Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Hawkeye » Dark Reign: Hawkeye #2

Dark Reign: Hawkeye #2

Postacie
Zapowiedź

Bullseye wyrywa się spod kontroli i staje się sprawcą brutalnej masakry. Czy Ben Urich odkryje prawdę i dowie się, że pod maską Hawkeye'a ukrywa się ten psychopata? Norman Osborn wysyła agentów H.A.M.M.E.R., żeby zatuszować sprawę.

Cytat

Norman Osborn: "Have fun. Oh, and Hawkeye? One last thing... Screw this up for me, and I'll have the Sentry throw you into the heart of the sun."

Streszczenie

Reporterzy w helikopterze oglądają, jak Hawkeye spuścił z dachu garażu samochód na stojący na ulicy radiowóz. Nie mogą uwierzyć w to, co widzą. Już witają się z gąską, licząc na spora kasę za ten materiał, kiedy kamerzysta przewraca się ze strzałą sterczącą mu z oka. Śmigłowiec próbuje uciekać, ale Lester wypuszcza strzałę z przywiązaną liną. Pocisk wpija się w cel, dodatkowo przebijając nogę pilota. Do kabiny wchodzi Bullseye i wyrzuca drugiego nieszczęśnika na zewnątrz. Zostaje tylko ranny pilot. Morderca chce się trochę zabawić. Proponuje układ swojej ofierze. Wbija w kokpit, poza zasięgiem rąk biedaka, wybuchającą strzałę. Wybuchnie za 30 sekund, ale łatwo można ją wyłączyć. Problem polega na tym, że noga pilota wciąż jest przybita strzałą do fotela. Avenger wyskakuje z maszyny, która po chwili eksploduje, a szczątki spadają na ziemię. Szczęśliwy psychopata dzwoni do Osborna.

W stacji telewizyjnej dwóch redaktorów ogląda materiał, który otrzymali ze śmigłowca tuż przed eksplozją. Zamierzają nadać ten reportaż zaraz po reklamach. W tym momencie drzwi eksplodują, a do środka wchodzą agenci H.A.M.M.E.R.. Zasłaniając się bezpieczeństwem narodowym rekwirują cały sprzęt i aresztują pracowników. Jeden z dziennikarzy próbuje protestować, ale paralizator mu przerywa. W podziemnym parkingu jeden z agentów melduje Normanowi wykonanie zadania. Ten, aby mieć pewność, że materiał nie ujrzy światła dziennego, każe wyczyścić pamięć wszystkim urządzeniom w stacji, a następnie je zniszczyć. Później, w siedzibie H.A.M.M.E.R. Norman Osborn przeprowadza konferencję prasową. Stwierdza, że za morderstwa oraz eksplozję helikoptera odpowiedzialny jest Bullseye, a Hawkeye próbował go powstrzymać. Jest to kolejny przykład, że żadna zbrodnia nie ucieknie przed Avengers.

Później Ben Urich spotyka się z koronerem. Chciałby zobaczyć ciała, ale zostały one zabrane przez ludzi z agencji. Jedna kobieta miała wpite pióro w oko, zaś pozostali byli naszpikowani strzałami. Dodatkowo jedna osoba miała na czole znak Bullseye'a. Ben dziwi się, że zabójca używa teraz łuku. Chce jeszcze spytać o ciała ze śmigłowca, ale te nie dotarły do kostnicy. Z tego powodu nie można potwierdzić, czy było tam także ciało psychopaty. Reporter chce zapłacić swojemu informatorowi, ale ten nie chce przyjąć pieniędzy. Urich będzie ich bardziej potrzebował, jeśli będzie dalej drażnił Osborna. Na ulicy redaktor dostaje anonimowy telefon. Rozmówca nie chce się przedstawić. Stwierdza, że stworzyli potwora i Ben Urich musi go powstrzymać.

W Avengers Tower Norman rozmawia z Lesterem. Mówi, że cała sytuacja to jego błąd jako managera zespołu. Chciał poskromić jego naturę, czego nie da się zrobić. Teraz chce w pełni wykorzystać jego potencjał. Zabójca prosi, aby skończył ściemniać i przeszedł do rzeczy. Za ostatnim napadem na rezerwy federalne stoi organizacja terrorystyczna P.T.S.F., która ostatnio się reaktywowała i używa starego sprzętu S.H.I.E.L.D.. Namierzyli już ich siedzibę główną. Bullseye ma zabić wszystkich i błysnąć udaną akcją przed prasą. Lester w końcu dostał misję, z której się cieszy.

Tego wieczoru Hawkeye dostaje się na dach budynku w Brooklynie. Zachodzi od tyłu strażnika, jednak ten już nie żyje, a na czole ma wyryte logo naszego psychopaty. Zdziwiony zabójca wchodzi do środka, gdzie zastaje więcej trupów z takimi samymi znakami na czole. Na balustradzie stoi człowiek ubrany w strój Bullseye'a. Mówi, że jest tylko wytworem wyobraźni, po czym ucieka przez drzwi. Kiedy Avenger rzuca się za nim, okazuje się, że za drzwiami nic nie ma, a łucznik spada na ulicę.

Autor: Spell

Galeria numeru

Dark Reign: Hawkeye #2 Dark Reign: Hawkeye #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.