Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Young Avengers » Dark Reign: Young Avengers #1

Dark Reign: Young Avengers #1

Dark Reign: Young Avengers #1

"Young Masters" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Melter, Enchantress, Executioner, Egghead, Big Zero i Coat of Arms - to nowa wersja Young Avengers. Ich skandaliczne zachowanie budzi zdenerwowanie oryginalnych członków grupy...

Cytat

Coat of Arms, na dźwięk nadjeżdżających radiowozów: "I think this scene is over. It's beer o'clock, everyone!"

Streszczenie

Ze sklepu wybiegają rabusie z łupem. Na zewnątrz czeka już komitet powitalny w postaci Meltera, Coat of Arms, Enchantress, Executionera, Eggheada i Big Zero, którzy nie zapominając o manierach przedstawiają się jako Young Avengers. Zbiry otwierają ogień, ale Chris szybko topi kule, a Sylvie teleportuje pozostałe w asgardzką ścianę.

Jedyny biały bandyta rzuca się do ucieczki, ale Big Zero ma zamiar ukarać go za zadawanie się z czarnuchami. Depcze go na miazgę, co nie podoba się Melterowi. Chłopak strofuje koleżankę, żeby następnym razem zachowywała się jak na superbohaterkę przystało. Tymczasem Executioner zwraca dowódcy uwagę, że pozostali uciekają. Melter próbuje stopić im chodnik pod stopami, ale zamiast tego jego moce manifestują się w leżącym poniżej tunelu metra. Zniecierpliwiony Daniel zestrzeliwuje jednego z bandytów, a Sylvie zamienia kolejnego w psa.

Ostatni poddaje się i pyta Coat of Arms, kim są. Dziewczyna wykłada mu ich filozofię, w której brak jest miejsca na Akt Rejestracyjny, a ponieważ nie mogą pozwolić sobie na identyfikację prosi Eggheada, by zajął się problemem. Android manipuluje w mózgu opryszka i wywołuje u niego 30-letnią śpiączkę. Przed zniknięciem z oczu nadjeżdżającym radiowozom Enchantress upewnia swojego chłopaka, że w metrze nie było ofiar śmiertelnych, po czym wszyscy udają się do pubu.

Siedząc przy barze Enchantress hipnotyzuje barmana, przekonując go, że wszyscy są pełnoletni i że nie muszą płacić za drinki. Chris zwraca uwagę na akcent dziewczyny. Uważa, że jest zbyt rozpoznawalny. Sylvie dąsa się, że nawet własny chłopak jej nie akceptuje, jak wcześniej mieszkańcy Asgardu. Wstawia się za nią Danny, ale rozmowę przerywa pojawienie się w barze policjantów. Zanim gliny są w stanie ich rozpoznać, Sylvie teleportuje wszystkich do ich ukrytej siedziby w Central Parku.

Na miejscu Chris zwołuje zebranie, by omówić dzisiejszą akcję. Zaczyna od napomnienia Amity, ale dziewczyna nie ma zamiaru go słuchać i wychodzi. Daniel przerywa Melterowi mowę, by wyjawić, że jeden z zabitych przez nich przestępców ma na koncie gwałt, a inny morderstwo. Executioner wiedział o tym przed akcją, dlatego nie wahał się zabijać. Chris ma dość dyskusji jak na jeden wieczór.

Tego samego wieczora, Coat of Arms kontynuuje prace nad swoim obrazem. Przedstawia on przywiązanego do kolumny i przeszytego strzałami Kapitana Amerykę. Tymczasem we wspólnej sypialni Sylvie i Chris okazują sobie czułość. To samo, na swój sposób, Amity okazuje Eggheadowi. Najpierw przeprogramowuje androida, by gardził Azjatami i Afroamerykanami, po czym zadowolona z efektów stymuluje jego obwody przyjemności. W swoim pokoju Daniel rozmawia przez telefon z matką, zapewniając ją, że przelał fundusze na bezpieczne konta i że następnego dnia będą dostępne.

Następnego dnia Melter rozmawia z Coat of Arms. Dziewczyna ma zamiar utworzyć wielkie arcydzieło, którego tematem przewodnim jest superbohaterstwo. Dlatego zebrała ich wszystkich razem, i dlatego właśnie Chris nimi dowodzi. Ich działania mają zwrócić uwagę na toczące społeczność superbohaterów sprzeczności.

Później Chris przypomina sobie, ile razy, od kiedy poznał swych kolegów, ustępował im. Najpierw zabronił zabijać, ale zaraz potem Executioner skłonił go do zmiany zdania i do zgody na zabójstwa ludzi, co do których winy nie ma wątpliwości. Następnie usprawiedliwia Enchantress, która skradła kosztowności z bankowego sejfu, że działała jak Robin Hood. W końcu przymknął oko na rasizm Big Zero. Postanawia być od tej pory bardziej asertywny.

O nogi zamyślonego chłopaka potyka się staruszka. Kiedy Christopher próbuje jej pomóc pozbierać rozsypane zakupy, przerażona kobieta psika mu gazem w oczy. Chłopak w instynktowej reakcji obronnej topi kobietę. Następnie załzawionymi oczami zszokowany patrzy na pozostałą po niej czerwoną kałużę. Po chwili szok mija i chłopak rzuca się do ucieczki. Schodzi do piwnicy, gdzie czekają już na niego koledzy. Ale kiedy wchodzi do pomieszczenia, rozbłyska magiczny portal – w jego wnętrzu pojawiają się prawdziwi Young Avengers.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Reign: Young Avengers #1 Dark Reign: Young Avengers #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.