Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #27

Daredevil vol. 2 #27

Daredevil vol. 2 #27

"Underboss" - part 2

Postacie
Cytat

Silke do Daredevila: "Sorry...I didn`t mean to stare or nothing. I just ain't never seen a guy all dressed up in his underwear like that before."

Streszczenie

W zaciemnionym pomieszczeniu na kanapie siedzi Sammy Silke. Przygląda się swemu dziełu - leżącemu w kałuży własnej krwi Kingpinowi.

Tydzień wcześniej. Dwóch policjantów patroluje ulice jadąc radiowozem. Jeden z nich to świeżo upieczony żółtodziób z akademii, który nie może pojąć, skąd policjanci zawsze wiedzą, że bohater w swoim kostiumie jest tym, za kogo się podaje, a nie jakimś kopniętym przebierańcem. Starszy stażem oficer zapewnia go, że z czasem to zrozumie. W tym momencie w policyjnym radiu słychać wezwanie do wybuchu przed sądem i zamieszek z udziałem Daredevila sześć bloków dalej. Policjanci przyjmują zgłoszenie związane z Daredevilem. Na miejscu spotykają Śmiałka pastwiącego się nad oprychem. Starszy oficer ostrzega żółtodzioba, żeby w tym wypadku robił dokładnie to, co mu powie. Ten jednak jakby nie słyszał już słów partnera, wyskakuje z radiowozu wykrzykując policyjną "regułkę", celuje w stronę Daredevila. Murdock wciąż odczuwa skutki działań zamachowca, jego głowę wypełnia masa dźwięków i zapachów. Wśród nich wyczuwa proch strzelecki, pot cieknący z policjanta i jego przyśpieszone bicie serca. Policjant cały czas wykrzykuje, aby Devil rzucił swoją pałkę i poddał się. Nagle pada strzał... Daredevil zdążył jednak wykonać unik, przez co kula trafia zamachowca, raniąc go w biodro. Starszy oficer rzuca się na partnera z krzykiem. Śmiałek oddala się ostrzegając żółtodzioba, aby nigdy więcej nie otwierał ognia w miejscu publicznym.

Szpital. Matthew odwiedza poobijanego Nelsona, który nie odniósł poważniejszych obrażeń. Matt opowiada przyjacielowi o całym zajściu, dowiedział się również, że zamachowiec ochrzcił się imieniem Nitro. W tej chwili leży nieprzytomny po postrzale. Murdock mówi, że w wybuchu przed sądem zginęły trzy osoby, a niedługo dojdzie czwarta. Reporterka, którą trzymają piętro niżej, ledwo dycha. Atak był w stu procentach wymierzony w jego osobę, w osobę Matthew Murdocka, a nie Daredevila. Przyjaciele dochodzą do wniosku, że jedynym możliwym podejrzanym, który mógł wynająć Nitro, jest Kingpin. Matt słyszy nadchodzącą matkę Foggy’ego, postanawia więc zostawić ich w samotności. Idąc korytarzem w stronę wyjścia słyszy szelest szpitalnego prześcieradła naciąganego na trupio bladą twarz. Reporterka właśnie stała się czwartą śmiertelną ofiarą Nitro...

Na parkingu samochodowym "człowiek bez strachu" rozprawia się z ochroniarzami Kingpina. Zdezorientowany Fisk nie ma pojęcia, co się dzieje, dopóki nie słyszy głosu Matta. Ten chce wiedzieć, co miał znaczyć ten wygłup przed budynkiem sądu. Wilson nie ma pojęcia, o co chodzi. Daredevil słyszy spokojne bicie serca grubasa, wie że mówi on prawdę. Wśród przybocznej świty Fiska Murdock nie rozpoznaje jednego bicia serca, znaczy, że jest to ktoś nowy. Pyta Fiska o tego osobnika, wskazując w jego stronę. Podirytowany Kingpin oznajmia, że jako niewidomy nie wie, o kogo mu chodzi. Osoba o którą się rozchodzi, wychodzi z mroku i dogryza Daredevilowi na temat jego stroju. To Sammy Silke. Murdock powala go na ziemię uderzając pałką w jego podbródek.

Trzy miesiące wcześniej. W zadymionym pomieszczeniu przy talii kart siedzą ludzie Fiska. Jeden z nich przedstawia nowego kompana, Sammy’ego Silke’a z New Jersey. Zapytany o miejsce, do którego został przydzielony, Sammy odpowiada: Hell`s Kitchen. Pozostali gracze nie mogą powstrzymać się do śmiechu, przy okazji współczując mu terenu działań, którego pilnuje diabeł. Silke opowiada o tym, jak jego ojciec i Fisk robili wspólne interesy. Jeden z ludzi Kingpina zauważa, że jeśli Sammy dorastał w ich towarzystwie, to powinien znać Fiska juniora. Silke jak najbardziej pamięta kompana dziecięcych zabaw, który teraz siedzi przy barze samotnie sącząc drinka. Gość z New Jersey nawołuje Richarda Fiska, ten jednak w milczeniu siedzi przy barze.

Dziś. Redakcja Daily Bugle. Ben Urich odbiera telefon, po którym w milczeniu udaje się do wyjścia. Redakcyjny kolega zapytuje, co się stało. Ben nie zwalniając kroku oznajmia, że Kingpin nie żyje...

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.