Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #132

Thunderbolts #132

Postacie
Zapowiedź

Thunderbolci planują wcielić w swoje szeregi jednego z najbardziej niebezpiecznych wojowników na świecie znanego jako Mr. X. Najpierw muszą go jednak pokonać w pojedynku.

Cytat

Ant-Man: "So, Widow, I can't help wonderin'. If we're Norman Osborn's hit squad, how come we never seem to actually kill anybody fer real?"
Black Widow: "Shut up, O'Grady."

Streszczenie

Cube. Black Widow obserwuje przez kamery pozostałych członków Thunderboltów na stołówce. Ant-Man, Paladin i Headsman rozmawiają o tym, że Ghost zachowuje się coraz dziwniej, nie ufając nikomu i nie zdejmując swojego kombinezonu. Eric zastanawia się, po co Norman w ogóle wziął go do drużyny i wspólnie dochodzą do wniosku, że albo wolał mieć go po swojej stronie, albo Ghost wie coś, o czym nie wiedzą pozostali.

Headsman zanosi jedzenie do kwatery Ghosta, ale ten mówi, że nie je niczego, czego sam nie przygotował. Zabójca dziękuje mu za uratowanie mu życia podczas starcia z Deadpoolem i pyta się, dlaczego szpieg mówił, że to już drugi raz, kiedy to zrobił. Ghost nie chce rozmawiać na korytarzu i każe mu wejść do środka. Tam przypomina mu, że podczas ataku na Air Force One, kiedy Headsman udawał Green Goblina, Osborn wyrzucił go z samolotu, a anty-grawitacyjna uprząż miała go ocalić. Ghost mówi, że przed akcją sprawdzał sprzęt i odkrył, że ekwipunek Headsmana był uszkodzony, więc go naprawił. Dodaje, że nie wie, czy to sprawka Normana, ale gdyby znaleziono martwego Green Goblina, to na pewno on by na tym skorzystał. Tymczasem Black Widow dziwi się, że na kamerach z pokoju Ghosta nie widać Headsmana. Nagle szpieg pojawia się w centrum dowodzenia i mówi Yelenie, że ogląda fałszywy obraz i ostrzega, że jeżeli Osborn jeszcze raz będzie chciał zakłócać jego prywatność, to zabije go we śnie.

Pokład Thunderstrike'a w drodze na Madripoor. Black Widow przedstawia kolejny cel Thuderboltów, którym jest morderca znany jedynie jako Mister X, i ostrzega, aby go nie lekceważyć. Opowiada o jego zdolnościach, dzięki którym mężczyzna potrafi przewidywać ruchy przeciwników i bez problemu je blokować, oraz o fascynacji śmiercią, którą realizuje przez nawiązywanie empatycznej więzi ze swoimi ofiarami. Yelena mówi, że dzisiaj wieczorem X będzie na otwarciu nowej opery z władczynią Madripooru, Tyger Tiger. Paladin podejrzewa, że będą dobrze chronieni i pyta się, jak się do nich dostaną. W odpowiedzi Black Widow daje mu parę rajstop.

Opera w Madripoorze, wieczorem. Tyger Tiger dziękuje Xowi, że jej towarzyszy. Ten mówi, że chętnie pomoże jej podnieść jej popularność przez pojawienie się przy niej i dodaje, że podobno dziś ma zostać przeprowadzona próba zamachu, a on nigdy nie cofa się przed wyzwaniem. Jessan uważa, że nie ma czego się obawiać, ponieważ jej ochrona nie pozwoli nikomu na wniesienie broni, a bariera chroniąca budynek nie pozwoli żadnej żywej istocie teleportować się do środka. Spektakl rozpoczyna się, na scenę wychodzą Black Widow i Paladin i zaczynają tańczyć. W tym samym czasie Ant-Man umieszcza nad sceną teleporter, a Headsman przenosi broń dla swoich partnerów. Yelena szybko załatwia ochroniarzy Tyger Tiger, która ucieka, a X postanawia pozostać i rozprawić się z zamachowcami. Zabójca walczy z Paladinem i Black Widow i udaje mu się ich pokonać. W międzyczasie wszyscy goście opuścili salę, więc Yelena każe przestać udawać, a Ghost teleportuje ciało przypominające Xa. Paladin podpala je, po czym cała trójka przenosi się na pokład Thunderstike'a. Tam Black Widow mówi, że teraz, kiedy X jest uważany za zmarłego, może bez problemu działać, po czym wita go w Thunderboltach. Paladin i Headsman pytają się go, dlaczego zgodził się pracować dla Osborna, bo skoro jest bogatszy od niego, to nie robi tego dla pieniędzy. Zabójca wyjaśnia, że nudzi się i szuka nowych wyzwań, więc chce się przekonać, czy będąc członkiem Thunderboltów spotka godnych siebie przeciwników. A jeżeli nie, to zawsze może rozerwać się, zabijając swoich nowych partnerów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #132 Thunderbolts #132

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.