Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #52

New Avengers #52

Postacie
Zapowiedź

Kim jest nowy Sorcerer Supreme? Avengers ruszają ze wsparciem Doctorowi Strange'owi, który próbuje powstrzymać siły z Dark Dimension.

Cytat

Dr Strange: "I was in Dover, New Jersey."
Spider-Man: "Why would, I'm sorry, Doctor, why would anyone in their right mind go there on purpose?"
Dr Strange: "I was looking for someone, someone special."
Spider-Man: "In Dover, New Jersey? Really? That's like looking for a piece of candy in a..."
Wolverine: "Let him talk."

Streszczenie

Dover, New Jersey. Dr Strange z Wiccanem wspólnie jedzą śniadanie, gdy nagle uwagę maga zwraca zmierzający ulicą w ich stronę Parker Robbins. Stephen każe Billy'emu oddalić się jak najszybciej. Gdy już zostaje sam na sam z Hoodem, stara się przemówić mu do rozsądku i ostrzec przed Dormammu. Demon będzie starał się za wszelką cenę przedostać do ziemskiego wymiaru, dla którego to celu Parker jest jedynie bezwolnym narzędziem. Hood nie chce tego słuchać, interesuje go jedynie Eye of Agamotto, z którym jednak doktor nie ma zamiaru się rozstawać. W prostej drodze prowadzi to do konfrontacji i Stephen ma okazję przekonać się, z jak bardzo potężnym przeciwnikiem przyszło mu walczyć. Szansą na ratunek okazuje się być Kaplan. Przy jego pomocy doktorowi udaje się ewakuować ich obu z pola walki w bezpieczne miejsce.

Brooklyn, kryjówka Avengers. Dr Strange opowiada Mścicielom swoje ostatnie spotkanie z Hoodem, jak również kilka wcześniejszych przygód. Spider-Man i spółka dowiadują się między innymi, że nie jest on już najpotężniejszym magiem i że póki co szuka nowego kandydata do objęcia tej funkcji. Pokazuje też zebranym potężny artefakt Eye of Agamotto, który był powodem ataku Hooda. Przy okazji Strange przeżywa małe zaskoczenie, widząc Mockingbird całkiem żywą. Z całej opowieści Strange'a Avengers najbardziej zainteresował fakt, że Hood zaatakował całkiem sam, bez towarzystwa swojej świty. Chcą wykorzystać ten fakt i rozprawić się z nim raz na zawsze. Strange, choć niechętnie, zgadza się wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

Parker Robbins z krzykiem na ustach, po drodze wybijając okno, wpada do swojej kryjówki. Każe demonowi zaprzestać swojej działalności. Spoglądając w lustro widzi obcą twarz. Dormammu nie zamierza jednak go opuszczać, ani tym bardziej tego świata. W trakcie jego walki o odzyskanie kontroli nad swoją osobą do pokoju wbiega Whitney Frost. Parker w ogóle się jej tu nie spodziewał, choć według jej słów sam kazał jej tu przyjść. Madame Masque jest przerażona jego zachowaniem i chce mu w jakiś sposób pomóc. Proponuje nawet, by udał się do Dr Strange'a. Robbins ma jednak pewien plan, który wyzwoli go od kłopotów raz na zawsze. Zastanawia go jednak motywacja Whitney, dlaczego ta mu pomaga. Kobieta czyni to w ramach rewanżu. By uwiarygodnić swoje motywy, zdejmuje maskę i pokazuje Hoodowi prawdziwą twarz. W lustrze nad parą całujących się góruje złowroga postać demona.

Brooklyn, kryjówka Avengers. Wszyscy schodzą do piwnicy, w której znajduje się wykradziony Osbornowi przez Ms. Marvel Quinjet. Jest to powodem oporów moralnych Spider-Mana, koniec końców wsiada on jednak na pokład samolotu, którym Avengers i Dr Strange udają się do Nowego Orleanu.

Nowy Orlean. Daimon Hellstrom kłóci się przez telefon ze swoją żoną ,Hellcat. Ta, jak się okazuje, przeprowadziła się na Alaskę, co przelewa czarę goryczy i kończy się niekontrolowanym wybuchem gniewu Syna Szatana. Niespodziewanie w pomieszczeniu pojawia się Hood z dwoma pistoletami wycelowanymi w Hellstroma i bez słowa wyjaśnienia zaczyna do niego strzelać.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #52 New Avengers #52 New Avengers #52

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.