Avalon » Serie komiksowe » Avengers/Invaders » Avengers/Invaders #10

Avengers/Invaders #10

Postacie
Zapowiedź

Avengers i Invaders wreszcie łączą siły przeciwko wspólnemu wrogowi. Mogą też liczyć na pomoc Nicka Fury'ego i jego Howling Commandos oraz Black Panthera.

Streszczenie

Spitfire rozbraja w okamgnieniu atakujących żołnierzy wroga, a Union Jack każe im donieść nowemu Fuhrerowi, że ich wojna się wcale nie skończyła. Oboje schodzą do kopalni, dyskutując, czy ta walka ma jakiś sens - według dziewczyny przegrali wojnę, ale jej towarzysz wierzy, że zdarzy się kolejny cud, jak jego nagłe ozdrowienie. W kopani spotykają się z żołnierzami opiekującymi się rannym Anselmem. Wszyscy nie tracą nadziei, po tym jak Paul ocalił ich od śmierci. Jednego z żołnierzy martwi jednak, że mimo uleczenia jego ran wciąż czuje, jakby krwawił.

Bucky zastanawia się, co Captain America z przyszłości chciał mu przekazać [Avengers/Invaders #5 - Demo] i dochodzi do wniosku, że zapewne zginie, ratując Steve'a, a jego następca chciał to naprawić. Patrząc na to, jak skończyła się próba uratowania towarzyszy przez Anselma, Bucky decyduje, by nie stosować się do jego rady. Z pomocą mieszkańców Atlantydy łódź naszych bohaterów omija podwodne miny i przedostaje się pod Arian Wall, gdzie mają okazję zobaczyć wiele morskich potworów, które zostały za nią uwięzione i zginęły.

Bucky zastanawia się, co myśli o ich towarzyszach z przyszłości - o Avengers. Wie, że Luke Cage jest byłym przestępcą, ale uważa go za dobrego człowieka, sądzi, ze Spider-Man ciągle żartuje, bo jako jedyny zdaje sobie sprawę, jak zła jest sytuacja i próbuje podnieść innych na duchu, zachowanie Spider-Woman przypomina mu tych żołnierzy, którzy potrafią przetrwać najwięcej, ale też ciężko im zaufać, a Wolverine martwi go - to typ zabójcy, który nienawidzi udawać kogoś, kim nie jest i oszczędzać się w walce.

Łódź dopływa do Wakandy, gdzie czekają już na nich sojusznicy - Black Panther T'Chaka [Ojciec T'Challi - Demo] oraz sierżant Nick Fury i jego Howling Commandos, wraz z którymi zaczynają układać dalszy plan działania.

Berlin. Dwóch żołnierzy przeprasza Red Skulla za to, że zawiedli go i nie zdołali zabić Union Jacka i Spitfire. Skrull zmienia ich w dwa metalowe potwory, które nazywa swoimi psami wojny i wysyła tam, gdzie ostatnio widzieli tę dwójkę, aby dokończyli robotę.

Plan naszych bohaterów polega na przebiciu się pod ziemią wielką maszyną wiertniczą. Na jej pokładzie Cap pyta się Starka, czym było Civil War, o którym słyszał kilka razy, kiedy był w przyszłości. Tony decyduje się mu wyjawić, że była to wojna domowa, która wybuchła, gdy prawa superbohaterów jako jednostek znalazły się w konflikcie z żądaniami narodu. On stanął po stronie narodu, przeciwko wielu swoim przyjaciołom. Steve stwierdza, że na pewno było mu bardzo ciężko zrobić to, co uważał za słuszne.

Psy Skulla znalazły Union Jacka, Spitfire i ich towarzyszy. Jack stara sieje powstrzymać, podczas gdy dziewczyna próbuje superszybko wykopać się na powierzchnię.

Cage zagaduje do jedynego czarnoskórego członka Howling Commandos – Gabe'a Jonesa - i pyta, czy jego kumple dobrze go traktują. Jones nie rozumie, czemu miało by być inaczej - po tym, co razem przeżyli, są dla siebie jak rodzina.

Jack każe siostrze uciekać z resztą, kiedy on spróbuje zatrzymać dwa potwory, ale zamiast tego Spitfire ratuje go przed śmiercią, choć jej noga zostaje zmiażdżona. Oboje zostają otoczeni i postanawiają wysadzić się wraz z stworami.

Avengers, Invaders i Howling Commandos właśnie przebili się na drugą stronę Arian Wall. Pierwszym, co zobaczyli, były niedalekie wybuchy, pędzą więc w tamtym kierunku. Red Skull obserwuje ich pojawienie się przez Cosmic Cube i jest zdziwiony widokiem wielu superbohaterów, których przecież zabił i przyszpilił do ściany jak motyle, tworząc kolekcję zwłok swoich wrogów.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Avengers/Invaders #10 Avengers/Invaders #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.