Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #53

New Avengers #53

Postacie
Zapowiedź

Kto przejmie tytuł Sorcerer Supreme? I czy ta osoba przetrwa rytuał inicjacyjny? Avengers czeka starcie, które znacząco wpłynie na przyszłość świata Marvela.

Cytat

Spider-Woman: "Clint, darling, the future of the magic thingamadoos is in peril... could you please land this damn quinjet?"

Ronin: "Where, exactly? I'm looking for a rooftop that doesn't have fifty air conditioners and satellite dishes and whatever those round spinning things are."

Streszczenie

Nowy Orlean. Ronin bezskutecznie próbuje znaleźć jakieś miejsce, w którym mógłby wylądować quinjetem. Pozostali pasażerowie korzystając z chwili bezczynności toczą między sobą soczyste dyskusje. Spider-Man w dalszym ciągu stara się przekonać Luke'a Cage'a, że nigdy nic nie łączyło go z jego żoną. Strange natomiast prezentuje wszystkim słynne Eye of Agamotto, które wykazuje się dziwną aktywnością. Magiczny przedmiot prezentuje sylwetki rozmaitych postaci. Stephen wyjaśnia, że prawdopodobnie są to potencjalni kandydaci do zajęcia jego stanowiska. Po chwili wszystko znika, a odrzutowiec zostaje trafiony rakietą wystrzeloną przez Madame Masque z pobliskiego dachu. Wolverine każe otworzyć Ms. Marvel drzwi quinjeta, po czym wyskakuje. Spadając znajduje się pod silnym ostrzałem Whitney Frost, uzbrojonej w karabin maszynowy. Desant Logana wspierają Spider-Man i Spider-Woman. Ta ostatnia tuż po wylądowaniu wdaje się w bójkę z Madame Masque. Pojedynek toczy się w oparach dymu z granatów rzuconych chwilę wcześniej przez Frost. Po krótkiej wymianie ciosów Whitney przystawia Jessice pistolet do głowy. Z opresji ratuje ją Captain America przy pomocy swej niezawodnej tarczy. W quinjecie tymczasem Strange pokazuje Roninowi dach budynku, w którym znajduje się Hood.

Apartament Daimona Hellstroma. Pociski wystrzelone przez Parkera z pistoletu zatrzymują się tuż przed Hellstormem. Niezrażony tym demon Dormammu nakazuje mu oddać oko, jednak Syn Szatana nie bardzo wie, o czym mowa. Wywiązuje się walka, która skutkuje efektownym pokazem świateł. Po chwili pojedynek przenosi się na ulice poniżej. New Avengers przyłączają się do konfrontacji, Spider-Man i Ms. Marvel podążają natomiast za Madame Masque. Ta bierze zakładniczkę, sama jednak zostaje zdjęta strzałem z pistoletu przez Bucky'ego. Szczęśliwie dla niej maska uratowała jej życie. Kilka przecznic dalej ma miejsce potężna eksplozja.

Walka Dormammu i Hellstroma z udziałem Cage'a i Strange'a trwa w najlepsze. W jej trakcie okazuje się, że żaden z demonicznych adwersarzy nie znajduje się w posiadaniu Eye of Agamotto. Niespodziewanie pośrodku pojawia się Jericho Drumm znany też jako Brother Voodoo, który to okazuje się być nowym Sorcererem Supreme.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #53 New Avengers #53 New Avengers #53

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.