Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #596

Amazing Spider-Man #596

Amazing Spider-Man #596

"American Son" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Chcąc zinfiltrować kwaterę główną Dark Avengers, Spider-Man staje oko w oko z Venomem i Bullseyem. Tymczasem po spotkaniu z Lily w życiu Harry'ego Osborna następuje kolejny dramatyczny zwrot, a dwoje przyjaciół Petera Parkera kontynuuje przygotowania do ślubu.

Cytat

Hawkeye: "Don't look at me. Gargan says hookers are like potato chips. You can't eat just one."

Streszczenie

Widząc retransmisję konferencji prasowej, na której Norman Osborn przedstawił Harry'ego jako nowego członka swojej ekipy, Peter ma pretensje do przyjaciela. Młody Osborn, który będzie odpowiadał za PR Avengers ojca, próbuje obrócić całą sytuację w żart. Po chwili jednak zupełnie poważnie zapewnia Parkera, że ma całą sytuację pod kontrolą. Prosi, by przyjaciel nie wchodził mu w tym wypadku w drogę i mu po prostu zaufał.

Później. Norman oprowadza Harry'ego po Avengers Tower. Zapytany o Lily, starszy Osborn stwierdza, że dziewczyna nie tylko nie znajduje się w budynku, ale też nie jest zainteresowana spotkaniem z Harrym.

W Avengers Tower znajduje się też Norah Winters, która właśnie podjęła tutaj pracę. Dziewczyna rozmawia z pracownikiem zastrzeżonego piętra budynku, próbując nawiązać z nim znajomość, która może jej pomóc w znalezieniu dowodów kompromitujących Normana Osborna.

Pete rozmawia z May i Jonahem seniorem o Harrym. Ciotka próbuje go przekonać, że to życie młodego Osborna i jego błędy. Jay jest jednak trochę innego zdania. Opowiada Peterowi, jak zdezerterował z wojska, gdy wystąpiły komplikacje podczas ciąży jego żony. Kobieta zmarła, rodząc młodego Jonaha, a Jay nie był później wcale takim dobrym ojcem, jakby chciał, lecz jednego jest pewien - postąpił wówczas słusznie. Radzi Peterowi, by ten w sprawie Harry'ego zrobił to, co podpowiada mu instynkt.

Norman namawia Harry'ego, by ten przyjął zastrzyk z czymś, co nazywa szczepionką przeciw jakimś patogenom. Młody Osborn ma opory, ostatecznie jednak daje się przekonać. Całą sytuację obserwuje przez monitor Lily, szczęśliwa, że Harry zdecydował się przyjąć ofertę pracy, jaką złożył mu ojciec.

Peter siedzi nad grobem Gwen Stacy, zastanawiając się, jak powininen zachować się wobec decyzji Harry'ego. Później pod Avengers Tower spotyka Norę, która oznajmia mu, że zaczęła tu pracować, żeby lepiej przeprowadzić dziennikarskie śledztwo. Parker chce odwieść ją od tego niebezpiecznego pomysłu, jednak dziewczyna nie chce go słuchać i wściekła wraca do budynku. Chwilę potem pojawiają się "Hawkeye" i "Spider-Man", którzy ruszają na miasto. Widząc ich, Pete postanawia zacząć jakoś działać.

Po zmroku Mac Gargan przygaduje sobie prostytutkę. Gdy zostają sami, zmienia się w Venoma i atakuje ją. Pilnuje go Hawk(Bulls)eye, który jednak bardziej zajęty jest zabijaniem szczurów monetami. Nagle Gargan zostaje zaatakowany przez Spider-Mana wyposażonego w soniczne urządzenie obezwładniające przeciwnika. Mac woła na pomoc Hawkeye'a, jego krzyki zostają jednak wyciszone przez pole siłowe Susan Richards. Po krótkiej walce Spidey zamyka Gargana w pomieszczeniu, do którego wrzuca także soniczną broń. Chwilę potem pojawia się Invisible Woman, która daje bohaterowi czarny kostium, specjalnie przygotowany przez Reeda Richardsa.

W Avengers Tower Harry wyłącza kamery monitorujące jego pokój i wyrusza na poszukiwania Lily.

Norman Osborn zbiera swoich Avengers, nie wiedząc, że w kostiumie Venoma znajduje się Peter Parker. Oznajmia, że tego wieczora zapozna ich ze swoim nowym projektem, którego kluczowym elementem ma być Harry. Sam projekt nosi nazwę "American Son".

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #596 Amazing Spider-Man #596

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.