Avalon » Serie komiksowe » Mighty Avengers » Mighty Avengers #24

Mighty Avengers #24

Mighty Avengers #24

"Chasing Ghosts"

Postacie
Zapowiedź

Quicksilver chce wiedzieć, co zamierza Scarlet Witch. Dodatkowo: jakie plany wobec Avengers ma Norman Osborn? I dlaczego Hank Pym nie czuje sympatii do Reeda Richardsa?

Cytat

U.S.Agent: "Freaking nazi!"
Hercules: "Von Meyer, my old foe. Ah, what a glorious lunatic."

Streszczenie

Spotkanie Cabal odbywające się dzięki telepatii Emmy Frost. Doom i Hood atakują Osborna niezadowoleni z jego działań. Mówią między innymi o uchodźcach z Asgardu, którzy panoszą się po Latverii, mutantach w San Francisco, atakach Punishera i ludzi Mr. Negative'a na tereny Hooda, polowaniu na Starka, działaniach związanych z Camp Hammond i w końcu o kolejnym zespole Avengers. Wszystkiemu przygląda się z zadowoleniem Loki. Bóstwo kłamstw wraca do swojej komnaty zadowolone, że uszkodziło pancerz Normana i przybierając postać Scarlet Witch kontaktuje się z Mighty Avengers.

Ruiny Avengers Mansion. Cassie i Vision spotykają się z Young Avengers. Nie wiedzą jednak, jak powiedzieć im o nowej sytuacji, a szczególnie o tym, że matka Wiccana i Speeda wróciła. Wchodzą do zniszczonej rezydencji chwilę po reszcie młodych bohaterów, jednak trafiają prosto do Pym Pocket, gdzie zastają Avengers i Wandę, którzy są gotowi do kolejnej misji. Starture nie jest zachwycona obecnością Wandy i tłumaczy, że oni nie są częścią zespołu, lecz należą do Young Avengers. Cho odpowiada, że jeżeli Wolverine może być w kilku zespołach naraz, to oni dadzą rade w dwóch. Wszyscy ruszają z misją ratunkową na Borneo.

W innym miejscu, Pietro sprawdza właśnie posiadłość West Coast Avengers szukając zespołu i swojej siostry. Nie zastaje tam nikogo, jednak w radio słyszy, że Avengers Pyma ratują kolejny kryzys, po czym udaje się natychmiast na miejsce akcji.

Buenos Aires. Avengers walczą właśnie ze Swarmem, który ze swoich pszczół tworzy klony bohaterów. Wasp i Starture w pomniejszonej formie starają się dotrzeć do Królowej i założyć jej urządzenie, które rozproszy rój. W międzyczasie Cassie stara się zapytać Hanka, dlaczego współpracuje ze Scarlet Witch. Wasp tłumaczy, że nie są w filmie Johna Hughesa, gdzie dzieci są mądrzejsze od dorosłych. Widział jak Wanda zabija jego przyjaciół i kończy erę w historii Avengers. Stara się trzymać przyjaciół blisko, ale wrogów jeszcze bliżej. Cassie zakłada królowej obrożę, która rozprasza Swarma. W tym samym momencie pojawia się Quicksilver, który widząc resztki roju używa swoich mocy, aby go zniszczyć, niewiedząc, że Hank i Cassie wciąż są w środku. U.S.Agent zaczyna go wyzywać, jednak w tym samym momencie dwójka pojawia się cała i zdrowa. Maximoff tłumaczy, że chce dołączyć do zespołu. Pym się nie zgadza, tłumacząc, że oferował mu miejsce, ale ten stwierdził, że Mighty Avengers to nie jego kaliber, dlatego lepiej niech idzie sobie pobiegać, bo jest w tym dobry. Zespół znika wraz z pojawieniem się Wandy, co doprowadza Quicksilvera do rozpaczy.

