Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Wolverine vs. Hulk » Ultimate Wolverine vs. Hulk #6

Ultimate Wolverine vs. Hulk #6

Postacie
Zapowiedź

Starcie tytanów dobiega końca. Czy Wolverine pozbiera się do kupy i zrobi to, w czym jest najlepszy, zanim Hulk rozerwie go na jeszcze mniejsze kawałeczki?

Cytat

Nick Fury (patrząc na Wolverine'a, który ma opaskę na oku): "Logan. You stole my look.".

Streszczenie

Lotnisko. Logan wraz z innymi pasażerami przygotowuje się do wejścia na pokład samolotu. Myśli o pytaniu, które często słyszy: "jakim cudem przechodzisz wykrywacze metalu ze swoim adamantowym szkieletem?". Odpowiedź na to irytujące pytanie jest prosta: mutant używa własnego niewykrywalnego samolotu i nie pojawia się na lotniskach. Tym razem zmusiły go do tego okoliczności, więc musi jakoś odwrócić uwagę służb bezpieczeństwa. Podrzuca innemu pasażerowi atrapę granatu, wykorzystuje zamieszanie i omija bramkę.

Dzień wcześniej, hotel w Hong Kongu. Zrelaksowana Betty wychodzi spod prysznica. Jest niezwykle zaskoczona, gdy okazuje się, że w jej pokoju znajduje się Wolverine. Mutant nie owija w bawełnę: każe She-Hulk założyć na szyję obrożę, którą wykonał Forge [poprzedni numer - przyp. Lex]. Grozi, że w przeciwnym razie zabije Bannera. Kobieta próbuje przekonać go do zmiany zachowania i zaprzestania polowania na Hulka, ale Logan nie podejmuje dialogu. Nie widząc innego wyjścia, Betty transformuje się w She-Hulk i rzuca na Wolverine'a. Przebijają się przez kolejne ściany i wygląda na to, że Betty wygrywa. Trzyma głowę Logana w swoich wielkich dłoniach i wydłubuje mu lewe oko. Okazuje się jednak, że wszystko idzie zgodnie z planem mutanta, który liczył na starcie na bliskim dystansie. Przebija dwoma pazurami ciało przeciwniczki: jednym uszkadza śledzionę, a drugim nerkę. Ostrzega She-Hulk, że trzeci przejdzie prosto przez wątrobę, co zakończy się śmiercią. Betty poddaje się i zgadza założyć obrożę. Prosi odchodzącego Logana, żeby nie zabijał jej ukochanego, ale ten nie ma zamiaru jej tego obiecać.

Teraźniejszość. Na pokładzie samolotu Logan korzysta z nieuwagi Bannera i zakłada mu obrożę na szyję. Bruce jest kompletnie zaskoczony tym, że mutant go wytropił, ale zachowuje spokój. Pyta wroga o przepaskę na lewym oku i dowiaduje się, że to wynik starcia z Betty. Z ulgą dowiaduje się, że jego ukochana jest w jednym kawałku. Chce wiedzieć, jakie są dalsze plany Wolverine'a, a gdy je poznaje, nie kryje zaskoczenia. Logan mógłby go teraz szybko zlikwidować, ale nie zamierza tego zrobić - liczy na to, że Bruce sam się zabije. Obroża, którą skonstruował Forge, sprawi, że przy próbie przemiany w Hulka mężczyzna udusi się. Wolverine nie kryje, że wymyślił ten sposób zemsty jeszcze w Tybecie, gdy Hulk rozrywał go na pół. Tłumaczy, że mógłby bez problemu zabić Bruce'a w jego ludzkiej postaci, ale ponieważ nie czuje do niego osobistej urazy, nie ma takiego zamiaru. Nienawidzi za to Hulka, więc zadowoli go wyłącznie śmierć Bruce'a w zielonej postaci. Banner próbuje przekonać Logana, że już panuje nad swoim zachowaniem i zasługuje na drugą szansę, ale mutant pozostaje niewzruszony. Bruce szybko opracowuje ryzykowny plan, który ma uwolnić go od obroży. Otwiera drzwi samolotu i wyskakuje z lecącej maszyny. Wściekły Wolverine rzuca się w pościg i po chwili dogania spadającego przeciwnika. Banner żąda, żeby mutant zdjął obrożę - w przeciwnym wypadku zginie w swojej ludzkiej postaci, czego nie chciał Wolverine. Logan musi błyskawicznie podjąć decyzję, bo coraz bardziej zbliżają sie do ziemi. W końcu decyduje się na spełnienie żądania Bannera.

Po chwili obaj bohaterowie lądują z wielkim hukiem na pustynnym pustkowiu. Czeka tam na nich Nick Fury, który ma dla nich zaskakujące informacje. Oznajmia Hulkowi, że nie zamierza już dłużej na niego polować. Bruce może dalej żyć w spokoju, ale musi pamiętać, że jego ukochana znajduje się w rękach Fury'ego. Szef S.H.I.E.L.D. tłumaczy, że na tym polegał jego plan - specjalnie pozwolił uciec Wolverine'owi, który potem zneutralizował She-Hulk. Jedyną szansą Bannera na zbliżenie się do ukochanej jest przystąpienie do współpracy z Furym. Nick nie wymaga podjęcia tej decyzji natychmiast i daje zielonemu stworowi czas na zastanowienie się. Na pożegnanie zwraca się do Logana. Uprzedza go, że trafił na jego czarną listę z powodu kłamstw, które mutant mu serwował. Następnie odjeżdża na koniu, zostawiając Wolverine'a i Hulka. Ta dwójka nie zamierza już kontynuować walki. Logan przeprasza za uwięzienie Betty, ale Hulk nie ma pretensji. Razem zamierzają wrócić do cywilizacji.

Autor: Lex

Galeria numeru

Ultimate Wolverine vs. Hulk #6 Ultimate Wolverine vs. Hulk #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.