Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #4

Secret Warriors #4

Postacie
Zapowiedź

W tym numerze poznamy odpowiedź na niezwykle istotne pytanie: co stało się z agentami S.H.I.E.L.D..
Poza tym Daisy znajduje następcę za zmarłego członka grupy, a Nick Fury rusza do walki z HYDRĄ.

Cytat

Stonewall (czytając książkę): "Angels with monster feet, monsters with angel wings. Things are never quite so bad, or as scary as they seem."

Streszczenie

Kata Tjuta, Australia. Druid i Quake znajdują się właśnie na misji rekrutacyjnej, szukając zastępcy Yo Yo. Idąc, zlana potem Daisy wrzeszczy na Druida z powodu tego, że rozbił samolot na środku pustyni. Tym, którego szukają jest aborygen o imieniu Eden Fesi, który ma moc zmieniania rzeczywistości, dlatego też jest pod opieką Gateway'a. Nagle Sebastian wskazuje na dwójkę ciemnoskórych postaci, z których jedna lewituje, stwierdzając, że wykonali misję.

Sudan. Nick Fury spotyka się w jednym z barów z dawnymi agentami S.H.I.E.L.D. – Jasperem Sitwellem, Dum Dum Duganem i Gabrielem Jonesem. Dum Dum od razu rzuca się do powitania starego przyjaciela i rozpoczynają rozmowę.

Baza Nicka Fury'ego. J.T. włamał się do biura Nicka, gdzie zostaje nakryty przez Phobosa. Hellfire stara się wytłumaczyć, ale nastolatek pyta tylko, czy James nie potrzebuje pomocy. J.T. tłumaczy, że szuka czegoś, co wytłumaczy im, o co w tym wszystkim chodzi, bo dziwnie walczyć o coś, o czym się nic nie wie. Alex znajduje ukryty przycisk, który wprowadza ich do pomieszczenia wypełnionego LMD [Life Model Decoys, roboty przypominające ludzi, które robiło S.H.I.E.L.D. - dop. Gamart] wzorowanymi na Furym. W innym pomieszczeniu, Stonewall czyta książkę hospitalizowanej Yo Yo, która w walce z Gorgonem straciła ręce.

Sudan. Byli agenci opowiadają sobie sprośne historie związane z dawnymi misjami. Nagle Gabe im przerywa, nie mogąc zrozumieć informacji od Fury'ego mówiących, że od lat HYDRA kontrolowała ich agencję. Nick tłumaczy, że tak po prostu było, po czym wraca do żartów, popadając po chwili w zadumę. Jones wyrzuca Nickowi, że to on jest problemem. Zostawił ich i wszystko upadło. Fury odpowiada, że to świat się zmienił, a nie on. Dum Dum zabiera ich od bazy, gdzie czeka reszta agentów.

Australia. Eden mówi Quake, że dobrze wie, że dziewczyna ma go włączyć do zespołu Nicka. Chłopak cieszy się ze swoich mocy i tego, że trenuje pod okiem takiej znakomitości jak aborygeński teleporter, ale chodzenie w pieluchach mu się nie podoba. Jego prawdziwym przeznaczeniem jest wymiatanie na gitarze, a uczyć go powinni tacy ludzie jak Van Halen, Page czy Iommi. Mówi dziewczynie, że zresztą i tak nie może z nią iść, ponieważ Gateway się temu sprzeciwia. Siedzący z boku Aborygen mówi jednak, że pozwala mu iść z Daisy, ponieważ nie zgadzał się na dołączenie Edena do innej grupy Nicka, natomiast do Secret Warriors może należeć. Zdziwiona Daisy pyta o ta inna grupę, co Gateway zbywa milczeniem.

Gehenna, Siedziba HYDRY. Von Strucker pyta zebranych, czy wszyscy zgadzają się na jego plan. Madame Hydra ma obiekcje związane ze zbyt agresywną naturą całości i tym, że Nick o nich wie. W końcu jednak wszyscy się zgadzają, zaczynając wojnę.

Baza byłych agentów S.H.I.E.L.D.. Dum Dum mówi Nickowi, że duża cześć agentów pracuje teraz dla H.A.M.M.E.R. z powodu życia prywatnego. Ci, którzy są tutaj, zabrali co się dało przed zamknięciem S.H.I.EL.D. i teraz pracują dla tego, kto da więcej, dokładnie jednak wybierając zlecenia. W odpowiedzi Nick mówi, że od teraz on wypisuje czeki, a oni mogą znów pracować dla niego. Ta informacja wzbudza aplauz u zebranych. Nick tłumaczy, że ich celem jest teraz baza zwana The Dock, obecnie znajdującą się w rękach H.A.M.M.E.R.. W zbrojowni tłumaczy, że dawni agenci wybrali pracę dla Osborna i odbierają swoje czeki z zamkniętymi oczami, a za to na pewno nie można czuć do nich sympatii. Gabe wzburzony tłumaczy mu, że świat nie jest taki prosty, a trudne decyzje musiały być podjęte. Ci agenci zrobili to dla swoich rodzin. Gabriel pyta Nicka, co poczuje, gdy właduje kule w któregoś z tych mężczyzn. Fury przeładowując karabin odpowiada, że odrzut.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Secret Warriors #4 Secret Warriors #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.