Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #510

Uncanny X-Men #510

Uncanny X-Men #510

"Sisterhood" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Sisterhood zaatakowały X-Men w ich Graymalkin Facility. Siła ataku jest olbrzymia, nikt nie jest bezpieczny! Wszyscy walczą! Ale kto i o co, to musicie sprawdzić sami.

Cytat

Cyclops: "Let's find Wolverine. He should be several thousand miles past furious by now."

Streszczenie

Graymalkin Industries. X-23 obiecuje Armor, że wyprowadzi ją z zaatakowanego przez Sisterhood budynku, i mówi jej, żeby się nie bała. Idąc korytarzami, natykają się na Chimerę, która posyła w ich stronę swoje energetyczne smoki. W ostatniej chwili pojawia się Pixie i teleportuje Laurę i Hisako na zewnątrz.

Pokój Wolverine’a. Red Queen mówi, że rany Logana zadane mu przez Lady Deathstrike szybko się będą goić, więc aby go dodatkowo zająć, sprowadza kontrolowaną przez siebie Psylocke, która od razu atakuje Wolverine’a.

Sypialnia Emmy i Scotta. Unieruchomiona psychicznie przez Lady Mastermind Frost widzi przed sobą rudowłosą kobietę. Myśli, że to Red Queen, ale ona z uśmiechem odpowiada, że jest często z nią mylona, po czym zdejmuje telepatyczną blokadę z umysłu Emmy. Następnie każe jej się przygotować i przekazuje jej wizję. W rzeczywistym świecie Regan odchodzi od Frost, wierząc, że ją pokonała, ale ta wstaje, przyjmuje diamentową formę i zaczyna obijać przeciwniczkę. Lady Mastermind próbuje się uratować, ale odkrywa, że umysł Emmy w jakiś sposób jest osłonięty przed jej zdolnościami. Frost zadaje jeszcze kilka ciosów, które posyłają Regan przez ścianę i eliminują ją z walki. Następnie wzywa telepatycznie Cyclopsa, który mówi, że razem z Northstarem i Dazzler są uwięzieni w iluzji, w której towarzyszą im zmarli członkowie X-Men. Emma uwalnia ich, a Scott proponuje znaleźć Wolverine’a.

Pokój Wolverine’a. Logan mówi, że nie cofnie się przed zabiciem Psylocke, jeżeli będzie musiał to zrobić. Spiral powiadamia Red Queen, że coś stało się z Lady Mastermind. Ta każe jej to sprawdzić, a następnie posyła Lady Deathstrike na pomoc Psylocke, zaś sama idzie do sypialni Wolverine’a, gdzie znajduje małe pudełeczko, po które przybyła. Logan, który będąc już wystarczająco wściekłym, szybko poradził sobie z oboma kobietami, każe Madelyne zostawić jego rzeczy.

Gdzie indziej. Pixie sprowadza z zajęć jogi Elixira i Kukułki. Josh szybko zajmuje się rannymi Colossusem i Nightcrawlerem, a Pixie wyjaśnia trojaczkom, że Sisterhood miały opracowany plan zajęcia się dorosłymi X-Men, ale zignorowały młodzież. Megan podejrzewa, że ktoś pomógł im dostać się do środka i teleportuje się do cel, a Kukułki stają naprzeciw Chimery. Pixie trafia do celi Empatha i mówi mu, że zaraz poczuje ból.

Pokój Wolverine’a. Red Queen wyczuwa, że Manuel został odkryty i mają mało czasu, więc każe Spiral rozpocząć ewakuację. Czarodziejka zabiera do portalu Madelyne, zanim Logan zdąża trafić ją pazurami, a potem w ten sam sposób wyprowadza z Graymalkin Industries siostry Wyngarde. Potem znajduje Chimerę, którą Kukułki obezwładniły telepatycznie, a teraz radośnie kopią, stwierdzając, że jest to równie relaksujące jak joga. Spiral każe im się cofnąć, a potem ucieka z towarzyszką, kiedy z pomocą trojaczkom przychodzą Nightcrawler i Colossus. Czarodziejka wraca do pokoju Wolverine’a, skąd zabiera Lady Deathstrike, ale Psylocke jest trzymana przez Logana, który ostrzega, że ją zabije. Spiral w odpowiedzi mówi, że jeżeli to zrobi, porwani młodzi mutanci zginą. Cyclops, który właśnie przybiegł z Emmą, każe Wolverine’owi puścić Betsy, więc ten wypycha ją przez portal.

Później. Scott wyjaśnia, że Sisterhood dostały się do kwatery X-Men dzięki pomocy Empatha. Na szczęście Pixie ewakuowała wszystkich cywilów i nikomu nic poważnego się nie stało. Wolverine stwierdza, że cele z neutralizatorami mocy to za mało, więc Beast mówi, że on i jego zespół stworzą lepsze zabezpieczenia. Cyclops pyta się Logana, co Red Queen chciała z jego pokoju. Ten odpowiada, że miał tam pukiel włosów Jean Grey, a Madelyne zabrała go.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #510 Uncanny X-Men #510 Uncanny X-Men #510

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.