowadzenia Rolanda do więzienia. Aileen chce zaprotestować, ale Bert upomina ją, by zachowała zimną krew rewolwerowca.

Po odprowadzeniu chłopaka posłaniec przynosi wieści. Widziano kruka odlatującego z zamku ze skórzaną sakwą w szponach, a kiedy jeden ze strażników chciał go zastrzelić, zginął rażony piorunem. Gdzie indziej widziano trójkę jeźdźców, z których dwóch odpowiadało rysopisom Martena i grajka, którego dźgnął Cort, a którego ciało znikło z kostnicy. Rewolwerowcy dopasowują kolejne elementy układanki, a wszystko potwierdza odnalezione przez Alaina na parapecie komnaty czarne pióro. Steven zarządza pościg.

Tymczasem Cort umiera. Wymiotuje krwią i nic, co lekarz jest w stanie zrobić, nie może temu zapobiec. Krew sączy się też porami otrutego mężczyzny. Vannay odnajduje księgę, którą czytał Cort i z należytą ostrożnością dokonuje jej oględzin. Odgaduje, na czym polegał jej fortel, i że na jad z krwi smoka, którym nasączone są stronice, doktor De Curry nie zna odtrutki. Vannay prosi, by lekarz przyprowadził do Corta swego syna i innych adeptów. Będą mogli złożyć ostatnie wyrazy szacunku... i na własne oczy zobaczyć, co ich wróg może zrobić nawet najsilniejszym z nich.

Nazajutrz, przed bramą Gilead pojawia się chłopiec z mułem. Sheemie próbuje wyjaśnić strażnikom, że poszukuje Rolanda, Alaina i Cuthberta, ale ci są nieugięci. Chłopiec nie ma więc wyboru i na oczach straży rozpływa się w powietrzu, powodując pełną mobilizację rewolwerowców.

Ulice Gilead są przeszukiwane, ale większość poszukujących nie wierzy w opowieść strażników o upośledzonym chłopcu z mułem. Prędzej są w stanie uwierzyć w kolejny fortel Farsona. Dlatego poszukiwania trwają. Ukryty w ciemnym zaułku Sheemie zastanawia się, co począć dalej.

Rolanda odwiedzają Bert i Alain. Chłopaka zżera poczucie winy i nie może sobie wybaczyć, że nie posłuchał przyjaciół i nie oddał Kryształu Maerlyna ojcu od razu po powrocie. Uważa, że zawiśnie za to zaniedbanie i prosi przyjaciół, by to oni wyprawili go na tamten świat. Chłopcy są jednak pewni, że to tego nie dojdzie, po prędzej odbija go z więzienia, niż pozwolą zawisnąć.

Steven, Robert i Chris dotarli po śladach trzech konnych prosto do ściany kanionu, gdzie trop się urywa. Rewolwerowcy podejrzewają pułapkę, więc wycofują się, niepomni, że niebezpieczeństwo jest o wiele bliżej, niż im się wydaje. Zza skały jeden z powolnych mutantów trafia w wierzchowca Roberta zatrutą strzałką. Rozpoczyna się bitwa. Powolne mutanty padają, z wyrazem zaskoczenia na zniekształconych twarzach, bo pierwszy raz przyszło im zaatakować kogoś, kto nie ucieka w popłochu. Po chwili jest po wszystkim... a przynajmniej tak się wydaje rewolwerowcom. Zza skały wychyla się ostatni pozostały przy życiu mutant i strzela. Spostrzega go Robert i osłania Stevena własnym ciałem, jednocześnie zestrzeliwując napastnika. Niestety, chociaż jego kula była szybka jak myśl, i tak nie mogła zawrócić zatrutej strzałki, która odnalazła cel w piersi Roberta Allgooda.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: The Fall of Gilead #2 Dark Tower: The Fall of Gilead #2 Dark Tower: The Fall of Gilead #2 Dark Tower: The Fall of Gilead #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.