Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: Frank Castle (MAX) » The Punisher: Frank Castle (MAX) #71

The Punisher: Frank Castle (MAX) #71

The Punisher: Frank Castle (MAX) #71

"Welcome To The Bayou" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Podróżując bocznymi drogami Luizjany z czymś okropnym w bagażniku, Frank Castle zatrzymuje się na stacji obsługi pojazdów na skraju bagien... i wkracza do świata nieopisanego horroru. Punisher napotkał na swojej drodze wiele niesmacznych postaci, ale nic nie przygotowało go na spotkanie ze zdeprawowaną do granic możliwości rodziną Geautreaux.

Cytat

Punisher o wystroju stacji benzynowej: "A place like this has a vibe, a taste to it, like when you belch up something sour you don't remember eating."

Streszczenie

Frank jedzie samochodem drogą wiodąca przez Luizjanę. Szybciej byłoby autostradą, ale także łatwiej tam o policję. On nie może sobie na to pozwolić - nie z tym, co ma w bagażniku. W lusterku widzi zbliżający się wóz. To pierwszy pojazd, jaki widzi od wyjazdu z Houston. Jedzie nim banda nastolatków szalejąca w czasie wiosennych ferii. Prawdopodobnie nie spotka gliniarzy w promieniu 50 mil, ale na wszelki wypadek trzyma się ograniczeń prędkości. Chętnie pojechałby szybciej, ale nie może ryzykować. Musi dowieść swój cenny ładunek do Nowego Orleanu. Dojeżdża do stacji benzynowej. Ma jeszcze pół zbiornika, ale nie wie, kiedy trafi na następną okazję do tankowania. Poza tym musi się odlać. Na miejscu spotyka także nastolatków, którzy go mijali. To dwóch chłopaków i dwie dziewczyny. Sklep na stacji przypomina złomowisko. W kiblu jeden z dzieciaków próbuje zagadać do Franka, ale ten tylko coś odburknie. Kasjer mierzy wzrokiem dziewczyny, ale to nie problem Punishera. Castle odjeżdża ze stacji pierwszy. Po kilku kilometrach zatrzymuje się - ma złe przeczucie. Te dzieciaki dawno już powinny go wyprzedzić. Czeka już jakiś czas. Musi jechać dalej, jeśli ma zdążyć na czas, jednak to nie daje mu spokoju. Wraca na stację. Nie ma śladu ani po kasjerze, ani po nastolatkach. Za budynkiem stoi dom, do którego bohater zmierza wolnym krokiem. Na miejscu wita go ponętna blondynka. Frank udaje, że chce coś kupić w sklepie. Dziewczyna nie grzeszy inteligencją i wyraźnie podrywa mężczyznę. Frank prawie daje się nabrać na ten show. Niezdarna dziewczyna i wylewające się z koszulki cycki to tylko gra. Trzeba przyznać, że dziewczyna jest w tym dobra - stara się go trzymać z dala od domu. Podchodzą z powrotem do samochodu. Jest jeszcze jedna sprawa: jej oczy - widać w nich szaleństwo. Gdyby coś się tu stało, nikt by się o tym nie dowiedział. W promieniu wielu mil żadnych budynków, tylko las i bagna.

 

Kawałek dalej przy rzece jest jeszcze jeden dom. Tam w klatce siedzą związane nastolatki ze stacji, a jeden z chłopaków wisi głową w dół nad wodą. Kasjer podchodzi do uwięzionych i nachalnie przedstawia im swojego zwierzaka – szczura. Kiedy przychodzi jego przyjaciel zwany Big Daddy, wspólnie otwierają klatkę, aby gryzoń mógł się przywitać. Wiszący chłopak udaje twardziela i zaczyna ich wyzywać. W odpowiedzi oprawcy wrzucają do wody przynętę i nawołują Generała Lee, 12-stopowego krokodyla. Gad wyskakuje z rzeki i odgryza głowę i pół torsu dzieciaka. Do wieśniaków podchodzi kolejny koleś. Jest wielki jak góra. Nazywa się Earl. Ma nadzieję, że krokodyl zostawił coś, co można ugotować. Koledzy go uspokajają. Był jeszcze jeden chłopak i potrawka jest już prawie gotowa.

 

Z powrotem na stacji Frank zastanawia się, co robić. Nie ma żadnych dowodów, tylko przeczucie. Dziewczyna z szajbą to jeszcze nie zbrodnia. Dodatkowo jego ładunek zaczyna hałasować w bagażniku. Musi mu podać kolejny zastrzyk. Gdyby tylko to cholerne uczucie odeszło.

Autor: Spell

Galeria numeru

The Punisher: Frank Castle (MAX) #71 The Punisher: Frank Castle (MAX) #71 The Punisher: Frank Castle (MAX) #71 The Punisher: Frank Castle (MAX) #71 The Punisher: Frank Castle (MAX) #71 The Punisher: Frank Castle (MAX) #71 The Punisher: Frank Castle (MAX) #71 The Punisher: Frank Castle (MAX) #71 The Punisher: Frank Castle (MAX) #71

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.