Avalon » Serie komiksowe » Hulk: Broken Worlds » Hulk: Broken Worlds #2

Hulk: Broken Worlds #2

Zapowiedź

Na niezliczonej ilości światów w multiversum Marvela rozbrzmiewa echo gniewnych i dzikich wrzasków bestii drzemiącej w Bannerze - niewiarygodnego Hulka. W tym powiększonym wydaniu specjalnym, kontynuujemy naszą rewizytę w alternatywnych rzeczywistościach, na których zielony olbrzym odcisnął swe piętno. Tym razem odwiedzimy Age of Apocalypse, Days of Future Past, Marvel Mangaverse oraz rok 1602!

Cytat

Victor von Doom: "You fool! This is a suicide mission!"

Gwen Stacy: "Your're in our world now, Doom... Suicide is the only kind of mission we've ever know."

Streszczenie

"Post-Apocalypse"


[Uwaga: Przed poznaniem tej historii zalecam zapoznanie się z crossoverem Age of Apocalypse, a w szczególności z komiksem X-Universe #1 i #2 - Demo]

 

Ziemska atmosfera. Ludzka armada przygotowuje się do ostatecznego ataku na imperium Apocalypse’a. Lecący na czele statek wykrywa pędzącą w jej stronę ogromną ilość pocisków. Victor Von Doom krzyczy, że powinni go posłuchać i zaatakować bezpośrednio, ale głównodowodzący Tony Stark nie chce go słuchać, a Gwen Stacy grozi mu bronią, żeby w końcu się zamknął. Stark kontaktuje się z Susan Storm i przekazuje jej dowodzenia nad flotą, a sam kieruje swój statek prosto na pociski i strąca je za pomocą laserów. Nawigator Starka, Bruce Banner, wie, że ten akt nie tylko ocali całą flotę, ale też da jego ludziom odwagę, aby mogli wziąć odpowiedzialność za własne życie. Jednakże największej rakiety nie udało im się strącić i teraz ich ona ściga. Bruce oznajmia wszystkim, że żadnymi konwencjonalnymi metodami nie da się jej zniszczyć - to pocisk gamma, który sam zaprojektował. To, rzecz jasna, wywołuje ponowne oskarżenie go o zdradę ze strony Gwen, ale Stark przypomina jej, że bez pomocy Bannera nigdy by nie dotarli tak daleko, a jeśli chcą przeżyć, muszą porzucić demony przeszłości i skupić się na sytuacji. Banner jednak rozpamiętuje przeszłość - jeszcze nie tak dawno pomagał ludzkości, szukając alternatywnych źródeł energii. Ale jego pragnienie wiedzy i mocy sprawiło, że zaprzedał duszę diabłu - zaczął wymieniać wyniki badań z jednym z ludzi Apocalypse’a, a to doprowadziło w końcu do jego przemiany w szarego potwora, zwanego The Thing. Teraz Bruce zmienia się w niego ponownie i oświadcza, że sam zajmie się pociskiem. Stark próbuje go odwieść od jego pomysłu, ale Thing wyskakuje ze statku i ląduje na pocisku, który zaczyna rozrywać. Udaje mu się uszkodzić system naprowadzania, ale przypadkiem wywołuje też wybuch bomby. Gdy następuje zielona eksplozja, przed straceniem świadomości Bruce ma czas jeszcze zaśmiać się nad ironią tej sytuacji. Jego ciało spada do atmosfery.

 

Rzym. Coś spada z nieba i z wielką siłą uderza w ruiny Koloseum. Z gruzów wygrzebuje się wielki, zielony olbrzym, zwiastun nowej ery świata - Hulk.

 

 

"A Norse of a Different Color"

 

[Uwaga: Historia ta dzieje się przed Marvel Mangaverse: New Dawn i Marvel Mangaverse: Eternity Twilight - Demo]

 

Ethernal Realm - wymiar zamieszkany przez liczne boskie, demoniczne i mityczne istoty. Jego część, zwana Norse Cosmological Zone, jestw większości zamieszkana przez Śnieżnych Olbrzymów, osiągających wzrost około 45 stóp. Jednakże nie mogą one uważać siebie za największą siłę na tych ziemiach. O wiele wyżej od nich stoi bowiem Hulk, mający 245 stóp, który właśnie tratuje ich grupkę. Celem tego niesamowitego stworzenia jest najwyraźniej szczyt góry wysokiej na dwadzieścia pięć mil, skąd, ponad poziomem chmur, może przyglądać się Księżycowi. Jednakże podziwianie ciała astralnego przerywa mu pojawienie się Fenrira, wilka, który wedle legend ma pożreć Słońce, Księżyc i Odyna w dniu Ragnaroku. Choć dzień ten jeszcze nie nadszedł, Fenrir ma zamiar skosztować, czy Księżyc jest smaczny. Hulk najwidoczniej wydaje się tym rozłoszczony, bo wystrzeliwuje w stronę Fenrira strumień energii. Niestety wilk znajduje się za daleko, aby ten atak mógł go dosięgnąć. Hulk zeskakuje z góry i jednym susem znajduje w miejscu, gdzie leży ogon Jormurgandra - oplatającego cały świat węża, trzymającego w pysku własny ogon, który wedle legend ma walczyć z Thorem w dniu Ragnaroku. Hulk potężnym szarpnięciem wyrywa mu ogon z pyska i zamachnąwszy się, zarzuca zdziwionego węża na Fenrira, strącając go z nieba. Następnie zaczyna bić jednego drugim, nie przejmując się, że drastycznie zmienia bieg przeznaczenia. Jest zbyt zajęty mitologicznym miażdżeniem

