Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hercules » Incredible Hercules #130

Incredible Hercules #130

Postacie
  • * Hercules , Amadeus Cho
  • * Pluto , Typhon
  • * martwi bohaterowie spotkani w zaświatach: Aegis i Zeus oraz Commander Kraken, Cobalt Man, Artume, Kyknos, Scourge of the Underworld, Armless Tiger Man, Jack O'Lantern, Orka, Baron Zemo, Nessus, Veranke, Abomination oraz Amphitryon, Cronus, Semele, Ben Parker i wielu, wielu innych
Zapowiedź

Przygotujcie się na proces sądowy, jakiego jeszcze świat nie widział. Pluto - Pan Śmierci - osądzi Zeusa w piekielnych czeluściach Hadesu. Na ławie przysięgłych zasiądą potępione dusze demonów, obrońcą zostanie Amadeus Cho, a głównym świadkiem oskarżenia będzie nie kto inny, jak Incredible Hercules!

Cytat

Zeus do Herculesa: "Sit down boy... And shut your ambrosia hole."

Streszczenie

Najmroczniejsze czeluście Tartaru. Hercules, Cho oraz Aegis stanęli naprzeciw Pluto i jego parszywej dwunastki. Lew Olimpu widząc spętanego łańcuchami Zeusa od razu rzucił się do bitki, lecz, co oczywiste, przy takiej ilości przeciwników, nie miał szans. Mimo to, miotał się i szarpał, dopóki Pan Śmierci nie kazał swoim sługom przyprowadzić Amphitryona, przyszywanego, ludzkiego ojca Herca. Wtedy dopiero pod wpływem gróźb i próśb, Grecki Goliat się uspokoił. Pluto najwyraźniej wie, po co do Hadesu przybyli nasi bohaterowie i nie zależy mu na walce. Pragnie doprowadzić do procesu Zeusa i chce, aby Hercules był przy tym obecny. Tylko on, dlatego Pan Śmierci proponuje Cho możliwość spotkania z jego zmarłymi rodzicami i gwarantuje przeprawę rzeką zapomnienia Lete na Pola Elizejskie. Amadeus w pierwszej chwili nie chce się zgodzić, bo według niego Pluto ewidentnie chodzi o to, żeby rozdzielić bohaterów. Lecz za namową Herculesa zgadza się, gdyż to może być jedyna okazja, by skonfrontować i pożegnać się ze swoimi nagle zmarłymi rodzicami. Według Herca to bardzo ważne dla kogoś tak młodego jak Amadeus. Cho wyrusza, a Aegis mu towarzyszy, aby służyć radą i pomocą.

Tymczasem, Hercules oraz Pluto udają się na arenę wyglądającą niczym starożytny teatr, gdzie odbyć ma się proces Zeusa. Dwunastu przysięgłych (Commander Kraken, Cobalt Man, Artume, Kyknos syn Aresa, Scourge of the Underworld, Armless Tiger Man, Jack O'Lantern, Orka, Baron Zemo, centaur Nessus, Veranke i Abomination) dołączyło do reszty Dykasterii, czyli rady 501 "sprawiedliwych" powołanych z ludu, którzy, zgodnie z Ateńskimi tradycjami, mieli zadecydować o dalszym losie Zeusa. Rozpoczął się proces. Hercules wyrwał do przodu z płomienną przemową, ale uciszył go jego własny ojciec, twierdząc, iż Lew Olimpu wcale nie pomaga swoimi bzdurnymi tezami. Wtedy Pluto przedstawił pierwszego świadka oskarżenia, Cronusa, ojca wszystkich greckich bogów, aby mógł opowiedzieć zebranym jak to jego własny syn, Zeus, najpierw go otruł, a potem zaszlachtował. Następna była Semele. To była kochanka Zeusa, która mimo iż nie chciała, musiała przyznać, że zgodnie z mitami, niegdyś jej umiłowany ukazał jej się w swej boskiej postaci i poraził ją piorunami zabijając na miejscu. Od razu widać, że proces jest dość jednostronny i mało sprawiedliwy. W międzyczasie, pomiędzy Zeusem a Herculesem cały czas iskrzy i zgrzyta. Widać, że relacje między nimi są mocno napięte i daleko odbiegają od rodzinnych.

