Avalon » Serie komiksowe » Marvel Zombies 4 » Marvel Zombies 4 #2

Marvel Zombies 4 #2

Marvel Zombies 4 #2

Night Shift

Postacie
Zapowiedź

Wirus zombie wzbudza zainteresowanie Hooda. Na jego drodze staną jednak nowi Midnight Sons. Czy z pomocą Dormammu osiągnie swój cel?

Cytat

Hellstorm: “How did they sneak on us with Russell and Morbius’ enchanced senses?”

Hood: “Yeah, I know…sometimes I even impress myself.”

Streszczenie

Jennifer Kale kieruje swój video-testament do Topaz, swojej przyjaciółki z Witches. W kilku słowach streszcza jej swoje dotychczasowe przejścia z zombie z alternatywnego świata, które przyprawiły ją o załamanie nerwowe. Kiedy dowiedziała się, że dwóch z nich uciekło, błagała Morbiusa, aby przyjął ją do grupy. W końcu się zgodził. Dlatego gdyby zginęła, chce, aby to Topaz zaopiekowała się jej księgą - Tome of Zhered-Na. Ma nadzieję, że to nie jej własna słabość ją zgubi.

 

Statek pełen Zombie-Fishów zmierza w stronę wyspy Taino, jednak gdy jest niedaleko brzegu, nagle eksploduje. Jennifer udało się w ostatniej chwili teleportować siebie, Michaela i Jacka na plażę, zaś Hellstorm, który wysadził silnik statku, wyszedł z tego nietknięty. Morbius jest wściekły, bo na pokładzie mogli być jeszcze jacyś ocalali, ale nim zdążą się porządnie pokłócić, Kale zwraca im uwagę na dwie sprawy - udało jej się zlokalizować Gartha i Deadpoola na wyspie, a feromony dzięki którym Werewolf odróżnia ich od celów chyba zaczynają słabnąć.

 

Centurius przeanalizował dotyczące wirusa akta H.A.M.M.E.R., które zdobył Hood [Czytaj - dostał od Osborna - Demo] i teraz wraz z Mandrillem odradza Hoodowi zakup zombie-zarazy - raz użyta może wywołać koniec życia na Ziemi. Niestety, obydwaj obszczekują złe drzewo - Dormammu, szef ich szefa, już zadecydował, że użyje wirusa, by zniszczyć ludzi i móc podbić Ziemię. Podszeptuje Robbinsowi myśli, które ten wypowiada na głos - jeśli nie zdobędą wirusa, zrobi to Mr. Negative albo inna konkurencja, a sam fakt posiadania go może im przynieść niezłe zyski. Gdy jego ludzie dalej protestują, Hood twardo stawia na swoim i każe Dansen Macabre zebrać Night Shift.

 

Talon każe uciszyć zamkniętą w klatce, głowę Deadpoola, żeby nie narobiła mu wstydu. Wade akurat próbuje skusić Simona perspektywą ucieczki i znalezienia sobie jakiegoś azylu dla nich dwóch. Gdy pojawia się Hood, chce od razu przejść do interesów, ale Dormammu ostrzega go o zbliżających się do plantacji Midnight Sons. Ci tymczasem dotarli do cmentarza, z którego Black Talon wykopywał trupy, które zmieniał w swoje zombie. Tam też zostają znienacka zaatakowani przez Night Shift. Drigger próbuje zakopać Morbiusa żywcem w jednym z grobów, ale ten uwalnia się. Russell i Hellstorm obrywają od Needle’a i Tatterdemaliona, a Jennifer dostaje lanie od Dansen Macabre, bo bardziej niż na walce skupiała się na wyśmiewaniu przeciwniczki, która jest całkiem naga. Szybko jednak Night Shift zostają zepchnięci do defensywy, a Hood gani ich za przegrywanie z trzecioligowymi bohaterami. Morbius stwierdza, ze nie są bohaterami, tylko potworami i aby mu to udowodnić, wgryza się w szyję Dansen Macabre.

 

Jak można było przewidzieć, próba zakneblowania Deadpoola skończyła się pogryzieniem, a ugryziony człowiek Talona po chwili sam zaczął gryźć innych. Simon i Wade wykorzystali całą sytuację, by uciec, a w stronę dwóch walczących grup zaczęła już po chwili zmierzać wataha zombie. Morbius potraktował ich szczepionką, ale gdy eksplodowali, z ich ciała zaczął ulatniać się zielony dym, który po chwili pożarł członków Night Shift. Morbius z przerażeniem stwierdza, że wirus zmutował się w reakcji ze szczepionką i teraz nie potrzebuje już nosiciela i każe wszystkim się ukryć.

 

Przerażona Jennifer Kale obserwuje sytuację z ukrycia, jęcząc do kogoś, że obiecał, że koszmar jaki przeżyła już się nie powtórzy, a teraz spełnia się na jej oczach. Tym kimś jest Dormammu, który pojawia się przed nią i oświadcza, że jej modły zostały wysłuchane - może sprawić, że już nigdy nie będzie musiała się bać nieumarłych. Wystarczy, że weźmie go za rękę, a on da jej wtedy moc, jakiej nie mogła sobie wyobrazić.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Marvel Zombies 4 #2 Marvel Zombies 4 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.