Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #593

Amazing Spider-Man #593

Amazing Spider-Man #593

"24/7" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Odkrycie z poprzedniego numeru, które będzie miało duży wpływ na świat Spider-Mana w nadchodzących miesiącach, odbije się także na samym bohaterze. Peter Parker będzie starał się uciec od tego, coraz więcej czasu spędzając w kostiumie - a nowy Vulture na pewno nie pozwoli mu się nudzić.

Cytat

Peter: "And don't break anything!"
May: "Peter, we're not that old!"
Peter: "I mean furniture!"

Streszczenie

Peter bierze prysznic w domu cioci May, ciągle mając w pamięci, że zastał ją w łózku z J. Jonahem Jamesonem seniorem. Po krótkiej rozmowie z nimi wychodzi, wciąż dość zdezorientowany całą sytuacją.

Później. Spider-Man obezwładnia opryszka próbującego obrabować pasażerów metra. Przy wyjściu z podziemi chcą go zaskoczyć policjanci z Anti-Spider Squadu, jednak bohater radzi sobie z nimi. W dalszym ciągu trzyma się postanowienia, by nie zrzucać kostiumu i praktycznie bez przerwy pomagać mieszkańcom Nowego Jorku.

Ciągłe doniesienia o niespotykanej aktywności Spider-Mana zaczynają działać na nerwy burmistrzowi Jamesonowi. Wściekły, postanawia zastawić na bohatera pułapkę.

Już po zapadnięciu zmroku Spidey szykuje się do chwilowego odpoczynku, lecz gdy słyszy wołanie o pomoc, oczywiście natychmiast na nie reaguje. Jak się jednak okazuje, cała sytuacja była ustawioną akcją Anti-Spider Squadu. Spidey po chwili szamotaniny obezwładnia policjantów, w szale krzycząc do nich, że nie pozwoli się dopaść Osbornowi. Jeden z przeciwników zwraca mu uwagę, że nie mają nic wspólnego z Normanem Osbornem. Bohater jest zmieszany przez to, co odruchowo powiedział, lecz gdy słyszy czyjś krzyk, zostawia policjantów.

Gdy dociera na miejsce, z którego słyszał hałas, jego oczom ukazuje się nowy Vulture, który właśnie wyżarł wnętrzności jakiegoś mężczyzny. Teraz rzuca się na Spider-Mana i porywa go w powietrze. W trakcie walki Spidey odsłania szal skrywający twarz przeciwnika, która okazuje się straszliwie zdeformowana. Bohaterowi nie jest jednak dane zareagować na ten widok, gdyż chwilę potem Vulture pluje mu prosto w oczy kwasem. Spider-Man spada na dach budynku, odkrywając z przerażeniem, że właśnie został oślepiony.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #593 Amazing Spider-Man #593

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.