Avalon » Serie komiksowe » Secret Warriors » Secret Warriors #3

Secret Warriors #3

Postacie
Zapowiedź

HYDRA wykorzystuje sytuację i jest w ofensywie. Nick Fury wykorzystuje swoje stare znajomości, ale czy może liczyć na dawną przyjaźń? Tymczasem Warriors czeka pierwsza śmierć.

Cytat

Contessa Valentina Allegra de la Fontaine: "You look tired, Nicholas."
Nick Fury: "You look good. Retirement suits you."

Streszczenie

Kokon. Nick opowiada Secret Warriors o HYDRZE i jej najwyżej postawionych agentach, którzy widziani byli w jednej z twierdz organizacji Hand. Zostali zidentyfikowani jako Baron Strucker, wieloletni dowódca Hydry; Viper, również im wcześniej znana; nowa Madame Hydra, Hive, którego pasożyty pozwalają kontrolować postronnych ludzi i wcielać ich do organizacji, i Kraken, legendarny agent, którego tożsamości nie mogą jednak z całą pewnością potwierdzić. Ich zadaniem jest teraz ochrona agentów z mocami PSI pozostałych w jednej z ostatnich kryjówek S.H.I.E.L.D. przed HYDRĄ, która w ciągu ostatnich tygodni zniszczyła większość tych placówek. Odprawa kończy się kolejną sprzeczką Nicka i J.T., którą stary wyga bez problemów wygrywa. Po odprawie, Fury odczytuje zakodowany SMS z zaproszeniem na obiad.

Później. Nowy Meksyk. Nick pije w samotności, czekając na kogoś. W końcu pojawia się Contessa Valentina Allegra de la Fontaine. Po chwili uprzejmości oboje mierzą do siebie z pistoletów niczym w filmie Johna Woo, a Fury pyta jej, dla kogo pracuje. Kobieta odpowiada, że przez lata używał jej do różnych celów i nie miała nic przeciwko temu. Teraz jednak nie jest już jej szefem, a ona pracuje tylko dla siebie i wie, kim jest. Według niej Nick natomiast całkiem się pogubił po wyrzuceniu z S.H.I.E.L.D. i odrzuceniu przez swój kraj. Szpieg szpiegów zagubił gdzieś swoją flagę. Oboje odkładają broń, a Nick proponuje Contessie, żeby coś zjedli. Tłumaczy jej, że sprawy się skomplikowały, ale to, co teraz robi, jest najważniejszym zadaniem w jego życiu. Contessa odpowiada, że jak to skończą, to znajdzie coś ważniejszego, a ona zawsze będzie na niego czekać, mimo iż to żałosne. Nick stwierdza, że nie może się zmienić, ponieważ za długo w tym siedzi.

Red Worm, była baza S.H.I.E.L.D. Secret Warriors obserwują agentów Hydry, którzy wynoszą z ośrodka psioników. Gorgon zaczyna ich mordować, na co obserwująca z daleka Daisy reaguje paniką, jako że ten złoczyńca powinien w tej chwili być martwy. Dziewczyna widząc rozgrywającą się masakrę każe zespołowi ruszać na ratunek. Kraken i psionicy zostają teleportowani, a Gorgon i agenci HYDRY zaczynają walkę. Yo-Yo rzuca się na złoczyńcę, który potężnym ciosem odcina jej rękę. Quake atakuje go swoją mocą i każe reszcie się wycofać, zabierając Slingshot. Wszyscy uciekają, tylko Alex staje naprzeciw Gorgona. Używa swojej mocy, lecz Japończyk kwituje to tylko słowami, że umarł i został wskrzeszony, dlatego nie ma już czego się bać. Chłopak zaczyna uciekać z resztą drużyny.

Contessa rozmawia z Nickiem, tłumacząc mu, że zostawił ich wszystkich i wtedy świat zaczął się sypać, a jego po prostu nie było. Nick pyta, o co jej chodzi i nagle dostaje telefon od zespołu. Odchodzi, a kobieta mówi tylko, żeby następnym razem wziął dla niej kwiaty. Na zewnątrz Daisy informuje go, że cała misja poszła źle, a Yo-Yo jest ciężko ranna i nie zdążą wrócić na czas. Nick wsiada do samochodu i tłumaczy dziewczynie, że zna bliższe miejsce, gdzie im pomogą.

Ukryta baza Fury'ego #8.Yo-Yo zostaje zabrana przez dziwnie ubranych ludzi, którzy mówią, że teraz się nią zajmą. Nick tłumaczy załamanej Daisy, że to jest jej drużyna. Ona musi się nią zajmować i kierować w walce. Teraz jest o jedną osobę mniej i musi znaleźć zastępstwo, a potem dobrze ich wytrenować. Sam natomiast zajmie się HYDRĄ.

Jakiś czas później. Nick kontaktuje się z kimś tłumacząc mu, że ma sprawę i potrzebuje kilku starych wyjadaczy, którzy najpierw strzelają, a później pytają. Dum Dum Dugan odpowiada, że zna dokładnie takich ludzi.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Secret Warriors #3 Secret Warriors #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.