Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Initiative » Avengers: The Initiative #24

Avengers: The Initiative #24

Avengers: The Initiative #24

"Disassembled" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Norman Osborn rozwiązał S.H.I.E.L.D. i zamknął Camp Hammond. Oznacza to wyjątkowe problemy dla Shadow Initiative, któej członkowie akurat wykonywali misję w Madripoorze. Ścigani przez agentów HYDRY oraz Bloodscreama i Roughhouse'a, muszą znaleźć wyjście z bardzo trudnej sytuacji.

Cytat

Ant-Man: "What I'm doing now is totally covert. So I can't talk about it. Okay, okay... I rode in Black Widow's cleavage."

Taskmaster: "The redhead or the blonde?"

Ant-Man: "Blonde. She's way hotter."

Taskmaster: "Pfft. Give me Bettie Page over Paris Hilton any day."

Streszczenie

Rodzina sierżanta Greena właśnie pakuje swoje rzeczy przed wyjazdem do tymczasowego nowego domu, gdzie mają poczekać na nowe rozkazy dla Gauntleta, kiedy Camp Hammond zostanie zrównany z ziemią. Nagle pojawia się żona Bengala, cała we łzach, rozpaczając nad tym, że nie wie, gdzie jest jej mąż, bo S.H.I.E.L.D. wysłała go gdzieś z tajną misją i bardzo możliwe, że po jej likwidacji nikt nie sprowadzi go do domu.

W tym właśnie czasie, oddział Shadow Initiative znajdujący się w Madripoor zostaje zaatakowany przez Roughouse'a i Bloodscreama. Constrictor zostaje wyznaczony do walki z mięśniakiem, ponieważ ma trochę doświadczenia w starciach z Hulkiem. Jednak tak jak w tamtych przypadkach, nie idzie mu za dobrze, dopóki nie wpada na pomysł, by przydusić trochę przeciwnika. Mary staje do pojedynku na miecze z Bloodscreamem, a gdy ten rozbraja ją i pewien jest zwycięstwa, telekinetycznie unosi swoją broń i obcina mu głowę. Sądząc, że to koniec, Taskmaster sugeruje, by poszukać schronienia albo środka transportu do domu. Niespodziewanie jednak, Bloodscream naprawia się i chwyta Mary, jednocześnie ogłaszając, że wkrótce zaroi się tu od agentów Hydry i nie mają dokąd uciec. Typhoid wpada w panikę i odrzuca go od siebie wyładowaniem energii, po czym osuwa się na ziemię mamrocząc, że chce do swojego pokoju. Taskmaster pomaga jej się uspokoić i rozkazuje reszcie opuścić broń. Twierdzi, że sytuacja się zmieniła, bo skoro nie ma już S.H.I.E.L.D., nie pracują dla nikogo, więc równie dobrze mogą pójść w ślady Hardballa i dołączyć do Hydry.

Gauntlet tak długo awanturuje się z asystentką Osborna, że w końcu jej szef wychodzi z biura, by osobiście się go pozbyć. Zmienia jednak zdanie, gdy Green wspomina o Shadow Initiative i misji w Madripoor. Udaje, że doskonale wie, o co chodzi i że właśnie zamierzał się tym zająć, a gdy sierżant odchodzi uspokojony, każe pannie Hand dowiedzieć się, o co naprawdę chodziło.

Po tym, jak grupa została zabrana do bazy Hydry, Taskmaster próbuje przekonać Hardballa do swojego pomysłu zmiany stron. Ten nie bardzo chce uwierzyć, więc za namową Scorpion decyduje się zamknąć wszystkich do czasu, aż będzie miał pewność. Bengal wykorzystuje okazję, by spytać, co się stało z Komodo, ale Hardball ostrzega, żeby nie wspominał o niej, jeśli chce żyć z nim w zgodzie. Wszyscy zostają zabrani do zbrojowni, gdzie mają oddać swoją broń, ale to jest właśnie okazja, na którą czekał Taskmaster. Gdy rozpoczyna atak, pozostali instynktownie podążają za nim i w ciągu kilku minut umacniają się w zbrojowni. Wszyscy mają nadzieję, że częstotliwości komunikacyjne S.H.I.E.L.D. nadal są monitorowane, więc Constrictor otrzymuje polecenie nawiązania kontaktu z kimkolwiek, kto słucha. Taskmaster znów próbuje uspokoić Mary, której psychika robi się coraz bardziej niestabilna, ale zanim zdąży to zrobić, atakuje kolejny oddział Hydry. Próbują ostrzelać intruzów kulami z inhibitorami, ale niespodziewanie Typhoid zatrzymuje pociski i powala wszystkich eksplozją energii. Taskmaster jest pod wrażeniem i pyta, która z jej osobowości to zrobiła, ona zaś daje do zrozumienia, że to ktoś zupełnie nowy.

