Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: The Fall of Gilead » Dark Tower: The Fall of Gilead #1

Dark Tower: The Fall of Gilead #1

Postacie
Zapowiedź

Steven Deschain odrywa, że zdradziecki Kryształ Maerlyna został skradziony z jego komnat. Co gorsza, kiedy udaje się do komnat żony, by aresztować ją za kradzież, zastaje tam Rolanda stojącego nad ciałem matki z dymiącym pistoletem.

Cytat

Aileen, o swej rozmowie z Rolandem: "We talked, Alain. That's all. Mostly about Susan, if you must know."
Cuthbert: "Oh, come now, Aileen. Your charms can't outstrip even a dead girl's?"

Streszczenie

Po zastrzeleniu matki szok jest tak duży, że Roland traci przytomność. Nie widzi, jak duch Gabrielle pochyla się nad nim, by przeprosić za wszystkie wyrządzone krzywdy i błagać o wybaczenie. Kiedy chłopak otwiera oczy, mara znika, jakby jej nigdy nie było. Wtedy powoli Roland przypomina sobie, dlaczego w jego dłoni spoczywa jeszcze ciepły od strzału rewolwer. Doskakuje do matki, by zatamować krwawienie, ale krew, w której zanurzył swe dłonie, jest już zimna. Fakt, że jest już za późno, jest niczym ziarno, z którego wybucha rozpacz.

Tymczasem Alain, Bert i Aileen zostawiają ciało zdrajcy w kostnicy. Chłopcy pytają dziewczynę, co zaszło między nią a Rolandem. Dziewczyna odpowiada, że jej wdzięki nie są w stanie sprawić, by Roland zapomniał o zmarłej Susan, ani nawet o własnej matce, do której kwater pobiegł. Dziwi to chłopców, więc postanawiają czym prędzej zamknąć kostnicę i odnaleźć przyjaciela.

Steven, Cort i Vannay obserwują postępy w przeszukiwaniu kwater zdrajcy Kingsona. W tym momencie przez okno wlatuje gołąb z wiadomością, że o północy Grapefruit zostanie odebrany. Steven jest pewien, że kryształ leży bezpieczny w jego sejfie, ale kiedy sięga po klucz do niego, odnajduje pustkę. Orientuje się, że tylko żona miała okazję, by skraść mu klucz. Władca Gilead zarządza alarm, wysyła rewolwerowców do bram i na mury z rozkazem przeszukania każdego, kto chce wejść lub wyjść z grodu. Rozkazuje Cortowi i Vannayowi kontynuować przeszukanie, a sam z gwardią udaje się na poszukiwanie artefaktu.

Cort sprawdza kolejne miejsca, nie odnajdując niczego. Obwinia się, że zabił szpiega - trupa nie mogą przesłuchać. Humoru nie poprawia mu tez fakt, że pani tego miejsca okazała się zdrajczynią. Vannay próbuje go pocieszyć, że prawdopodobnie nie działała z własnej woli, ale zaczarowana przez Martena. Następnie zostawia Corta samego, by to sobie przemyślał.

W swoich kwaterach Steven odnajduje sejf otwarty i pusty. Na podłodze zauważa bransoletę należącą do jego żony. Wydaje rozkaz aresztowania zdradliwej suki.

Cort zauważa obluzowaną deskę w podłodze. Odsuwa ją i odnajduje skrytkę Kingsona, a w niej księgę. Nie wie, że wcześniej zaczarował ją Marten (patrz: Dark Tower: Sorcerer), więc czym prędzej ją otwiera. Magiczna książka pokazuje czytelnikowi to, co najbardziej chce zobaczyć, więc sycąc oczy planami wojennymi Johna Farsona Cort przewraca stronicę za stronicą, liżąc raz po raz opuszki palców, skażone trucizną, którą księga jest nasiąknięta. Kiedy do komnat powraca Vannay, trucizna działa już w najlepsze.

Tymczasem Steven dociera do komnat małżonki. Puka do drzwi i wtedy wyczuwa silną woń śmierci. Nie czekając na zaproszenie wchodzi do środka, a jego oczom okazuje się klęczący w kałuży krwi Roland, trzymający w objęciach martwą matkę.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: The Fall of Gilead #1 Dark Tower: The Fall of Gilead #1 Dark Tower: The Fall of Gilead #1 Dark Tower: The Fall of Gilead #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.