Avalon » Serie komiksowe » Agents of Atlas vol. 2 » Agents of Atlas vol. 2 #4

Agents of Atlas vol. 2 #4

Postacie
Zapowiedź

Czasy się zmieniają: 50 lat temu Agenci walczyli za Żelazną Kurtyną, a dzisiaj mierzą się z Kapitanem Ameryką. Czy zbliża się koniec grupy?

Streszczenie

Dragon's Corridor, 1958 rok. Marvel Boy stwierdza, że znajdują się w podsekcji ich czasoprzestrzeni. Miejsce to wypełniają portale podobne do tego, którym tu weszli. Woo zauważa trójkątny portal, podobny do czerwonych trójkątów, jakie ze sobą przynieśli. Grupa przechodzi przez niego. Przejście przenosi ich na zaśnieżoną polanę, na której znajduje się Suwan w otoczeniu żołnierzy. Venus bez problemu usuwa zagrożenie ze strony wojskowych. Przeszukując obóz Agenci znajdują prototyp MiGa i pojemniki, w których znajdują się Bucky i Captain America.

Nowy Jork, teraz. Bucky uderza w dłoń M-11 trzymającego helikopter. Maszyna spada, na szczęście robot chwyta wystający maszt. Woo wzywa Boba na pomoc. Tymczasem Bucky zeskakuje na wiszący śmigłowiec. Tam nawiązuje walkę z Halem. Sytuację przerywa pojawienie się Boba, który zabiera wszystkich na pokład swojego spodka.

Rok 1958.M-11 zabiera pojemniki z Capem i Buckym. Bob ogląda aparaturę podłączoną do myśliwca. Nagle rozpoczyna się nalot dywanowy. Wszyscy uciekają w stronę portalu. Kit uruchamia odrzutowiec i wlatuje do Dragon's Corridor.

Teraz. Bucky próbuje wyrwać się z uścisku M-11. Marvel Boy skanuje jego umysł. Przypadkowo Woo i Hale zostają wciągnięci do wspomnień Jamesa. Przechodząc pomiędzy różnymi momentami jego życia trafiają do dnia, w którym znaleźli Capa i Bucky'ego. Widzą, jak Bob wyjaśnia reszcie drużyny, że to zagubiony w czasie i przestrzeni Kit pilotuje samolot-widmo. Grayson przypomina, że maszyna ma zostać zestrzelona. Szybko odnajdują portal prowadzący do San Fransisco i przechodzą przez niego. Obok współczesnych Woo i Kena pojawia się Bob. Jimmy mówi mu, aby przestał skanować umysł Barnesa. Iluzja znika, wszyscy znajdują się z powrotem we wnętrzu spodka. Marvel Boy zostawia Captaina na dachu pobliskiego budynku.

Rok 1958. Agenci próbują uratować Dekuma. Zjawiają się jednak za późno, samolot zostaje zestrzelony. Parę godzin później Woo próbuje dowiedzieć się, czy znalezieni przez nich ludzie to naprawdę Bucky i Captain. Przełożony odmawia im udzielenia tej informacji. Informuje ich, że Departament Zero zostaje rozwiązany.

Brooklyn, Nowy Jork. Teraz. Captain America mówi zebranym w kryjówce Avengers, że Atlas Foundation współpracuje z Osbornem. Logan mówi, że nie ma na co czekać. Muszą zająć się nimi natychmiast.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Agents of Atlas vol. 2 #4 Agents of Atlas vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.