Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #223

X-Men: Legacy #223

X-Men: Legacy #223

"Salvage" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Nadeszła chwila prawdy dla Professora Xaviera i Danger. Myśląca maszyna ponownie szuka zemsty, tylko tym razem profesor nie dostanie wsparcia od X-Men.

Cytat

Magneto: "Rogue, when you follow the logic of your own nature to its end point, loneliness is usually part of the cost. To share yourself is to divide yourself. To divide yourself is to lose yourself. That's the root of all your problems. Your tragedy, in fact."

Streszczenie

Maynard Plains, Australia. Rogue podążą za Codym Robbinsem i trafia do gabinetu luster. W nich widzi swoje wcielenia z różnych okresów swojego życia oraz wizerunek Ms. Marvel. Nagle Carol pojawia się przed Anną i atakuje ją. Rogue odpowiada siłą, ale Danvers strzela do niej wiązką energii, przez co kobieta przebija się przez lustra i po krótkim locie przez ciemność ląduje w kwaterze Magneto w Savage Land, gdzie dawno temu Erik uratował jej życie po tym, jak osobowość Ms. Marvel oddzieliła się od niej [Uncanny X-Men #268]. Anna pamięta o cudownych chwilach, jakie spędziła z Magnusem, które skończyły się po śmierci Zaladane z jego ręki [Uncanny X-Men #275]. Po chwili znów pojawia się Ms. Marvel i walka zostaje wznowiona. Carol mówi, że Anna zapłaci za to, co jej zrobiła, ale ona stwierdza, że lata szaleństwa spowodowanego przez posiadanie drugiej osobowości w swoim ciele są wystarczającą karą. Danvers to nie satysfakcjonuje i uderza Rogue. Ta pyta Magnusa, czy zamierza jej pomóc, na co on mówi, żeby Anna rozpoznała swojego wroga niezależnie od tego, pod jaką postacią się jej objawia. Ms. Marvel zmienia się w Cody’ego, a potem w Mystique, na co Rogue stwierdza, że Danger ma stare dane, ponieważ Raven obecnie „gości” w jej ciele i raz na jakiś czas pozwala jej dojść do głosu. Anna oddaje kontrolę osobowości Mystique, która szybko rozprawia się ze swoim sobowtórem. Magneto mówi, że to nie wystarczy i Rogue musi przebyć ostatni etap swojej wędrówki i dotrzeć do szkoły Xaviera znajdującej się w centrum symulacji.

Gdzie indziej. Profesor Xavier tłumaczy Gambitowi i kosmitom, że właśnie tak Danger widziała się zanim stała się rozumną istotą: jako niewolnika przykutego do Danger Room. Ponieważ interwencja Sovela i jego załogi wyłączyła jej program, który dawał jej wolną wolę, teraz powróciła do dawanego stanu. Charles uważa, że potrafi naprawić uszkodzenia Danger i zakończyć symulację dzięki tylnym wejściom do jej systemu zainstalowanym przez naukowców Shi’Ar. Jako że uruchomić je można tylko telepatycznie, tylko on może wykonać to zadanie i przyznaje, że jest ono trochę niebezpieczne. Xavier koncentruje się i po chwili przed nim pojawiają się drzwi, które otwiera i wchodzi przez nie. Profesor znajduje się w korytarzu, gdzie po chwili zostaje potraktowany jak intruz przez metalowe macki, ale szybko wypowiada odpowiednią komendę i przywołuje sylwetkę Danger. Charles poleca jej zajrzeć do odpowiednik komórek pamięci i po chwili robot wścieka się, zdając sobie sprawę, że znów stał się niewolnikiem profesora. Ten mówi, że nie określiłby tego w ten sposób, ale faktem jest, że Danger jest zdana na jego łaskę i zamierza to wykorzystać. Pyta się jej, czy rzeczywiście przybyła tu, aby go zabić, ale robot mówi, że plany były ambitniejsze: wiedząc, że na swojej drodze ku odkupieniu przybyłby w końcu do Rogue, zamierzała zmusić ją, aby przejęła całkowicie od profesora jego telepatię i uczyniła go kaleką pod względem umysłowym. W ten sposób chciała się zemścić za lata niewoli. Charles przyznaje się do winy, ale ciekawi go, co Danger zrobiłaby na jego miejscu. Przyznaje, że był bardzo zaskoczony, kiedy odkrył, że komputer używany do ćwiczeń przez jego X-Men stał się rozumną istotą. Naukowcy Shi’Ar zapewniali go, że to jest niemożliwe, ale on wiedział, co widzi. Ponieważ Danger była pierwszą istotą w swoim rodzaju, nie mógł wiedzieć, czego się po niej spodziewać i do czego może być ona zdolna. Nie potrafił również uwolnić jej z Danger Room, ponieważ nie wiedział, jak odpowiednio zmodyfikować jej oprogramowanie, żeby nie zrobić jej krzywdy. Danger mówi, że wobec tego nie robił nic, pozwalając, aby cierpiała, ale Charles odpowiada, że teraz zakończy jej ból.

Profesor wraca do symulacji i mówi, że uszkodzenia zostały naprawione, i wyłącza symulację. Po chwili wszyscy znajdują się znów w opuszczonej osadzie górniczej. Xavier zamierza uruchomić program, który przywróci Danger jej wyższe funkcje uszkodzone przez kosmitów, ale zanim kończy podawać kod autoryzacji, Sovel strzela do niego, mówiąc, że nie może na to pozwolić. Glitter i Jat celują do Gambita, ostrzegając go, aby się nie ruszał. Redhand przyznaje, że Xavier uratował im życie, ale nie ma zamiaru pozbawiać się zysku tracąc Danger i chce również sprawdzić, czy Vulcan wciąż jest zainteresowany dostaniem Xaviera w swoje ręce. Remy niepostrzeżenie ładuje pistolety Glitter i Jata, a ich eksplozja oszałamia kosmitów. Następnie atakuje Sovela, ale Horse, który zbyt długo czekał na swoje leki chwyta Gambita, rzuca nim o budynek i zamierza go zmiażdżyć korytem. W tym momencie kosmitów oślepia jasne światło, a głos Rogue ostrzega sześciorękiego kosmitę, aby zostawił Remy’ego w spokoju.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Legacy #223 X-Men: Legacy #223 X-Men: Legacy #223 X-Men: Legacy #223

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.