Avalon » Serie komiksowe » Iron Man: House Of M » Iron Man: House Of M #2

Iron Man: House Of M #2

Iron Man: House Of M #2

Chapter II: "Independence Day"

Postacie
Cytat

Tony Stark: "You're insane."
Howard Stark: "And you're an idiot. Goodbye, Tony."

Streszczenie

Howard Stark informuje syna, że steruje poczynaniami Sentinela, który go uwięził. Zwraca jego uwagę na uszkodzenia w pancerzu robota, które Tony może wykorzystać w celu uwolnienia się. Plan zostaje zrealizowany, ale Tony nie ucieka z miejsca walki – gdy orientuje się, że Sentinel sterowany przez jego ojca celuje w kierunku ludzi, atakuje robota. Howard nazywa syna idiotą, ale ten nie zważa na słowa ojca i eliminuje Sentinela. Ta postawa spotyka się z aplauzem uratowanych i zaciekawieniem mediów, które właśnie dotarły na miejsce. Tajemniczy "Iron Man" staje się tematem numerem jeden wszystkich stacji telewizyjnych.

Po powrocie do swojego mieszkania Tony wysłuchuje wiadomości telewizyjnych o nowym "terroryście". Jest zaniepokojony zainteresowaniem mediów, a gdy w jego domu pojawia się wysłannik House of M, jego strach jeszcze wzrasta. Dwugłowy mutant nie przybył jednak go aresztować, tylko przejąć wszystkie informacje dotyczące projektu Vision, czyli robotów projektowanych przez Stark Industries. Nie daje Tony'emu żadnego wyboru i zmusza do przyjęcia warunków House of M. Przy okazji zdradza Starkowi, że wiedzą, kim jest Iron Man – według mutantów to Johnny Storm.

Jakiś czas później Tony spotyka się z ojcem. Rozmowa szybko przeradza się w kłótnię. Tony zarzuca ojcu próbę zamordowania bezbronnych ludzi. Z zaskoczeniem dowiaduje się, że Howard miał zamiar ugasić pożar i uratować zagrożonych ludzi, a nie mordować ich. Ojciec zarzuca Tony'emu bezmyślność podczas tamtej akcji oraz spotkania z House of M. Tony bez wahania oddał mutantom informacje, które mogą kosztować życie miliony homo sapiens. Zdegustowany Howard opuszcza zawstydzonego syna i na pożegnanie sugeruje mu zniszczenie pancerza bojowego, zanim popełni w nim kolejne gafy.

Zgodnie z nową polityką władz, setki ludzi podejrzanych o udział w ruchu oporu trafiają do "bezpiecznych stref", nowoczesnej wersji obozów internowania. Tymczasem Tony jest o krok od zniszczenia swojej zbroi, ale powstrzymuje go Johnny Storm, który odkrył jego sekret i dotarł do jego tajnego laboratorium. Chwali postawę Tony'ego i oferuje swoją pomoc, ale początkowo spotyka się z odmową. Tony nie widzi sensu w dalszej walce, ale zmienia zdanie, gdy dowiaduje się, że jednym z internowanych jest Henry Pym.

Chwilę później Tony i Johnny docierają do obozu, do którego trafił Pym i atakują Sentinele. Udaje im się odbić naukowca z rąk zaskoczonych mutantów, ale po chwili zostają otoczeni przez żołnierzy wyposażonych w jetpacki. Z opresji niespodziewanie ratuje ich Pym, z pomocą bomby genetycznej, która dezintegruje mutantów. Henry tłumaczy, że zabija ona przebywających w pobliżu mutantów, nie czyniąc szkody ludziom. Z dumą zdradza, że bomb jest masa i podłożone zostały w całym mieście...

Autor: Lex

Galeria numeru

Iron Man: House Of M #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.