Avengers Tower. Agenci H.A.M.M.E.R. próbują namierzyć Mighty Avengers. Pojawia się Norman Osborn z kością Goliatha, którą ekshumował po drodze, tłumacząc, że była wystawiona na działanie cząsteczek Pyma i to może pomóc im namierzyć Wasp, którego portale działają właśnie na zasadzie tych cząsteczek. Nagle w wiadomościach pojawia się wywiad z Henrym, którego zespół zatrzymał kolejny kryzys. Reporterka pyta się, czy na pewno odpowiednią nazwą jest dla nich Avengers, skoro Osborn powiedział oficjalnie, że nie są powiązani z jego zespołem. Wasp tłumaczy, że jest jedynym założycielem oryginalnego zespołu, który prowadzi teraz Avengers i to czyni ich najprawdziwszymi Mścicielami. Wściekły Osborn łamie kość Goliatha. Hank kończy wywiad mówiąc, że jego zespół nie należy do żadnego kraju i zajmują sie oni sprawami całego świata, po czym Avengers znikają w blasku światła. Na miejscu pojawia się Quicksilver, który odpowiada reporterce, że również należy do zespołu, po czym zdenerwowany rusza dalej.

Biarritz, Francja. Hank Pym i Starture w swoich wielkich formach okładają właśnie ogromną kałamarnicę nazywającą siebie Titan. Vision uderza laserem w ogromną soczewkę trzymaną przez Herculesa, a na koniec U.S.Agent z pomocą Ace'a i One-Eyed Jacquie z organizacji G.R.A.M.P.A. strzelają do niego specjalnym roztworem solnym, który wysusza go do reszty.

W tym czasie, agenci H.A.M.M.E.R. znajdują główne wejście do Pym Pocket. Gdy zaczynają je szturmować, Jocasta zrywa połączenie wymiaru, w którym jest laboratorium z wejściem. Tłumaczy Jarvisowi, że nie są uwięzieni, ale w ciągu niecałych 48 godzin całe laboratorium Hanka zostanie zniszczone, a z nim cała jego praca i tajne projekty.

Francja. Titan zmierza znów do wody, a Starture i Wasp są już wyczerpani. W tym momencie pojawia się Pietro, który dzięki swojej szybkości zatrzymuje złoczyńcę. Gdy kalmar zostaje uwieziony, Maximoff zostaje oficjalnie przyjęty do Avengers. Ace i Jacquie proponują Hankowi, że skoro Osborn ich ściga to mogą ich wcielić do swojej agencji, dzięki czemu otrzymają uprawnienia do działania w każdym kraju, gdzie nie ma Osborna. Wasp oczywiście się zgadza. W innym miejscu Quicksilver udziela wywiadu i na oczach wszystkich wypiera się swoich działań w ostatnim czasie, twierdząc, że to wszystko wina Skrulla, który zajął jego miejsce, a on sam wrócił niedawno z resztą uwięzionych bohaterów. Wszyscy wracają do Pym Pocket. Jarvis, który oglądał wywiad Maximoffa prosi Wasp na stronę. Mówi mu, że obaj byli na statku Skrullów i przez cały ten czas nie widzieli tam Quicksilvera. Hank mówi, że o tym wie, ale każdy zasługuje na drugą szanse. Oni otrzymają w zamian jego umiejętności, a Pietro będzie miał okazję, aby znów spotkać siostrę. W tym czasie Wanda ukrywająca się za rogiem znika wściekła.

Spotkanie Cabal. Trwa rozmowa o nowych Avengers. Hood mówi, ze na świecie są nazywani prawdziwymi Avengers. Wściekły Osborn krzyczy, że to jego Avengers są prawdziwi, a jego twarz zmienia się w maskę Green Goblina. Zakłada szybko hełm i mówi, ze zebranie zakończone i juz nigdy więcej tu się nie spotkają. Namor tłumaczy, że telepatia za dużo ujawnia. Hood się zgadza i chce się dowiedzieć, kto wpadł w ogóle na ten pomysł. Loki tylko się uśmiecha.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Mighty Avengers #24 Mighty Avengers #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.