Avalon » Serie komiksowe » Iron Man: House Of M » Iron Man: House Of M #1

Iron Man: House Of M #1

Iron Man: House Of M #1

Chapter I: "Father's Day"

Postacie
Cytat

Howard Stark (o synu, wielokrotnie): "What a disappointment."

Streszczenie

Trwa Sapien Death Match, telewizyjne starcie zwykłych ludzi sterujących Sentinelami. Tony Stark, jeden z najlepszych pilotów, strąca swego konkurenta, Johnny'ego Storma. Chwila nieuwagi kosztuje go jednak zwycięstwo – traci je na rzecz swojego ojca, który również brał udział w turnieju.

Chicago, siedziba Stark Industries. Kierowana przez Howarda i Tony'ego firma jest o krok od odniesienia kolejnego sukcesu. Humor seniora psuje jeden z naukowców, Hank Pym, który na własną rękę rozpoczął badania nad mapowaniem genomu mutantów. Tony udziela reprymendy Pymowi, ale Howard i tak demonstruje swoje niezadowolenie i zawód wobec stylu zarządzania syna.

Wieczorem Tony w samotności pije alkohol i próbuje zapomnieć o trudnych relacjach z ojcem. Po pewnym czasie udaje się do podziemi budynku i powraca do pracy nad swym pancerzem bojowym, którym chce zaimponować ojcu. Wracając do swojego mieszkania orientuje się, że Henry Pym zniknął ze swojego laboratorium wraz ze wszystkimi materiałami dotyczącymi jego badań. Zaniepokojony tym faktem Tony udaje się do ojca i zapewnia go, że panuje nad sytuacją, ale Howard brutalnie przerywa jego słowa. Oznajmia, że to kolejny przykład nieudolności syna, który w obliczu trudnej sytuacji od razu biegnie do ojca po ratunek. Howard podkreśla, jak bardzo zawodzi go Tony i stwierdza, że jak zwykle musi zająć się wszystkim osobiście.

Po powrocie do domu żal Tony'ego przeradza się w złość - zakłada zaprojektowany przez siebie pancerz bojowy i rusza na poszukiwania Pyma. Z pomocą komputera odnajduje miejsca, w których ostatnio przebywał zaginiony – jednym z nich jest spokojnie wyglądający domek na przedmieściach. Dzięki swojej technologii Stark odkrywa, że w podziemiach znajduje się spora grupa ludzi związanych z ludzkim ruchem oporu. Wdziera się do piwnicy, ale zanim jest w stanie sprawdzić, czy znajduje się tam Pym, na miejscu pojawiają się Sentinele. Tony podejmuje walkę z wielkimi robotami, ale jest ona nierówna – przeciwnicy są znacznie potężniejsi niż wersje robotów, które biorą udział w Sapien Death Match. Jeden z nich przygniata Tony'ego do ziemi i unieruchamia. Okazuje się, że steruje nim Howard Stark, który po raz kolejny zawiódł się na synu...

Autor: Lex

Galeria numeru

Iron Man: House Of M #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.