Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Hawkeye » Dark Reign: Hawkeye #1

Dark Reign: Hawkeye #1

Postacie
Zapowiedź

Nowy Hawkeye to w rzeczywistości Bullseye. Jak długo uda się utrzymać tę informację w tajemnicy? I jak długo uda się kontrolować tego psychopatycznego złoczyńcę?

Cytat

Bullseye: "Killing's an art. And that makes me Picasso."

Streszczenie

Iron Patriot zbiera drużynę okrzykiem "Avengers Assemble" i rusza do walki z robotem typu Hulkbuster, który zamierza napaść na rezerwy federalne. Osborn się wkurza, że na wezwanie nie odpowiedzieli Captain Marvel i Sentry. Chce błysnąć przed mediami i atakuje promieniem ze zbroi. Jednocześnie staje na linii strzału Ms. Marvel. Na robocie ostrzał nie robi większego wrażenia i odbite promienie trafiają w Normana. Ten wpada na Moonstone i razem zostają wbici w budynek. Ares krytykuje zdolności taktyczne dowódcy. Nie działają jako zespół. Hawkeye stwierdza, że nie jest typem działającym zespołowo i sam zamierza pokonać przeciwnika. Celna strzała pozbawia maszynę lasera. Następnie wykorzystuje to, że Wolverine odciągnął uwagę przeciwnika i szybko dostaje się na ramię ustrojstwa. Tam znajduje wyłącznik bezpieczeństwa, standardowo instalowany przez S.H.I.E.L.D. – uważali, że Hulk jest za głupi, aby móc go użyć. Głowa robota się otwiera, odsłaniając pilota. Bullseye chce go zabić, jednak ten się katapultuje. Iron Patriot każe schwytać napastnika żywcem, ale Lester udaje, że nie słyszy i celny strzał z łuku powoduje wybuch. Robot przewraca się na autobus pełen ludzi – w czasie całej akcji Norman nawet nie pomyślał o postronnych.

Po akcji do Hawkeye'a podchodzi Ben Urich i pyta się, go od kiedy Avengers zabijają. Ten odpiera, że skoro zadziera się z bykiem, trzeba się liczyć z rogami. Captain America też zabijał nazistów w czasie wojny. Jeśli chodzi o śmierć, on jest w tym mistrzem. Ben zastanawia się, czy skądś nie zna człowieka pod maską. W tym momencie zjawia się Iron, który sam wygłosi przemówienie dla prasy. Zginęło 36 osób. Twierdzi, że to był zamach terrorystyczny, za którym stoją za tym ludzie pokroju Tony'ego Starka. Naród musi się zjednoczyć i ufać swoim obrońcom. W tym momencie wtrąca się Urich. Według niego, to był napad na bank. Nikt nie ucierpiał, póki nie pojawili się bohaterowie. Osborn zarzuca mu paranoję i każe go usunąć swoim agentom. Na do widzenia reporter krzyczy, że miał rację na temat dyrektora H.A.M.M.E.R..

Później Norman bierze na dywanik Lestera. Ten się broni, że dobrze wiedział, z kim mają do czynienia i nie zamierza się powstrzymywać. Jego szef raczy go gadką o bohaterstwie i że Avengers ratują życie. Osborn nie pozwoli psychopacie zachwiać jego pozycją. Bullseye odgryza się, że on nie musi brać psychotropów i to on uratował wszystkich, kiedy Green Goblin szalał po Górze Thunderbolts. Rozmowa kończy się groźbą, że jeśli psychopata nie będzie się kontrolował, to skończy w anonimowym grobie.

Meatpacking District, 4 godziny później. Kobieta na dachu piętrowego parkingu otwiera samochód. Nagle od tyłu podjeżdża van. Trzech mężczyzn chce ją porwać i zgwałcić. Nagle jeden pada z głową przebitą strzałą. Hawkeye rusza do akcji. Kolesie kpią z niego, że rusza z łukiem przeciwko broni palnej. W odpowiedzi pierwszy zostaje za ręce przybity do samochodu. Drugi chce się poddać, ale strzała ląduje w jego otwartych ustach. Ofiara dziękuje bohaterowi i prosi o autograf dla jej syna, który jest wielkim fanem Avengers. Lester nerwowo reaguje na stwierdzanie, że Iron Patriot to jego szef. Kobieta wyciąga pióro, które otrzymała od syna. Dzieciak nieźle się wykosztował. Avenger odpowiada, że jutro będzie ono warte dużo więcej, ponieważ pamiątki po Bullseye'u kosztują fortunę. Po tym stwierdzeniu wbija jej pióro w oko. Na ten widok ostatni żywy napastnik błaga o litość. Może go wydać policji. Odsiedzi swoje i będzie lepszym człowiekiem. Lester słyszy na dole syreny, więc wyda go w ręce policji. Uruchamia silnik samochodu, który wyjeżdża z dachu i spada na radiowozy poniżej. Biedny koleś cały czas był przybity do pojazdu. Hawkeye wyjmuje strzały z ciał. Na czole jednej z ofiar grotem rysuje swój znak. Chce, aby wiedziano, kto to robi. Całą scenę ogląda z telewizyjnego śmigłowca reporter, który ma nadzieję, że nadają to na żywo.

Autor: Spell

Galeria numeru

Dark Reign: Hawkeye #1 Dark Reign: Hawkeye #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.