Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #590

Amazing Spider-Man #590

Amazing Spider-Man #590

"Face Front" - Part 1: "Together Again... For the First Time"

Postacie
Zapowiedź

Wydarzenie z przeszłości Spider-Mana i Fantastic Four może się poważnie odbić na ich przyszłości, ale Spidey i Human Torch mogą być zbyt zajęci walką ze sobą, by to zauważyć. Wydawnictwo zapowiada, że to, co ich poróżniło, to coś z najwyższej, kosmicznej półki, a sama historia ma być odczuwalna w niemal każdym tytule Marvela. Poza tym - sprawy obracają się na niekorzyść Harry'ego Osborna, a Mr. Negative odnajduje się w nowej roli.

Cytat

Spider-Man: "Y'know, my old college roommate used to tell me about trips like that before he went through detox."

Streszczenie

Kilka lat temu Spider-Man i Fantastic Four udali się do wymiaru znanego jak Macroverse. Spidey nie musiał tam chronić swojej tożsamości, nie nosił więc swojej maski. Podczas krótkiego pobytu tam bohaterowie pomogli pewnej parze, którą atakowali wojownicy z rasy Dreganów. Po rozprawieniu się z nimi Spider-Man i FF wrócili do swojego macierzystego wymiaru.

Teraz. Schwytany przestępca próbuje rozdrażnić Spider-Mana, wspominając o Normanie Osbornie. Bohater za karę zostawia przeciwnika związanego i z zakrytą twarzą. Chwilę potem spotyka Fantastic Four. Reed Richards oznajmia mu, że otrzymał swego rodzaju sygnały z Macroverse, które wzywały zarówno Czwórkę, jak i Spider-Mana. FF chcą, by bohater wrócił tam razem z nimi, by sprawdzić, co tak naprawdę tam się dzieje.

Później. Pete dzwoni do cioci May, by powiedzieć jej, że wyjeżdża na jakiś czas. Staruszka jest w schronisku Martina Li, któremu akurat członkowie partii Billa Hollistera proponują kandydowanie na burmistrza.

Peter opuszcza mieszkanie, zostawiając włączoną automatyczną sekretarkę. Chwilę później dzwoni do niego pijany Harry. Gdy odpowiada mu tylko automatyczna wiadomość, Osborn dzwoni do domu Hollisterów. Telefon odbiera Carlie Cooper, która słysząc, w jakim Harry jest stanie, postanawia do niego przyjechać.

Fantastic Four i Spider-Man udają się do Macroverse. Tam okazuje się, że prymitywna kraina, do której przybyli poprzednio, teraz jest w fazie przedindustrialnej. Zdumienie bohaterów jest jeszcze większe, gdy odnajdują swoje olbrzymie posągi stojące pośrodku miasteczka. Chwilę potem Spidey i FF zostają otoczeni przez mieszkańców Macroverse, którzy oddają im boską cześć. Podczas gdy Invisible Woman próbuje nawiązać z nimi kontakt, Mr. Fantastic odkrywa, że posągi są starsze, niż powinny być. Coś dziwnego zauważa też Torch - na posągu Spidey jest bez maski. Johnny jest zaniepokojony tym, że nie może sobie teraz przypomnieć, jak naprawdę wyglądała twarz przyjaciela.

Z tłumu całą sytuację obserwuje przywódca tubylców, zwany Patronusem. Stwierdza, że nowoprzybyli nie są żadnymi bogami. Wręcz przeciwnie - są sprawcami wszystkich problemów ludu Kort.

Niespodziewanie bohaterowie zostają zaatakowani przez Dreganów. Widząc ich uzbrojonych w zaawansowaną technologicznie broń, Reed uświadamia sobie, że źle wyliczył różnice w biegu czasu w Macroverse. Każe Sue otoczyć ich polem siłowym, lecz kiedy chce porozmawiać o sytuacji, w jakiej się znaleźli, Johnny niespodziewanie wybucha, mówiąc, że ważniejszym problemem jest to, że nie pamiętają, kto kryje się pod kostiumem Spider-Mana. Wściekły podpala maskę bohatera, a kiedy ten ją zrzuca, Human Torch nie może uwierzyć w to, co widzi.

Autor: Jaro

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #590 Amazing Spider-Man #590

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.