Rzeka Lete. Cho oraz Aegis przeprawiają się przez nią na prowizorycznej tratwie. Muszą uważać, gdyż kto się napije z niej wody ten całkowicie utraci pamięć. Nagle zaatakowały ich skrzydlate bestie. Byli to przeklęci wieki temu przez Zeusa zalotnicy Penelopy, żony Odyseusza. Jednak Amadeus i Aegis obronili się przed nimi dzięki współpracy, która szła im nad wyraz dobrze. Aż można żałować, że nie spotkali się wcześniej.

W końcu dwójka młodych bohaterów dopłynęła do swojego celu, do Pól Elizejskich. Tam na brzegu spotkali starca łowiącego ryby. Okazał się nim nie kto inny jak Ben Parker, osławiony wujek Spider-Mana. Wskazał on drogę Amadeusowi, a ten już w oddali, w blasku światła ujrzał dwie zbliżające się sylwetki. Cho obawia się tego spotkania, cały czas obwiniał siebie za śmierć swoich rodziców. Lecz po dodaniu otuchy przez Aegisa wyrusza, aby stawić temu czoła.

Z powrotem na procesie. Jednym z kolejnych przemawiających jest Typhon. Fałszywie skruszony, wężowonogi tytan opowiada jak bogowie z Olimpu pod przewodnictwem okrutnego Zeusa zgładzili niemal całą jego rasę w czasie Tytanomachii. Wreszcie bóg piorunów ma dość tej farsy i gniewnie oraz arogancko przemawia do zebranych. Według niego poczynania bogów mogą wydawać się zwykłym śmiertelnikom bestialskie lub bezcelowe, ale wszystkie one do czegoś prowadzą, a ograniczone rozumki nigdy nie będą w stanie tego pojąć. Zeus uczestniczy w tym procesie tylko dlatego, że musi poddać się panującym prawom w Hadesie i woli Pluto, lecz ostrzega, że jeśli zostanie skazany, to dopiero wtedy ludzie odczują czym jest prawdziwy brak boskiej interwencji. Wtedy swoje trzy grosze dorzuca Hercules, próbując uświadomić zebranym, że jego ojciec nie potrafi się zmienić, zawsze będzie okrutny i arogancki. To domena bogów, przez nią są oni ograniczeni i pozbawieni wyborów, których może dokonać zwykły śmiertelnik. Słowa te rozwścieczyły Zeusa i ponownie uciszył on Lwa Olimpu, zarzucając mu, że się wstydzi za takiego syna.

Mimo tych namiętnych przemów na końcu, członkowie Dykasterii jawnie żądają skazania Zeusa na wieczne potępienie. Pluto już przygotował naczynie z wodą z rzeki Lete, aby kompletnie wymazać pamięć bogowi piorunów. Zeus przystaje na to, gdyż takie jest starożytne prawo w krainie umarłych. Lecz Hercules się na to nie zgadza. Mimo wielu gorzkich słów, jakie usłyszał dzisiaj do swojego ojca, jest gotów bronić go za wszelką cenę, choćby miał walczyć z całym Tartarem. Ale i na to Pluto był przygotowany i przywołał można by rzec Dark Herculesa. Mroczną i nieczystą powierzchowność Greckiego Goliata, która pozostał w Hadesie po tym jak Lew Olimpu, tysiące lat temu, został przywrócony do życia i dostąpił wniebowstąpienia na Olimp i która tylko czeka, aby rozszarpać na strzępy swoją lepszą połowę.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hercules #130 Incredible Hercules #130

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.