Avalon » Serie komiksowe » Miss America Comics 70th Anniversary Special » Miss America Comics 70th Anniversary Special

Miss America Comics 70th Anniversary Special

Postacie
Zapowiedź

Jedna z pierwszych superbohaterek Marvela powraca w one-shocie. Przekonajcie się, jaki wkład w zwycięstwo nad nazistami miała Miss America.

Streszczenie

Miss America, Whizzer oraz Blue Diamond walczą z całą wioską farmerów, którzy noszą na głowach dziwne hełmy. Za nimi stoi szopa, do której udaje się Bobby. Znajduje tam Agenta 12, po którego tu przybyli. Mogliby już zakończyć misję, ale tumany chłopów stają się uciążliwe. Madeline wpada na pomysł. Wlatuje do stodoły, a przeciwnicy podążają jej śladem. Pozostali bohaterowie zamykają drzwi, a Miss America wylatuje z niej, robiąc dziurę w dachu. Okazuje się, że herosi przybyli tu na polecenie Captaina America. Agent 12 infiltrował nową kryjówkę Brain Draina, ale utracili z nim kontakt. Od niego dowiadują się, że złoczyńca planuje sabotować budowę nowego okrętu wojennego, ale jego agent w stoczni nakrył go i został pojmany do niewoli. Miss America proponuje, że odstawi agenta oraz uda się do stoczni, a pozostali bohaterowie podejmą trop zahipnotyzowanych farmerów. Whizzer prosi ją na stronę, aby wyrazić swoje niezadowolenie jej planem. Jest jej narzeczonym i martwi się o nią. Agent mógł zostać zahipnotyzowany i teraz może działać dla wroga. Madeline obraża się za to, że narzeczony nie wierzy w jej możliwości. Whizzer poddaje się i bohaterka odlatuje. Odstawia Agenta do Anglii, po drodze rozmawiając o misji. Mężczyzna sugeruje jej, że udawanie się do stoczni otwarcie może nie być dobrym pomysłem. Jak tylko bohaterka się pokaże, wszyscy sabotażyści się schowają.

Później, ponownie w USA, Madeline Joyce rozmawia ze swoim wujem i jednocześnie szefem. Chce go namówić, aby pozwolił jej, jako reporterce, na zatrudnienie się w stoczni. Będzie pracować razem z innymi kobietami i zrobi reportaż o ich wielkim poświęceniu. James Bennet nie jest przekonany. Dziewczyna już parę razy namówiła go na kilka zmarnowanych pomysłów i nigdy nic dobrego z tego nie wyszło. Dodatkowo teraz jest zaręczona i powinna to ustalić z przyszłym mężem. Dziewczyna odpiera, że Bobby na pewno się zgodzi, inaczej marny byłby z niego narzeczony. Wuj daje się namówić i obiecuje użyć swoich znajomości, aby załatwić jej tę pracę.

W stoczni szefowa zmiany oprowadza Madeline. Ta prosi ją, aby nikomu nie mówiła, że jest reporterką. W ten sposób zbierze lepszy materiał. Szefowej jest to nawet na rękę, ponieważ nie miała pojęcia, co powiedzieć innym dziewczynom. Woła brygadzistkę, aby wprowadziła nową pracownicę. Przez cały dzień nowa zadaje multum pytań, czym drażni niektóre dziewczyny. Podczas przerwy śniadaniowej zauważa, że elektryczni trzymają się na uboczu i dodatkowo jedna z dziewczyn bacznie się jej przygląda. Na koniec dnia Miss America po kryjomu udaje się na zwiedzanie pustej stoczni. Zostaje jednak nakryta przez szefową zmiany, która ją przepędza.

Następnego dnia cały czas śledzi ją jedna z dziewczyn. Musi zgubić ten ogon, więc zamyka się w kabinie. Po chwili wylatuje jako Miss America i zabiera śledzącą. Mówi, że Madeline pomaga jej rozpracować sabotażystów, a ta jej przeszkadza. Szefowa zmiany nie wierzy w te oskarżenia. Bohaterka ma okazję bliżej przyjrzeć się kobiecie i rozpoznaje w niej Madame Mauzer. Robi się zbiegowisko. Dziewczyny chcą złapać szpiega, ale na pomoc przychodzą jej koleżanki. Okazuje się, że elektryczni to tak naprawdę Ubermadchen, czyli Vichy Vixen, Axis Annie, Fraulein Fatale i Penny Panzer. Rozpoczyna się bitwa. Miss America świetnie sobie radzi i już ma złapać wszystkie przeciwniczki, kiedy Madame używa swojej tajnej broni. Używa pilota i przy jego pomocy każe pracownicom stoczni atakować. Okazuje się, że osłony spawaczek to tak naprawdę hełmy Brain Draina. Kobiety dzięki swojej liczebności pokonują bohaterkę i związują ją łańcuchem. Niezahipnotyzowane dziewczyny zostają wzięte do niewoli. Mauzer wyjawia związanej swój diaboliczny plan. Mają zamiar upozorować wybuch, którego nie udało się powstrzymać Miss America, która zginęła, próbując go powstrzymać. Chcą ukończyć ten statek, ale na jego pokładzie zamontują urządzenia Brain Draina. Kiedy dzielni marynarze dopłyną do Europy, będą już pod kontrolą szalonego naukowca. Nagle uwięzione pracownice buntują się. Dochodzi do wielkiej bitwy. Kiedy koleżankom udaje się zdjąć hipnotyzujące hełmy, Ubermadchen są bez szans wobec liczebnej przewagi przeciwniczek. Nim Miss America uwalnia się z łańcuchów, jest już po walce. Bohaterka zabiera pilot do kontrolowania ludzi i leci do Niemiec. Tam Whizzer oraz Blue Diamond szturmują zamek szalonego naukowca. Mają jednak problemy z otumanionymi mieszkańcami wioski. Madeline używa pilota i każe żołnierzom schwytać nazistę. Złoczyńca jest bez szans i wszystko kończy się szczęśliwie.

[Uwaga: Do numeru dołączone są reprinty historii: "The Whizzer" z All-Winners Comics #9, "The Whizzer: The Terror of the Triple Destruction" z All-Winners Comics #10 oraz "Let's Play Detective: The Mystery of the Ghost Killer" z All-Winners Comics #11]

Autor: Spell

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.