Avalon » Serie komiksowe » Ultimatum: Spider-Man Requiem » Ultimatum: Spider-Man Requiem #1

Ultimatum: Spider-Man Requiem #1

Postacie
Zapowiedź

Po upadku Spider-Mana nic nie będzie takie samo. Pozostaje już tylko napisać pochwalną historię o młodym bohaterze, a tego zadania podejmie się sam J. Jonah Jameson.

Cytat

Madame Hydra: "I know you'll die for your "cause". For your ego. And that's fine. But there are many other ways to skin an arrogant megalomaniac like you. There's your mommy. Daddy. Pepper. Janet Van Dyne. Uma Thurman."
Tony Stark: "We're just friends."

Streszczenie

Dzień po tym, jak wielka fala uderzyła w Nowy Jork. J. Jonah Jameson, Ben Urich i Joe Robertson wracają do zniszczonego miasta i lądują na dachu Daily Bugle. Trzej reporterzy są podłamani widokiem i schodzą do opuszczonej redakcji. Jameson patrzy przez okno i przypomina sobie Spider-Mana ratującego ludzi podczas powodzi, potem spogląda na oprawione pierwsze strony gazet szkalujące bohatera i jest mu smutno. Ben mówi Jonahowi, że powinien sprawdzić, co się stało z jego żoną, ale naczelny jest pewny, że nie przeżyła, ponieważ budynek, w którym mieszkali, był niski. Urich jest pewny, że teraz muszą postawić Bugle'a z powrotem na nogi, ale Jameson mówi, że nie zrobią tego, ponieważ gazeta i tak w ciągu roku by upadła z powodu kłopotów finansowych. Robertson mówi, że serwer Bugle'a wciąż działa, więc mogą używać strony internetowej do publikacji tekstów i on właśnie ma zamiar coś stworzyć. Joe przypomina Jonahowi o tym, że miał napisać prawdę o Spider-Manie. Słysząc to Ben daje mu pendrive'a z reportażami, które zostały wcześniej odrzucone, z których większość jest o młodym bohaterze. Jameson idzie do swojego gabinetu, włącza komputer i zaczyna przeglądać artykuły. Jego uwagę zwraca ten o ataku na siedzibę Stark Industries.

Stark Industries na Manhattanie, kilka miesięcy temu. Tony przyjmuje w swoim biurze Mary Jane Watson, która otrzymała zgodę na przeprowadzenie wywiadu z milionerem do szkolnego projektu. Dowiadując się, że Stark ma dla niej niecałe piętnaście minut, dziewczyna decyduje się ominąć rzeczy, o których wszyscy już wiedzą, i zaczyna od pytania o jego alter ego i dlaczego Tony nie ukrywa tego, że jest Iron Manem. Mężczyzna mówi, że chce pokazać innym, że się nie boi. Uważa, że na świecie jest pełno strachu oraz ludzi, którzy używają go jako broń i chce, aby wiedzieli, że z nim nie mogą wygrać. Mary Jane pyta się, czy Stark sam się nie przyczynia do tej sytuacji produkując i sprzedając różnego rodzaju broń. Tony stwierdza, że prowadzi interesy tylko z dobrymi ludźmi i że jego produkty są jednak potrzebne, ponieważ zwykły człowiek musi mieć nadzieję, że ktoś go będzie bronił. Taki jest też jego cel jako Iron Mana: ma walczyć ze złem. Stark mówi, że świat jest podzielony przez religie, rasy, pieniądze oraz granice, i nic nie jest w stanie go zjednoczyć. On stara się więc robić wszystko, co w jego mocy, aby Ziemia była lepszym miejscem. Mary Jane zastanawia się, czy Stany Zjednoczone jako państwo, z którego zdaniem liczy się wiele innych, nie mogłyby pokazać, że jest inna droga i czy nie mogłyby poprowadzić nią pozostałych. Tony chce odpowiedzieć pytaniem, ale nagle przez okno wpada oddział Hydry, który szybko opanowuje budynek i unieszkodliwia Starka. Po chwili przed nim staje Madame Hydra, która przypomina mu, że jej organizacja chciała przeprowadzić z nim interesy, ale on wolał ich obrażać, więc musiało dojść do użycia siły. Kobieta stawia mu ultimatum: Tony odda Hydrze swój pancerz albo zginie. Stark jest zirytowany, że napastnicy używają jego własnej broni i mówi, że jeżeli Madame Hydra pozwoli Mary Jane odejść, to porozmawiają.

Redakcja Daily Bugle. Urich powiadamia Jamesona, że jeden z jego informatorów właśnie mu powiedział, że budynek Stark Industries został opanowany przez oddziały Hydry. Jonah zdaje sobie sprawę, że nikt jeszcze o tym nie wie i wysyła Bena, aby jako pierwszy przygotował materiał ze zdarzenia. Peter Parker, który wszystko słyszał, również wybiera się tam jako Spider-Man, ponieważ wie, że jego dziewczyna właśnie teraz miała spotkać się ze Starkiem. Dotarłszy do celu chłopak wpada do gabinetu Tony'ego i szybko zabiera Mary Jane na zewnątrz. Upewniwszy się, że jest cała i zdrowa zostawia ją w bezpiecznym miejscu i wraca, aby pomóc Starkowi. Tymczasem Madame Hydrze kończy się cierpliwość i zdając sobie sprawę, że Tony woli zginąć niż jej pomóc, zaczyna grozić jego bliskim. Na korytarzu rozlega się hałas i po chwili do gabinetu wpada przedzierający się przez agentów Hydry Spider-Man. Tony korzystając z zamieszania ucieka, a Peter wciąż walczy z licznymi przeciwnikami i idzie mu całkiem dobrze, aż wreszcie Madame Hydra strzela mu w plecy. Wtedy pojawia się Iron Man, którzy krzyczy do chłopaka, aby ten skoczył na sufit. Kiedy on wykonuje polecenie, Stark strzela repulsorami i pozbawia wszystkich stojących na podłodze przytomności. W pozostałych częściach budynku mechaniczni strażnicy uruchomieni przez Tony'ego otaczają pozostałych agentów Hydry i zmuszają ich do poddania się. Iron Man dziękuje Spider-Manowi za pomoc i mówi mu, że jest mu dłużny.

Jonah kończy czytać artykuł Bena, który w ostatniej części zawiera publiczne podziękowania dla Spider-Mana od Tony'ego Starka nazywającego do ucieleśnieniem bohaterstwa. Do gabinetu wchodzi Urich i mówi Jamesonowi, że CNN właśnie podało informację o śmierci Spider-Mana, więc tekst, który pisze, będzie jego nekrologiem.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimatum: Spider-Man Requiem #1 Ultimatum: Spider-Man Requiem #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.