Avalon » Serie komiksowe » The Punisher: Frank Castle (MAX) » The Punisher: Frank Castle (MAX) #70

The Punisher: Frank Castle (MAX) #70

The Punisher: Frank Castle (MAX) #70

"Six Hours To Kill" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

Zakończenie brutalnego "Six Hours to Kill" spod pióra Duane'a Swierczynskiego! W Filadelfii Frank Castle został porwany, otruty, pobity, postrzelony, podduszony, dźgnięty nożem oraz czterokrotnie przechytrzony. No i przede wszystkim ma jakieś pół godziny życia z powodu powoli działającej trucizny krążącej w jego krwioobiegu. Czy Punisher znajdzie w sobie na tyle siły, by ujawnić konspirację, która rozrywa miasto w szwach od ostatnich pięciu godzin... Czy może zdechnie na ulicach Filadelfii?

Cytat

Punisher po przyjęciu antidotum: "I'm still in hell and there are still people to punish."

Streszczenie

4:53. Agenci skuwają Franka. Wszyscy są na nim skupieni, przez co nie widzą, co dzieje się wokół nich. Castle przewraca się, przy okazji powalając dwóch federalnych. To ratuje im życie, ponieważ do pomieszczenia wpada pocisk z bazooki. Punisher pożycza karabin i ostatkiem sił doczołguje się do okna. Liczy, że napastnicy wychylą się, aby obejrzeć swoje dzieło. Tak też się dzieje. Po chwili dwójka leży z dziurami w głowach. Pozostaje jeden z wyrzutnią. Frank zdejmuje go w momencie, kiedy ten odpala kolejny pocisk. Rozwala on podłogę w barze. Wszyscy spadają do piwnicy. Za nimi po schodach zbiegają kolejni zabójcy. Otwierają ogień i zabijają kilku agentów. Pozostaje przy życiu tyko dwójka z nich i Frank, którzy chowają się za barem. Punisher czuje postępujący paraliż. Nie ma czucia w kończynach, więc nie nadaje się do walki. Na szczęście ma jeszcze rozum. Instruuje federalnych, jak zrobić wybuchowe koktajle z alkoholi. Ci mają małe dylematy moralne, ale nie mają innego wyjścia. Po chwili napastnicy płoną, a ostatni z nich – nastolatek - ucieka z płaczem.

5:20. Federalni wynoszą Castle’a, wsadzają do vana i proszą, aby nie sprawiał problemów w czasie transportu. Ten nie ma zamiaru nic robić. Czuje zbliżająca się śmierć i pewnie umrze, zanim dojadą do aresztu. Na następnym skrzyżowaniu taranuje ich jednak inny samochód. Do pojazdu zostaje wrzucony gaz, a drzwi otwiera Dre w masce gazowej.

6:12. Punisher leży w vanie. Naprzeciwko niego siedzi Dre, a wóz prowadzi Walter. Frank chce w końcu umrzeć i jest zdenerwowany, że ciągle jeszcze żyje. Dziewczyna próbuje go skusić, aby wziął od niej antidotum. Jest ubrana w koszulkę z jego znakiem firmowym. Byłaby jego wtyczką i dziewczyną. Frank jej jednak nie słucha, chce umrzeć. Dre się jednak nie poddaje. Wbija strzykawkę w serce Punishera i krzyczy do Waltera, aby jej pomógł. Ten jest na nią wściekły. Kiedy zaczyna ją wyzywać, kobieta wyjmuje pistolet i strzela mu w głowę.

6:20. Frank odzyskuje świadomość. Jest w przewróconym samochodzie, a nad nim pochyla się Dre. Punisher jest wkurzony, że nie pozwolono mu odejść w spokoju. Dziewczyna jest podniecona całą sytuacją. Będzie dla niego jak Micro, tylko że dodatkowo może zrobić mu dobrze. Castle powoli odzyskuje czucie w kończynach. Namawia dziewczynę, aby zaprezentowała mu próbkę swoich możliwości. Kiedy ta pochyla się nad jego rozporkiem, Punisher chwyta jej głowę udami i łamie kark.

6:40. Cavalier wchodzi do swojego gabinetu. Tam czeka na niego Benji z pistoletem. Straszy go mediami. John na wszystkie zarzuty odpiera poprawnie politycznie, tak jakby zabezpieczał się na wypadek ukrytej kamery. Benji traci cierpliwość i chce po prostu go zabić. Broń należy do Punishera i to na niego spadnie wina za tę śmierć. W tym momencie za jego plecami pojawia się Frank i szybkim ruchem łamie mu kark.

6:45. Cavalier pyta, co dalej. Czy on też umrze? Oferuje swoje usługi prawnicze. Jeśli Punisher się podda, Cavalier postara się go wybronić. Castle nic nie mówi, tylko wyjmuje strzykawkę i wstrzykuje jej zawartość w szyję Johna. Za jakieś 60 minut trucizna zacznie działać. Prawnik dostanie antidotum, jeśli przyzna się przed kamerami do wszystkich przekrętów.

7:01. Cavalier przed swoim biurem udziela wywiadu kilku stacjom telewizyjnym. Od kilku lat organizuje serię nielegalnych operacji. Cały proceder miał pełne poparcie burmistrza i był wspierany przez byłych i obecnych funkcjonariuszy policji. Wmieszanych w to było także kilka osób z wywiadu. Wszystkie dowody znajdują się w teczkach, które przekazuje mediom. Na skutek tej wypowiedzi burmistrz zostaje aresztowany. Policjanci bronią się i zostają zastrzeleni.

7:35. Frank ogląda konferencję w swoim samochodzie. Niedługo John domyśli się, że dostał tylko wodę z cukrem, a nie truciznę. Może Punisher kiedyś tu wróci, aby zamknąć ostatecznie ten rozdział. Kiedy indziej. Jedna noc w tym mieście mu wystarczy.

Autor: Spell

Galeria numeru

The Punisher: Frank Castle (MAX) #70 The Punisher: Frank Castle (MAX) #70 The Punisher: Frank Castle (MAX) #70 The Punisher: Frank Castle (MAX) #70 The Punisher: Frank Castle (MAX) #70 The Punisher: Frank Castle (MAX) #70 The Punisher: Frank Castle (MAX) #70 The Punisher: Frank Castle (MAX) #70 The Punisher: Frank Castle (MAX) #70

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.