Avalon » Serie komiksowe » Marvel Zombies 4 » Marvel Zombies 4 #1

Marvel Zombies 4 #1

Marvel Zombies 4 #1

"Midnight Sons" part 1

Postacie
Zapowiedź

Kontynuuacja wydarzeń z Marvel Zombies 3 - nowa wersja Midnight Sons rusza na polowanie na zombie, które uciekły z A.R.M.O.R..

Cytat

Zombie Deadpool: „Apparently, losing 95% of body mass cures zombies! Who knew?!”

Streszczenie

[Uwaga - przez przeczytaniem tego streszczenia zalecam zapoznanie się z Marvel Zombies 3 - Demogorgon]

 

Michael Morbius nagrywa swój videotestament. Dedykuje go swojej ukochanej - Martine Bancroft. Opowiada jej, jak to nosiciele choroby zamieniającej zarażonych w inteligentne zombie z alternatywnej rzeczywistości próbowali przypuścić atak na ich świat, ale zostali odparci. On jednak był przez dwa tygodnie więziony i torturowany przez zombie-wersję samego siebie, a jedyne co utrzymywało go przy życiu to myślenie jak mu się to odwdzięczy. Dlatego właśnie, gdy po odparciu inwazji okazało się, że dwa umarlaki uciekły, podjął odpowiednie kroki. W ciągu tygodnia odkrył, że bakteria nie potrafi przetrwać w powietrzu, wynalazł szczepionkę i zebrał zespół, który nazwał na cześć swojej dawnej grupy - Midnight Sons. Gdyby zginął lub szczepionka okazała się za słaba, by uchronić go przed zombifikacją. Nagranie to zostanie dostarczone Martine. Michael chciał jej powiedzieć, że w końcu znalazł coś silniejszego niż żądza krwi - pragnienie zemsty.

 

Morze Karaibskie. Frachtowiec Tranquility zostaje zaatakowany przez podwodna rasę Men-Fish. Czy też może raczej Zombie-Fish, ponieważ podmorskie potwory były pierwszymi ofiarami zbiegłych zombie i teraz chcą pożreć pasażerów statku. Na pokład teleportują się jednak Midnight Sons. Truposze niezbyt boją się idącego na przedzie Jacka Russela, znanego też jako Werewolf by Night - do chwili, gdy rozszarpuje ich na strzępy. Równie dobrze radzi sobie Jeniffer Kale, która doszła do siebie po tym, jak zombie załatwiły jej załamanie nerwowe, a Daimon Hellstorm, znany również jako Son of Satan wydaje się nawet czerpać frajdę z walki i popisuje wiedzą na temat magii, której używa Jen. Morbius strzela do zombie pociskami dostarczającymi tlen do  autonomicznego układu nerwowego - części najbardziej zarażonej przez bakterię. Powoduje to, że zombie eksplodują w widowiskowy sposób.

 

Wyspa Tiano. Z wody na brzeg wychodzi dwóch uciekinierów - a raczej dwóch i jedna ósma, bo są to Simon Garth i głowa Deadpoola. Ten pierwszy jest „prawdziwym” zombie - powstał za sprawą magii voodoo, co nie zmienia faktu, że dla bardziej „naukowej” wersji żywych trupów jest niejadalny - kiedy zombie zaatakowały kwaterę A.R.M.O.R., przekonały się o tym, próbując go pogryźć po tym, jak się uwolnił. Wade, z którego została sama głowa po walce z Command namówił go, aby zabrał ją ze sobą. Razem uciekli i trafili na dno oceanu, gdzie Wilson pogryzł Men-Fish. Garth dociera do plantacji narkotyków, na której pracują głównie voodoo-zombie, a rozkazy wydaje im Black Talon. Pyta on Simona, co przyniósł, a gdy ten wyjaśnia, rozkazuje nadziać Deadpoola na włócznię. Ten wyrywa się i rozrywa jednego z najbliższych zombie, udowadniając, że dalej jest groźny. Walczy dzielnie, ale w końcu i tak kończy nabity na włócznię.

 

Jeniffer informuje Morbiusa, że Tranqulity jest na kursie kolizyjnym z Tiano, a stery są zniszczone, Ale on i Jack mają większy problem - znaleźli ocalałych ludzi, robiących za nosicieli jaj zombie-potworów, oraz zzombiefikowanego przywódcę Men-Fish - Piranha’ę.

 

Black Talon kontaktuje się z pewnym człowiekiem i mówi mu, że wszedł w posiadanie broni, zdolnej zniszczyć wszystkich superbohaterów, a co więcej - już raz to zrobiła i chce ją sprzedać. Hood każe mu kontynuować.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Marvel Zombies 4 #1 Marvel Zombies 4 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.