Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #74

Wolverine vol. 3 #74

Postacie
Zapowiedź

Dwie historie w dwóch kolejnych numerach. Aaron i Kubert przedstawią historię "A day in the life" opowiadającą o dniu z życia Logana pełnego akcji, kobiet, złoczyńców i piwa. Way i Edwards zaprezentują historię "One percenter", w której Wolverine odbędzie podróż motocyklem z Nowego Jorku do San Francisco. Na pewno nie będzie to spokojna jazda.

Streszczenie

Bar. Ram informuje Horrorshowa, że wdowa po członku ich gangu nie żyje. Potwierdza to jej sąsiad, który w środku nocy usłyszał strzały, a po wyjściu na zewnątrz zobaczył odjeżdżającego motocyklistę z oznaczeniami New Saints. Ram stwierdza, że był to Junior, a nawet jeśli nie, to i tak oznacza to wojnę z konkurencyjnym gangiem. Siedzący przy barze Logan stwierdza jednak, że wojna nie będzie potrzebna, a to dlatego, że Junior nie żyje. To rozwściecza Horrorshowa, który rzuca się na mutanta krzycząc, że mu ufał. W końcu wyciąga pistolet i strzela do mężczyzny.

Wcześniej. Logan siedzi w garażu ze związanym Juniorem. Motocyklista przerywa milczenie, zgadując, że chodzi mu o martwą kobietę i stwierdzając, że to nie jego dzieło, tak samo jak śmierć jej męża. Logan jednak już to wie i pyta, co łączy go z Ramem. Chłopak odpiera, że interesy – sprzedawał mu narkotyki, które on potajemnie przekazywał dalej, bez wiedzy Horrorshowa. Zamordowana kobieta była jednym z jego klientów. Wolverine domyśla się, że Ram, zabijając kobietę, chciał jednocześnie pozbyć się niewygodnego świadka i sprowokować wojnę między gangami. Jeśli Horrorshow by się na to nie zgodził, zostałby usunięty z pozycji władzy albo po prostu zabity – tak czy inaczej, Ram przejąłby władzę i mógłby "legalnie" handlować narkotykami. Każe Juniorowi "umrzeć" dla tego miasta i ukryć się gdzieś daleko stąd, a jeśli zechce kiedyś wrócić, lepiej, żeby zrobił to jako zmieniony człowiek.

Później. Logan budzi się w lesie. Ucieka przed poszukującą trupa policją, domyślając się, że ktoś chciał, żeby został odnaleziony martwy, z kulką pochodzącą z pistoletu Horrorshowa. Jeszcze później, Ram postanawia ulżyć swojemu pęcherzowi na stacji benzynowej. Po chwili z toalety wychodzi zakrwawiony Logan, wsiada na motocykl i odjeżdża.


"A Mile In My Moccasins" – part 2

Postacie:
* Wolverine, Spider-Man
* Captain America, Wrecker, Thunderball, Piledriver

Cytat numeru:
Spider-Man: "Oh great, so here comes the sniktety-snikt and the stabbin' now, right? Very mature."

W poniedziałek Spider-Man, wraz z Wolverinem i Captainem, walczy z Wrecking Crew. We wtorek Peter ogląda w telewizyjnym serwisie informacyjnym reportaż z walki, w której uczestniczą Cyclops i Wolverine. W środę robi zdjęcia z miejsca masakry anty-mutanciego gangu, gdzie na ścianach i meblach widnieją widoczne bruzdy – po trzy obok siebie.

Piątek. Spider-Man wchodzi do baru, próbując dodać sobie odwagi wspomnieniami swoich walk z potężnymi przeciwnikami, ale cała odwaga znika, gdy widzi siedzącego przy ladzie Logana. Mimo to przysiada się i, po zwykłej dozie żartów, zaczyna mówić o zachowaniu przyjaciela. Stwierdza, że Wolvie zachowuje się tak, jakby bał się zostać sam na sam ze swoimi myślami i że tego typu tryb życia w końcu go zabije. Mutant jednak nie zamierza go słuchać i chce go wyrzucić z baru. Spidey jednak nie daje za wygraną i nawet, gdy jego rozmówca wysuwa pazury, nie zamierza zrezygnować. W tej chwili do środka wpada trójka uzbrojonych złodziei, jednak widząc stojących przed nimi Spider-Mana i Wolverine'a, zaniemawiają.

Trzydzieści sekund później jest już po walce. Logan sugeruje pozostałym bywalcom baru, żeby uciekali, jeśli nie chcą rozmawiać z policją, a gdy sala jest już pusta, z trudem przyznaje rację Spiderowi. Wyjaśnia, że kilka miesięcy temu [podczas M-Day – przyp. S_O] odzyskał swoje wspomnienia i pamięta o wszystkich zbrodniach, które popełnił, a do tego dowiedział się, że ma syna, który jest taki sam, jak on kiedyś. Dlatego próbuje temu wszystkiemu zadośćuczynić, nawet jeśli go to zabije. Spidey próbuje namówić go wspominki o "starych, dobrych czasach", żeby odciągnąć jego uwagę od bolesnych wspomnień, ale w tej chwili barman informuje mutanta, że dzwonił do niego Cyclops. Wolvie dziękuje więc Peterowi za propozycję i wychodzi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #74

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.