Avalon » Serie komiksowe » X-Factor vol. 3 » X-Factor vol. 3 #43

X-Factor vol. 3 #43

Postacie
Zapowiedź

X-Factor są krok bliżej od odkrycia, kto zabija byłych mutantów. Misja Cyclopsa może popsuć relacje Madroxa z nową partnerką, Rictor zaś walczy o przetrwanie z... a zresztą zobaczycie, po co psuć niespodziankę.

Cytat

Jamie po uściskaniu Scotta: "Sorry. That... That wasn't very 'noir'. The whole hugging Thing."

Streszczenie

Theresa powiedziała Darwinowi, żeby po drodze do bazy wstąpił do mieszkania Lenore i sprawdził, jak radzi sobie Longshot. Nikt nie odbiera domofonu, ale w drzwiach budynku pojawia się starsza pani, więc Armando postanawia skorzystać z okazji, by się wślizgnąć. Niespodziewanie, kobieta przystawia mu pistolet do skroni, a gdy na schodach pojawia się Longshot, zasłania się Darwinem jako zakładnikiem. Ponieważ ostrzeżenie nic nie daje, Longshot każe jej strzelać, by zobaczyć, co z tego wyniknie. Strzał pada w chwili, gdy na schodach pojawia się Lenore, a widząc, jak jej ranna matka pada na podłogę, oskarża Longshota, że to wina jego zdolności. On nie zaprzecza, że to możliwe, jednak Darwin twierdzi, że było wręcz przeciwnie - w ostatniej chwili kobieta próbowała się zabić, ale dzięki szczęściu Longshota pistolet eksplodował, zanim wystrzeliła.

 

Zaskoczony widokiem Scotta Jamie nie może się powstrzymać od serii powitalnych uścisków. Layla przerywa jednak ten nostalgiczny moment i ciągnąć go za rękę, wyjaśnia, że pora uciekać, bo za chwilę zaroi się tu od Sentineli. Madrox wciąż próbuje poukładać sobie wydarzenia, a im lepiej mu to wychodzi, tym bardziej dochodzi do wniosku, że przyszłość ssie.

 

Guido budzi Rictora, gdy docierają na miejsce, czyli do domu pastora Maddoxa. Gdy pukają do drzwi, żona Johna oświadcza tylko, że nie udzielają wywiadów i zatrzaskuje im je przed nosem. W tej sytuacji Rictor postanawia powiedzieć tyle prawdy, ile tylko może, więc przez drzwi mówi, że są detektywami, szukają zaginionego przyjaciela i mają nadzieję, że pastor może im pomóc. Guido zauważa, że właśnie nazwał Jamiego swoim przyjacielem, na co Ric odpowiada, że przemyślał sobie sprawę i doszedł do wniosku, że byli dla niego za ostrzy po tym, co wydarzyło się w szpitalu. W końcu dla niego również musiało to być traumatyczne doświadczenie, a Terry przesadziła trochę łamiąc mu palec.

 

Palec o którym mowa jest właśnie w rękach uzdrowiciela imieniem Salvé i błyskawicznie się goi. Gdy terapia dobiega końca, zjawia się Layla i pyta, co się stało. Jamie zgaduje, że ona doskonale wie, a on nie chce o tym mówić. Zamiast tego pyta, dlaczego sprowadzili go tutaj, a gdy ona odpowiada, że potrzebują jego punktu widzenia, rozmowa schodzi na jego problemy z podejmowaniem decyzji, a zaraz potem przeradza się w kłótnię o to, dlaczego wcześniej się nie szukali. Zupełnie spontanicznie, oboje mówią, że próbowali i było im bardzo ciężko, a po chwili równie spontanicznie całują się. Jamie stwierdza, że czuje się niezręcznie, bo wciąż wydaje mu się, że ona jest jeszcze dzieckiem, ale Layla odpowiada na to, że nigdy tak naprawdę nie była dzieckiem i całuje go ponownie. Tym razem, Madrox znajduje w tym pocałunku przyjemność i ukojenie.

 

Gdy John Maddox otwiera drzwi, z miejsca rozpoznaje Guido, chociaż z Rictorem wychodzi mu trochę gorzej. Ponieważ nie chce, aby ta rozmowa odbyła się w miejscu, gdzie ktoś może usłyszeć, zaprasza ich do swojego biura przy kaplicy. Nie wiedzą, że obserwuje ich zamaskowany mężczyzna.

 

Kiedy Theresa i Monet docierają do szpitala, ta pierwsza jest tak zdenerwowana samą wizytą w tym miejscu, że pielęgniarka musi ją uciszyć, gdy podnosi głos. Po chwili docierają do sali, gdzie leży matka Lenore, a wnioskując z nieobecności Rica i Guido, Siryn zgaduje, że robią dokładnie to, czego im zabroniła. Po wyjaśnieniu sytuacji Monet postanawia przeskanować umysł matki Lenore, by sprawdzić, czy była pod czyjąś kontrolą, gdy próbowała zabić córkę. Nagle, osuwa się na podłogę z jękiem, a gdy Longshot próbuje jej pomóc, chwyta go za gardło, wymawiając tylko jedno słowo: "cortex".

 

Romantyczny moment między Jamiem a Laylą zostaje przerwany przez pojawianie się Scotta i Hecate. Mimo oporów tej ostatniej, Summers nalega na rozmowę z Madroxem i Laylą na osobności. Po drodze Jamie pyta, co mu się stało, że został cyborgiem, a Scott niespodziewanie oświadcza, że to jego wina, ale właśnie teraz ma okazję mu to wynagrodzić. Chodzi o to, że w pewnym momencie ich system namierzania, kontrolujący położenie wszystkich członków rebelii, stracił kontakt z Hecate na kilka sekund. Ponieważ usterka nie wchodzi w grę, wygląda to tak, jakby na chwilę przestała istnieć, co jest wybitnie podejrzane. Chce, aby Jamie zabawił się w detektywa i odkrył, co się stało.

 

John opowiada o swoim ostatnim spotkaniu z Jamiem, podczas którego ten zniknął gdzieś z tajemniczą blondynką. Rictor zaczyna podejrzewać, że mogła to być Layla, ale zanim wyciągnie dalsze wnioski, przez okno wpada tajemniczy napastnik, który atakuje podwójnym ostrzem. Guido próbuje go zatrzymać, ale zostaje wyrzucony przez ścianę na zewnątrz. Przy okazji ściąga mu jednak kominiarkę, odsłaniając znajomą twarz. Shatterstar ma do powiedzenia tylko jedno: "cortex".

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

X-Factor vol. 3 #43 X-Factor vol. 3 #43

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.