Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hercules » Incredible Hercules #129

Incredible Hercules #129

Postacie
Zapowiedź

W tym komiksie Hercules oraz Amadeus Cho umierają! Poważnie. Bo czy można wymyślić lepszy i prostszy plan, żeby wyciągnąć z zaświatów martwego Zeusa, niż udanie się po niego osobiście? A wszystko po to, żeby zapanować nad rządzami Hery. Przy okazji swej podróży Cho oraz Hercules spotkają kilku sławnych bohaterów, którzy polegli w ciągu paru ostatnich lat i poznają mroczny sekret Pana Śmierci - Pluto.

Cytat

Hercules: "Hey, I didn't make the rules. I just enjoyed them."

Streszczenie

Atlantic City. Hercules oraz Amadeus tarzają się w brudzie na miejskim wysypisku śmieci. To pierwszy krok w planie Atheny, aby dostać się do zaświatów. Bohaterowie nie mają czasu na jakieś święte rytuały, a to najszybszy i najprostszy sposób na pozbycie się zapachu swojej ziemskiej powierzchowności. Później Herc oraz Cho przebierają się w czarne garnitury, żeby nie wzbudzać podejrzeń wśród nieboszczyków i udają się do pobliskiego... kasyna! Tam oto bowiem znajduje się obecnie jedno z wejść do królestwa Hadesu. Nawet Cerberus, trójgłowy pies budzący niegdyś potworne przerażenie, teraz został zdegradowany do roli maskotki i wystawiony jako atrakcja. Pan Śmierci - Pluto, idzie z duchem czasu i zadbał o to, aby wszystkie zmarłe dusze nie nudziły się, czekając na odprawę przez Styks. Tuż przed wejściem, Athena jeszcze raz przypomniała Herculesowi oraz Cho, żeby uważali na siebie, dała im żetony, których będą potrzebować, aby zapłacić przewoźnikowi Charonowi, i w końcu ujawniła, iż osobą, po którą wyruszają, jest sam Zeus. Tylko on może przywołać swoją żonę, Herę, do porządku. Lwu Olimpu średnio przypadł ten pomysł do gustu, nie pała on zbyt gorącymi uczuciami do swojego ojca i czyni z tego powodu wyrzuty siostrze. Mimo wszystko, Herc podejmuję tę misję i razem z Cho wchodzi do kasyna nie wzbudzając podejrzeń ochrony, iż nie powinno ich tam być.

A w środku trwała istna orgia światła i dźwięku, wszelakich uciech oraz dobrej zabawy. Całe kasyno było wypełnione wszelakimi postaciami, począwszy od superbohaterów takich jak Banshee czy Goliath, poprzez zwykłych śmiertelników, na Elvisie Presley'u kończąc. Hercules od razu przypomniał sobie swoja pierwszą wizytę w zaświatach, kiedy to ponad trzy tysiące lat temu zginął zanim odrodził się jako półbóg. Wtedy wcale nie było tak przyjemnie. Po krótkiej egzystencjonalnej dyskusji o tym, jak to możliwe, że wielu ludzi pojawia się w kilku różnych zaświatach, mimo iż nie preferowali odpowiadających im wierzeń, nasi bohaterowie spotkali niedawno zmarłego Aegisa. Z ramienia Atheny, ma on przeprowadzić ich przez tę podróż i w miarę możliwości pomóc. Nagle Herc przerwał misję, gdyż w tłumie wypatrzył Wasp oraz Hippolytę. Jednak nie mógł im pomóc. Nie dość, że obydwie były pogrążone w grze niczym w transie, gdyż kto wygra ten zazna świętego spokoju bądź rezurekcji, to jeszcze ich ożywienie mogło by zaalarmować Pluto i uniemożliwić późniejsze próby uratowania Zeusa, a to on jest najważniejszy podczas tej wyprawy. Herc z bólem serca, razem ze swoimi dwoma towarzyszami, ruszył w dalszą podróż.

W tym samym czasie, w świecie żywych, a dokładniej w Nowym Jorku. Hera wpadła z hukiem do siedziby Olympus Group i rzuciła się na Hebe ciskając w nią gromami i żądając wyjaśnień. Bogini młodości szybko przyznała się do wszystkiego, a jako powód swoich działań podała wciąż gorejące uczucie do byłego męża, Herculesa. To tylko jeszcze bardziej rozwścieczyło Herę i poraziła ona swą córkę potężnymi piorunami, po czym wyrzuciła przez okno z kilkunastego piętra. Te drastyczne metody nie spodobały się Delphyne Gorgon, ale królowa greckich bogów szybko przywołała ją do porządku. Poza tym Hebe przez wieki obcowała z boskim nektarem i ambrozją zgłębiając tajniki nieśmiertelności, więc nic nie powinno się jej stać. Hera miała rację, nie minęło nawet kilka sekund, kiedy jej córka pozbierała się z ulicy, ponastawiała sobie kości wzbudzając przerażenie wśród gapiów i uciekła. Tymczasem Huntsman ujawnił, iż ma magiczny napierśnik Aegisa i na rozkaz królowej greckich bogów ukrył go w bezpiecznym miejscu.

Z powrotem w zaświatach. W końcu Hercules, Cho oraz Aegis doszli do rzeki Styks. Tam w swej łodzi, zgodnie z mitami, czekał już Charon. Dobrze pamiętał on Lwa Olimpu, który podczas jednej ze swych mitologicznych dwunastu prac, oszukał go i skazał na niełaskę Pana Śmierci. Do tego Herc wysyłał w zaświaty istne tysiące przeciwników, nieprzygotowanych na tę podróż, czyli bez haraczu dla przewoźnika. Dlatego właśnie Charon zażądał olbrzymiej zapłaty za swoje usługi, na co nie było stać naszych bohaterów. Hercules, Cho oraz Aegis musieli powrócić do kasyna, żeby zarobić trochę żetonów. Lecz dzięki analitycznym zdolnościom Amadeusa przyszło im to nad wyraz łatwo. Zbyt łatwo, co wzbudziło podejrzenia ochrony. Zawiadomili oni swojego "szefa" i osaczyli Cho. Lew Olimpu nie chcąc tracić czasu na zbędne tłumaczenia, szybko rzucił się do bitki, przy okazji oswobadzając Cerberusa, co wprowadziło jeszcze więcej zamętu. Korzystając z powstałego chaosu Hercules, Cho oraz Aegis złapali tyle żetonów ile się dało i czym prędzej pobiegli w stronę rzeki Styks. Charon przyjął zapłatę i przewiózł całą trójkę aż w najmroczniejsze czeluści Tartaru. A tam, ku zaskoczeniu naszych bohaterów, czekał już na nich Pluto trzymający skutego łańcuchami Zeusa oraz dwanaścioro najgorszych mętów spod ciemnej gwiazdy (Commander Kraken, Cobalt Man, Artume, Kyknos syn Aresa, Scourge of the Underworld, Armless Tiger Man, Jack O'Lantern, Orka, Baron Zemo, centaur Nessus, Veranke i Abomination), których Pan Śmierci sam nazwał ławą przysięgłych. Z zaskoczenia nic nie wyszło, zapowiada się piekielny proces.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hercules #129 Incredible Hercules #129

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.