Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #224

X-Men: Legacy #224

X-Men: Legacy #224

"Salvage" - part 5

Postacie
Zapowiedź

Numer, którego żaden fan Gambita i Rogue nie może przegapić. Pojedynek Xaviera i Danger dobiega końca.

Cytat

Danger: "For humans, extremes of emotion tend to short-circuit the normal physical responses. You are very hard to read then. Even harder to predict."
Charles: "You're right, of course. But I don't see that as anything to complain about. If anything, I'd say: 'amen'."

Streszczenie

Manhattan, kilka lat temu [scena miała miejsce w Uncanny X-Men #359]. Rogue kłóci się z Mystique mówiąc, że woli, aby odebrano jej moce i żeby mogła dotykać innych ludzi. Raven zmienia się w Gambita, stwierdzając, że nie powinna rezygnować ze swoich zdolności dla niego. Anna atakuje ją, mówiąc, żeby z niej nie drwiła, ponieważ pozostawiła Gambita na śmierć na Antarktydzie [Uncanny X-Men #350]. Mystique popiera jej wybór i mówi, że najważniejsze jest bycie sobą.

Maynard Plains, Australia, teraz. Rogue, siedząc za sterami statku złomiarzy, mówi Horse’owi, aby zostawił Gambita. Kosmita denerwuje się i zaczyna przebijać się przez kadłub. Anna w końcu odkrywa, jak użyć uzbrojenia pojazdu, i strzela do przeciwnika. Jat, korzystając ze swoich zdolności sterowania maszynami, zamyka Rogue w kabinie i otwiera właz wejściowy pojazdu. Glitter wchodzi do środka i atakuje Annę. Osobowość Mystique prosi, aby kobieta pozwoliła przejąć kontrolę, ale ona mówi, że da sobie sama radę. Idzie jej rzeczywiście dobrze, ale kosmitka w końcu poraża ją ładunkiem elektrycznym i wynosi na zewnątrz. Po chwili wraca do środka, chcąc sprawdzić, czy nie ma tam innych pasażerów na gapę, każąc Sovelowi wykończyć Rogue. Tymczasem Charles Xavier odzyskuje przytomność, doczołguje się do Danger i uruchamia sekwencję, która przywraca jej wyższe czynności życiowe. Robot niszczy broń Redhanda, ratując Annę, i mówi mu, że nie pozwoli mu się pokonać drugi raz. Horse atakuje ją, ale szybko zostaje unieszkodliwiony kilkudziesięcioma postrzałami. Sovel stwierdza, że Danger nie jest warta tylu problemów i teleportuje swoją załogę i statek z powrotem w kosmos. Rogue budzi się, zauważa, że robot zmierza w stronę profesora i prosi go, aby nic mu nie robiła. Ta uspokaja Annę mówiąc, że chce tylko zająć się jego ranami.

Wieczorem. Charles i Danger w rozmowie przyznają, że rozumieją, co nimi wcześniej kierowało, i nie ma już między nimi nienawiści. Profesor zauważa, że robot w chęci użycia Rogue przeciw niemu odkrył przyczynę braku kontroli nad jej zdolnościami. Oboje wyjaśniają Annie, że pierwsze nieświadome użycie mocy podczas kontaktu z Codym Robbinsem podzieliło jej umysł na części. Podobnie działo się podczas każdego następnego dłuższego dotyku, jak na przykład w przypadku Carol Danvers, więc umysł Rogue stawał się jeszcze bardziej rozdrobniony. Jeżeli stanie się on na powrót całością, Anna będzie mogła nauczyć się kontrolować swoje zdolności. Kobieta nie chce, aby Charles dawał jej więcej obietnic, których nie będzie w stanie dotrzymać, więc on tego nie robi – prosi jedynie, aby pozwoliła mu spróbować sobie pomóc. Po chwili namysłu Rogue zgadza się.

Później. Podczas gdy Danger monitoruje czynności życiowe Rogue, Xavier przenosi się do jej umysłu, zamierzając usunąć wszystkie podziały i połączyć go w jedną całość. Zadanie ułatwia mu fakt, że po kontakcie z niemowlęciem z Cooperstown Rogue nie posiada wspomnień istot, z którymi się zetknęła [X-Men #207], poza jedną: Mystique. Raven mówi profesorowi, że wie, po co przybył i nie ma zamiaru dać się wyrzucić z umysłu Anny bez walki. Charles odpowiada, że do niczego takiego nie dojdzie, ponieważ Darkholme jest wspomnieniem prawdziwej Mystique, po czym bez problemu eliminuje ją. Rogue odczuwa ból, a następnie zasypia. Gambit boi się, że coś się jej stało, ale Danger i Xavier mówią, że nic jej nie jest i teraz potrzebuje czasu, aby jej organizm przyzwyczaił się do zmian.

Dwa dni później. Rogue wreszcie budzi się, co bardzo cieszy czuwającego przy niej Gambita. Mówi, że czuje spokój, ale skóra ją swędzi i obawia się, że profesorowi się nie udało. Remy proponuje, aby Anna dotknęła go i przekonała się, ale ona nie chce ryzykować. Idzie do Charlesa, który wyjaśnia jej, że operacja przebiegła pomyślnie, ale ponieważ Rogue nigdy wcześniej nie panowała w pełni nad swoimi zdolnościami, nie może więc wiedzieć, jak powinna się czuć mając kontrolę. Mówi, że będzie musiała się tego nauczyć i nikt w tym nie będzie mógł jej pomóc.

Dziesięć godzin później. Gambit przynosi wodę medytującej w samotności Rogue. Pyta się jej, jak jej idzie, na co Anna odpowiada, że nie wie i nie będzie wiedzieć, dopóki nie sprawdzi. Zastanawia się, czy Remy wciąż chce być jej królikiem doświadczalnym, na co on oczywiście przystaje. Para całuje się i po dłuższej chwili Rogue uznaje, że panuje nad swoją mocą, i dodaje, że jeszcze nie jest gotowa na rozmowę na temat ich związku. Gambit mówi, że będzie czekał, tu lub gdzie indziej, jeżeli Anna życzy sobie, aby na razie odszedł. Rogue prosi go, aby został.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Legacy #224 X-Men: Legacy #224

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.