Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #509

Uncanny X-Men #509

Uncanny X-Men #509

"Sisterhood" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Starcie X-Men i Sisterhood jest nieuchronne. Członkowie Science Team próbują pracować i nie zabijać się wzajemnie. Simon Trask próbuje przeforsować ustawę, która zabroni mutantom rozmnażać się.

Cytat

reporter: "Aren't you dead? Weren't you a psychotic killer? And are you still gay?"
Northstar: "I was, but I got better; Uhm... I was, but I got better; And, I am, and I can not possibly get any better, yes."

Streszczenie

Dzielnica Castro w San Francisco. Najnowszy członek X-Men, Northstar, udziela wywiadu. Opowiada, że to prawda, iż był martwy, ale jak to bywa wśród super-ludzi, już mu się polepszyło. Stwierdza, że dołączył do grupy, ponieważ uważa, że to właściwa decyzja i że robi to, co każdy powinien: pomaga innym w miarę swoich możliwości. Nagle wywiad zostaje przerwany na rzecz wystąpienia Simona Traska, który ogłasza, że ustawa dotycząca kontroli narodzin mutantów zostanie poddana referendum. Jeżeli zostanie ona przyjęta, wszyscy ludzie, którzy posiadają gen X zostaną poddani obowiązkowym procedurom antykoncepcyjnym, aby nie dopuścić do narodzin kolejnych mutantów i wydarzeń podobnych do tych, które miały miejsce w Cooperstown [X-Men: Messiah CompleX].

Graymalkin Industries. X-Men oglądają wystąpienie Traska i oczywiście są zdenerwowani z tego powodu. Pixie idzie do Danger Room, gdzie uruchamia symulację walki z członkami Kultu Hellfire i w ten sposób odreagowuje. Obserwujący ją Beast mówi, że Megan zmieniła się po ostatnich przeżyciach [Uncanny X-Men #501, X-Infernus]. Wolverine stwierdza, że to go nie dziwi, zwłaszcza po tym, co przed chwilą usłyszeli w telewizji.

Laboratorium. Madison Jeffries mówi, że po rozmowie z jednym z dawnych urządzeń Forge’a pomyślał o tym, że skoro zrobili urządzenie do podróży w przyszłość, to dlaczego nie miałaby im się udać wyprawa w przeszłość. Kavita Rao stwierdza, że mogliby wtedy zbadać rodziców jednego z pierwszych mutantów i dowiedzieć się, co wywołało skok ewolucji. Pozostaje problem ich odnalezienia, ale Beast mówi, że to jest akurat łatwe i spogląda na Doctora Nemesisa. Bradley potwierdza, że urodził się w 1906 roku w San Francisco, a jego długie życie jest spowodowane odpowiednimi lekami. Uważa więc, że jego rodzice są idealnymi kandydatami do przeprowadzenia badań.

Gdzie indziej. Red Queen opowiada pozostałym o historii Psylocke i Kwannon oraz o tym, jak odnalazła Betsy w przestrzeni międzywymiarowej. Cieszy się, że ceremonia się udała i teraz ma do dyspozycji tak potężną podwładną, jaką jest Psylocke. Dodaje, że to był jednocześnie test, ponieważ wkrótce będą musieli umieścić w innym ciele istotę o jeszcze większej mocy. Pozostałe kobiety uważają, że Red Queen nie dotrzymuje warunków umowy, w której nie było mowy o powtórzeniu rytuału. Domagają się, aby Madelyne wypełniła swoją obietnicę i przywróciła do życia ich bliskich, i kiedy ona odmawia, Lady Deathstrike atakuje ją. Okazuje się jednak, że Red Queen jest istotą złożoną z psychicznej energii i to właśnie jej ma dotyczyć drugi eksperyment. Dodaje, że są tylko dwa ciała, których może użyć, z czego jedno zostało już zniszczone. Aby zdobyć drugie, najpierw Sisterhood będą musiały zniszczyć X-Men, co zresztą zawsze wydawało się Madelyne nieuniknione.

Graymalkin Industries, noc. Cyclops stoi obok łóżka, w którym leży Emma, ale decyduje się spać na kanapie w holu. Niedługo potem do ośrodka wracają pijani Pixie, Dazzler i Northstar. Widząc, że Scott nie śpi w sypialni, pytają się, że czy pokłócił się z Emmą. Summers zauważa, że Megan jest nietrzeźwa, więc dziewczyna teleportuje się. Cyclops strofuje Alison i Jean-Paula, uważając, że Pixie jest jeszcze za młoda na takie wypady. Nagle trójka mutantów zostaje Otoczna murem. Scott rozpoznaje dzieło Mastermind, ale jest za późno i Martinique razem z Chimerą unieszkodliwiają przeciwników. Emma budzi się zaalarmowana obecnością intruzów, ale szybko zostaje obezwładniona przez Lady Mastermind. Gdzie indziej, Spiral otwiera portal, zaskakując Colossusa i Nightcrawlera i rani ich mieczami. Następnie sprowadza Lady Deathstrike i Red Queen, które idą do sypialni Wolverine’a. Logan budzi się wyczuwając kłopoty, ale nie zdąża obronić się przed Yuriko, która przebija go pazurami. Madelyne podchodzi do niego i mówi mu, że właśnie go szukała.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Uncanny X-Men #509

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.