Melati budzi się w prywatnej kwaterze Hardballa widząc, że on i Scorpion tylko na to czekali. Gdy pyta, dlaczego nie jest w celi, Roger mówi, że chce tylko serum regeneracyjnego z jej krwi i zamierza puścić ją wolno. Ona zgaduje, że potrzebuje tego dla swojego brata, bo Hydra nigdy go nie wyleczyła. W tym momencie słychać eksplozję, więc Hardball i Scorpion wybiegają z pokoju przy wtórze krzyków Melati traktujących o tym, jak bardzo nienawidzi Rogera i jak pasuje do tej kompanii zdrajców.

Wspomniana eksplozja była dziełem Mary, która wysadziła ścianę budynku, by zrobić sobie drogę ucieczki. I ma tu na myśli tylko siebie, bo nie zamierza dłużej trzymać się z taką bandą frajerów i ostrzega, by nie próbowali jej szukać. Po tych słowach wyskakuje przez wyrwę i znika w lesie. Gdy Constrictor radzi, żeby również zabierali się stąd, w pomieszczeniu pojawiają się Hardball i Scorpion w towarzystwie Roughouse'a i Bloodscreama. Carmilla radzi, by pozwolił tamtym dwóm zająć się intruzami, a sama odciąga Rogera na bok i mówi, że wie, co planuje. Po tym, jak rozmawiał z Komodo odgadła, że chce, by go znienawidziła i domyśliła się też, że wcale nie zamierza kierować Hydrą, ale zniszczyć ją od środka. Sama została tu przysłana dokładnie w tym samym celu i bardzo cieszy się z tego odkrycia, bo jej uczucie do niego jest prawdziwe. Po tych słowach całuje go. Chwilę później, Hardball dołącza do walczących, by zakończyć pojedynek przy użyciu broni z inhibitorami, ale odkrywa, że podczas pocałunku Scorpion zwinęła jego miotacz. Tymczasem, resztki Shadow Initiative zostały zepchnięte do narożnika i bronią się desperacko. Nagle, Roughouse obala się na ziemię z krzykiem, bez wyraźnego powodu, a chwilę później Bloodscream eksploduje od środka, gdy Ant-Man powiększa się wewnątrz jego ciała. O'Grady oświadcza, że H.A.M.M.E.R. odebrał ich wezwanie i kawaleria przybyła. Hardball zrywa się do ucieczki, więc Constrictor rusza za nim i dopada przed drzwiami jego prywatnej kwatery. Roger mówi, że chciał tylko doprowadzić go do Komodo i poddaje się. W tym momencie budynek wypełnia się agentami H.A.M.M.E.R..

Jakiś czas później członkowie Shadow Initiative zostali odstawieni do wieży Avengers. Luźną rozmowę o ostatniej misji przerywa przybycie Osborna, który spławia Ant-Mana i wprowadza żonę Bengala. Gdy tamta dwójka wita się wylewnie, Komodo pyta, co zrobił z Hardballem, zaś Norman odpowiada, że został przetransportowany do kompleksu 42. Żegnając pozostałych obiecuje, ze wkrótce się do nich odezwie, a tymczasem zatrzymuje Taskmastera na chwilę rozmowy. Ten jest pewien, że zostanie zwolniony, albo gorzej, ale Osborn oświadcza, że chce, by zajął się prowadzeniem Inicjatywy.

Kiedy Hardball zostaje dostarczony do kompleksu 42, pod jego murami gromadzi się armia Blastaara.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Avengers: The Initiative #24 Avengers: The Initiative #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.