 

 

"Son of a Dragon"

 

[Uwaga: Ta historia dzieje się po wydarzeniach z miniserii 1602 i 1602: New World - Demo]

 

Przybył z dalekich krajów, szukając pomocy. Zwał się David Banner. Za grzechy przeszłości skarany został klątwą wiedźmiego ludu, przez którą ilekroć nad gniewem kontrolę utracił, w straszliwą bestie się przemieniał, która kraj jego rodzimy w ruinie pogrążyła, szlachetnego króla Jana do śmierci przywiodła i wiarą biednego Bannera w Boga zachwiała. Szukając odkupienia ukrył się w klasztorze, w kraju Chinami zwanym, gdzie spokoju zaznał. Azali tak było aż do dnia, gdy o armii mężnych wojowników, mordercę ich władcy ścigających, słuchy go doszły. Ponownie pozwolił, aby straszliwy potwór, Hulkiem zwany, kontrolę nad nim przejął i zaatakował ich, myśląc, iż z żądnymi zemsty rycerzami króla Jana ma do czynienia. Jednakże byli to wojownicy z Chin, którzy za Yazi, jednego z dziewięciu straszliwych synów smoka go wzięli. Wywiązała się walka, którą Hulk łatwo wygrał, dzięki swej nieokiełznanej sile, lecz wówczas pojawił się ten, którego ścigali mężni rycerze, okrutny smok, który pożreć ich cesarza się ośmielił, Fing Fang Foom’em zwany. Hulk nie chciał z nim walczyć, gdyż w Nowym Świecie to takich niezwykłych istot bronił przed ludźmi, jednak zły smok zgładzić go postanowił za to, iż ośmielono się go z jednym z jego synów pomylić. Gigant i smok starli się w niesamowitym starciu, jednak siła mocarza znów przemogła i zwalając kawałek Wielkiego Chińskiego Muru, przysypał pod nim. Wielki był zachwyt i radość rycerzy, gdy to ujrzeli i w nagrodę pomogli mu odzyskać to, czego straty najbardziej żałował - kraj, który swym zwać mógłby. Azali Hulk nie potrzebował, aby zwrócono mu króla, któremu mógłby służyć ani boga, w którego mógłby wierzyć, gdyż sam obojgiem stał się, gdy wstąpiwszy na tron mianowany został cesarzem Chin.

 

 

"Out of Time"

 

[Uwaga: Historia ta dzieje się w realiach Days of Future Past - BB]

 

Obóz koncentracyjny dla mutantów w Queens. Wśród więźniów są nie tylko mutanci, ale też wszelkiej maści inni nadludzie, pozbawieni swoich mocy, blokowanych specjalnymi obrożami. Wśród nich jest Bruce Banner, obozowy medyk, choć leczenie w tych warunkach jest straszne, zwłaszcza, że ludzie z czystej złośliwości dostarczają mu tylko trzy czwarte każdej ilości leków o jaka poprosi. Wśród chorych jest Darby, mutant, który umiera na raka. Przed śmiercią Darby powierza Bannerowi notatnik, w całości zapisany listami do jego córki, których nie miał nigdy szansy wysłać.

 

Następnego dnia, gdy pociąg z transportem odjeżdża, Bruce w ostatniej chwili wskakuje do niego i wyrzuca strażnika. Używa sprzętu, który znajduje na miejscu, aby zdjąć obrożę i po chwili jako Hulk wyskakuje z pociągu, niszczy jednego ze chcących go zatrzymać Sentinelli, uszkadza drugiego, ląduje w wozie pocztowym i po chwili chowa się przed wzrokiem robota.

 

Nieco później. Hulk zostaje odnaleziony nad grobem jego żony, Bety Ross Banner. Żołnierze grożą, że jeżeli nie wróci z nimi po dobroci, co godzinę będą zabijać jednego mutanta z obozu. Banner poddaje się bez walki.

 

Bruce przychodzi do Darby’ego. Ma dla niego wiadomość - w czasie swojej ucieczki podrzucił paczkę z jego listami do córki do wozu pocztowego. Właśnie w tej chwili trafiają one w jej ręce. Ucieszony Darby umiera. Bruce jest z nim do końca.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Hulk: Broken Worlds #2 Hulk: Broken Worlds #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.