Avalon » Serie komiksowe » Timestorm 2009/2099 » Timestorm 2009/2099 #2

Timestorm 2009/2099 #2

Postacie
Zapowiedź

Świat w 2099 roku wygląda przygnębiająco: Nowy Jork rządzony jest przez chciwe korporacje, a Waszyngton jest terroryzowany przez Hulki. Tymczasem w 2009 roku pojawił się zabójca z przyszłości.

Cytat

Wolverine: "How come my futures always stink?"

Streszczenie

Korporacja Synthia, poziom 96, rok 2099. Cerebra znów próbuje dostać się do wspomnień Parkera. Widzi napastnika, który wysłał go do przyszłości. Nie zrobił tego specjalnie, ponieważ sądzi iż Spider-Man nie żyje. Następnie ma wizję rodziny. Peter zaprzecza, aby to była jego. To znaczy, że ta wizja dotyczy Punishera 2099. Spider przebywał tak blisko niego, że potrafi zobaczyć rzeczy związane z jego przeciwnikiem oraz jego ból.

 

Manhatan, rok wcześniej. Hologram Reeda Richardsa tłumaczy dwójce dzieci zawiłości związane z historią, podczas gdy ich mama gotuje. Okres między złota erą bohaterów a dniem dzisiejszym nazywany jest mrocznymi czasami i szacuje się, że trwały one około 50 lat. Nikt nie wie jednak ile dokładnie to trwało. Niestety, skończył się abonament i hologram żąda dodatkowej opłaty, jeśli ma kontynuować. Mama obiecuje następną lekcję jutro. Ktoś dzwoni do drzwi. Syn rzuca się, aby otworzyć, ale matka dogania go. Myślą, że to sąsiadka, jednak to uzbrojeni bandyci, noszący maski bohaterów z XX wieku. Ta wizja budzi Punishera 2099. Jest przywiązany łańcuchami. Luke Cage, Captain America i Spider-Woman zastanawiają się, co z nim zrobić. Luke widział jak zabił Logana, a dodatkowo przechwala się morderstwem Spider-Mana. Więzień odkąd odzyskał przytomność wyzywa wszystkich, oskarża i grozi. Cage musi go uciszyć potężnym ciosem. Biorą go za świra i rezygnują z pomysłu, że uda się im cokolwiek od niego uzyskać sensownego. Nie znaleziono ciała Wolverine'a. To znaczy, że może żyć, a on umie zadbać o siebie.

 

Waszyngton, rok 2099. James walczy z Hulkiem 2099 i hulkopodobnymi stworami. Walka jest zażarta, ale przeciwników jest zbyt dużo. Kiedy wszyscy biją leżącego Logana, nagle jeden z potworów zostaje trafiony promieniem, przez co eksploduje mu głowa. To Ghost Rider 2099. Rosomak prosi o wyłączenie hologramu, ponieważ nie wyczuwa siarki i wie, że płomień jest sztuczką. Duch Zemsty widząc podobieństwa, bierze go za syna znajomego i proponuje podwiezienie do domu. Powinien się modlić, aby ojciec nie spuścił mu lania.

 

Manhatan, rok 2099. Miguel O’Hara jedzie z innymi dzieciakami do szkoły. Przeżywa wczorajszą wizytę w arenie i popisy Human Torcha. Przy okazji wychodzi na jaw, że wygadał się ojcu o wczorajszej tajnej wyprawie do areny. W laboratorium Alchemaxu doktor O’Hara zauważa, że dyrektor Stone ponownie okupuje chronosferę. Ten ignoruje wezwania z zewnątrz i próbuje nawiązać kontakt z Punisherem 2099 w przeszłości. Prosi swoją holograficzną asystentkę, aby zwiększyła moc. Muszą zapanować nad tym maniakiem, zanim za bardzo namiesza w historii. W tym samym czasie Lyla pojawia się przed O’Harą. Zablokowała wszystkie terminale w laboratorium. Wraz z Tylerem ratują świat przed nim samym, choć Stone jeszcze o tym nie wie.

 

Akademia Pyma, oddział Alchemaxu. Klasa Miguela i Krona ma zajęcia z genetyki z hologramem Profesora X. Stone'a nie interesują wywody młodego kujona. Niech pisze o czym chce, byle praca była podpisana nazwiskiem Krona.

 

Ponownie w laboratorium. Dyrektor Stone zwiększa poziom mocy chronosfery. Uzyskał już obraz, teraz chce móc rozmawiać. W tym momencie nadchodzi kolejna fala temporalna. W swojej celi Cerebra dostaje potwornej migreny, a w całym mieście dochodzi do wstrząsów i eksplozji. Telepatka czuje, że czas pęka i wszyscy są zagrożeni. W szkole dzieci uciekają w panice. Pękają naczynia, w których przebywały napromieniowane owady. Obok nich stali Miguel i Kron.

 

Fort Dawson, Maryland. Wolverine zostaje wysadzony przez Ghost Ridera. Fort jest ruiną po pozostałościach ośrodka, w którym przetrzymywano mutantów.

 

W szpitalu Alchemaxu Tyler Stone siedzi przy łóżku syna. Odwiedzają go O’Hara z synem. Dyrektor konsorcjum jest wściekły. Dlaczego to spotkało jego syna, a nie Miguela? To nie jest fair. Wyrzuca gości, po czym rozrywa skafander, w którym trzymany jest Kron. W środku kryje się potworna hybryda człowieka i skorpiona.

Autor: Spell

Galeria numeru

Timestorm 2009/2099 #2 Timestorm 2009/2099 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.