Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #73

Wolverine vol. 3 #73

Wolverine vol. 3 #73

"A Mile In My Moccasins" - part one

Postacie
Zapowiedź

Dwie historie w dwóch kolejnych numerach. Aaron i Kubert przedstawią historię "A day in the life" opowiadającą o dniu z życia Logana pełnego akcji, kobiet, złoczyńców i piwa. Way i Edwards zaprezentują historię "One percenter", w której Wolverine odbędzie podróż motocyklem z Nowego Jorku do San Francisco. Na pewno nie będzie to spokojna jazda.

Cytat

Thor (po pokonaniu lodowego olbrzyma): "Mead! We must now consume vast quantities of mead!"

Streszczenie

Niedziela rano. Śpiącego na ławce w parku Logana budzi policjant. Jakiś czas – i jedno śniadanie – później, już w kostiumie, staje naprzeciw Juggernauta. W poniedziałek razem z New Avengers walczy z Serpent Society, a we wtorek, razem z Punisherem i Ghost Riderem, staje przeciwko Black Talonowi i jego hordom zombie. W środę szturmuje z resztą X-Force bazę Purifiers, w czwartek musi sobie poradzić z powrotem Mystique, a w piątek – z hordami agentów HYDRY i bezustanną gadaniną Spider-Mana. W sobotę, by trochę ochłonąć, udaje się do baru "Złoty Pasikonik" w Bangkoku, gdzie znają go wszystkie ulicznice. W niedzielę razem z Icemanem powstrzymuje napad na bank, ale gdy Bobby zwraca się do niego z pytaniem, Wolviego już nie ma.

W następny wtorek próbuje wycisnąć od Cybera miejsce pobytu Romulusa, a w czwartek razem z Deadpoolem staje naprzeciw bandy MODOKów. W sobotę, by trochę ochłonąć, udaje się do baru "Złoty Grizzly" gdzieś na Syberii, gdzie znają go wszyscy pijaczkowie. W niedzielę wraz z Thorem powala lodowego olbrzyma. W poniedziałek mierzy się z Czerwonym Hulkiem, a w środę udaje się na partyjkę pokera do Thinga. W sobotę, siedząc w barze, dowiaduje się o nowym zespole Avengers Normana Osborna [to już trzeci raz w ciągu ostatnich miesięcy – przyp. S_O], a później tego samego dnia rozprawia się z Hellfire Club. W niedzielę udaje się na odludzie, by pomedytować.

W poniedziałek zostaje postrzelony. We wtorek – przebity mieczem. W środę coś eksploduje mu w twarz. W czwartek Absorbing Man okłada go kulą na łańcuchu. W piątek mocą innego łotra zostaje upieczony. W sobotę jest torturowany z pomocą elektrowstrząsów. W niedzielę...

W niedzielę wyciera pazury z krwi. Yukio, z którą właśnie wybił atakujący ich gang, pyta go, czy dobrze się czuje. Gdy Logan odpiera, że jest tylko trochę zmęczony, kobieta proponuje mu "odpoczynek" w łóżku.

W poniedziałek o trzeciej rano Logan wstaje i zaczyna się ubierać. Leżąca w łóżku Yukio pyta, czemu tak pędzi i cały czas coś robi, a następnie sama sobie odpowiada – wygląda na to, że mutant przeżywa załamanie nerwowe. Logan jednak nie słyszy tej diagnozy, bo jest już daleko na swoim motocyklu.


"One-Percenter" – part one

Postacie:
* Wolverine
* Horrorshow, Ram, inni Burnin' Sons

Gdzieś w połowie drogi między Nowym Jorkiem a San Francisco jadącego na motocyklu Logana zatrzymuje policjant. Nim jednak zdąży wystawić mu mandat, na miejscu pojawia się gang motocyklistów – Burnin' Sons – którego przywódca przypomina panu władzy, że swoich kontrolują sami – a mimo grata, na jakim jeździ, Kanadyjczyk jest jednym z nich.

Jakiś czas później, Horrorshow opowiada Loganowi, co się działo, od kiedy ostatni raz się widzieli. Sam rzucił picie, jego starszy syn zginął w wieku szesnastu lat, a jego żona uciekła z młodszym, Juniorem, do konkurencyjnego gangu, New Saints. Według słów mężczyzny, związała się z tamtejszym wytwórcą narkotyków, gdy Horrorshow wprowadził całkowity zakaz ich produkcji wśród Burnin' Sons. Niedługo później przedawkowała, a widząc to, jej nowy mąż strzelił sobie w łeb. Sam Junior też był już zbyt uzależniony, by wrócić do ojca. Nagle do baru wpada Ram, jeden z innych Burnin' Sons. Informuje Horrorshowa, że dwóch z nich nie żyje – zostali zabici przez nikogo innego, jak Juniora. Chce wytoczyć wojnę przeciw New Saints, w czym sekunduje mu inny przywódca gangu, jednak Horrorshow chce najpierw porozmawiać z jedynym świadkiem – żoną jednego ze zmarłych, obecnie pijaną praktycznie do nieprzytomności. Ram jednak domaga się natychmiastowej zemsty i wybucha, więc Horrorshow ucisza go celnym sierpowym.

Później, na zewnątrz. Horrorshow wypłakuje się w ramię Logana, twierdząc, że to jego wina, iż Junior wyrósł na takiego drania. Wolvie obiecuje przeprowadzić małe śledztwo. Jakiś czas później odnajduje pijaną wdowę i chce jej zadać kilka pytań, ale gdy kobieta dowiaduje się, że nie przysłał go Ram, lecz Horroshow, wygania mutanta. Nagle jednak pada zastrzelona. Logan pędzi w stronę, z której dochodziły strzały, i widzi odjeżdżającego na motocyklu mężczyznę z białym krzyżem na plecach.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #73 Wolverine vol. 3 #73 Wolverine vol. 3 #73

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.