Avalon » Serie komiksowe » The Stand: American Nightmares » The Stand: American Nightmares #3

The Stand: American Nightmares #3

Postacie
Zapowiedź

Kiedy Larry Underwood i jego towarzyszka Rita Blakemoor decydują się opuścić Nowy Jork przedzierając się Tunelem Lincolna, nie mają pojęcia, że ta podróż będzie tematem ich koszmarów. Tymczasem Frannie i Harold sami wyruszają w drogę, a Stu Redman spotyka kolejnego ocalałego. Ale czy to przyjaciel, czy wróg?

Streszczenie

W Nowym Jorku Rita Blakemoor i Larry Underwood wyruszają w podróż do Maine. Manhattan jest pełen trupów ludzi pokonanych przez Kapitana Tripsa... i przez innych ludzi. Kiedy zaczepia ich jakiś facet i proponuje Larry'emu miliony dolców za możliwość skorzystania z jego kobiety, Larry po raz pierwszy wyciąga broń, by zniechęcić napastnika. Po kilku przecznicach Rita nie może iść dalej. Jej markowe pantofelki poraniły jej stopy, a ta nie chciała niczego mówić wcześniej, by nie spowalniać marszu. Larry jest wściekły na swą towarzyszkę. Zarzuca jej bezmyślność, bo chciała dojść do Maine w szpilkach. Boi się, że do ran dostanie się zakażenie i kobieta umrze. W napadzie pasji chwyta kobietę za ramiona i potrząsa nią. Przypomina wtedy sobie twarz matki i momentalnie puszcza Ritę, przepraszając za swój wybuch. Kobieta nie przyjmuje przeprosin. W złości każde idzie w swoją stronę.

Larry dociera do tunelu Lincolna, zatarasowanego samochodami. Praktycznie w każdym wraku znajdują się zwłoki i mężczyzna przypomina sobie wszystkie głupie horrory, w których umarli powstawali jako zombie. Nagle nie wydają mu się takie głupie. Woła Ritę, ale odpowiada mu cisza.

Nad Manhattanem zbierają się burzowe chmury. Larry stoi przed wjazdem do tunelu licząc, że Rita do niego dołączy. Zaczyna lać i w końcu, by uniknąć przemoczenia, mężczyzna decyduje się wejść do tunelu wyrzucając sobie, że nie zabrał ze sobą latarki.

Przez kilka pierwszych metrów Larry przyświeca sobie zapalniczką, ale ta szybko nagrzewa się i parzy mu palce. Z duszą na ramieniu decyduje się iść dalej w całkowitych ciemnościach. Echo zwielokrotnia jego kroki, dając kolejne argumenty jego wyobraźni, w której za Larrym skrada się armia zombie, gotowych pożreć go żywcem. O mało nie dostaje zawału, kiedy potyka się o coś miękkiego. Zapala zapalniczkę i w jej świetle ogląda trupa żołnierza z nożem po rękojeść wbitym w gardło. Kilka kroków dalej mężczyzna napotyka kolejne zwłoki. Ci ludzie nie umarli w wyniku wirusa, zostali rozstrzelani. Wyobraźnia znów daje o sobie znać, kiedy Larry spodziewa się ujrzeć w mroku odblask z noktowizorów, które na pewno noszą żołnierze, czekając na niego w mroku, by go rozstrzelać, jeśli jeszcze trochę się zbliży. Mężczyzna rozważa, czy nie zawrócić i wtedy wydaje mu się, że słyszy za sobą oddech i kroki. Zapalniczka nie chce się zapalić, więc w panice Larry wyjmuje pistolet i strzela na oślep. Kiedy przemija echo słyszy płacz Rity.

Odnajduje ją po omacku. Kobieta nie jest ranna, tylko przerażona. Larry przytula ją w ciemności uzmysławiając sobie, że tylko przez przypadek jej nie zabił. Czuje niewypowiedzialną ulgę i obiecuje, że nigdy już jej nie zostawi. Ruszają w dalszą drogę razem.

Po kilkudziesięciu minutach, wychodząc po drugiej stronie tunelu na zewnątrz, Larry uzmysławia sobie, co oznacza ten widok. Tyle samo ludzi próbowało się wydostać z Manhattanu, co i do niego uciec. Znaczy to, że zaraza nie ograniczyła się tylko do Nowego Jorku. Rita jest załamana, ale Larry'emu udaje się ją pocieszyć mówiąc, że chociaż oni żyją, oddychają świeżym powietrzem i mają siebie. Wyruszają dalej.

Tymczasem, w New Hempshire, Stuart Redman idzie dalej, rozmyślając, o koszmarach, które nękają go nocami. Nagle z krzaków wyskakuje pies i radośnie wita się z nim. Kojaka przywołuje mężczyzna malujący na poboczu pejzaż. Przedstawia się jako Glen Bateman i proponuje Stuartowi kawior. Spotkanie na drodze zdrowego człowieka unosi z ramion Stu wielki ciężar. Przyjmując zaproszenie szczerze się uśmiecha.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

The Stand: American Nightmares #3 The Stand: American Nightmares #3 The Stand: American Nightmares #3 The Stand: American Nightmares #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.