Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 3 » Wolverine vol. 3 #72

Wolverine vol. 3 #72

Wolverine vol. 3 #72

"Old Man Logan" - part 7

Postacie
Zapowiedź

Logan i Hawkeye dotarli do kresu swojej podróży - do Nowego Babilonu. Zakończenie misji wiąże się jednak z ogromną ceną, a Logan szuka zemsty na mężczyźnie odpowiedzialnym za wymordowanie super bohaterów - prezydencie USA.

Cytat

Red Skull: "Look at you. You're not just out of shape. You won't even pop your adamantium claws anymore. Oh, what did we do to you, Wolverine? You're pathetic!"

Streszczenie

Pięćdziesiąt lat wcześniej, zgliszcza Kapitolu. Red Skull stoi nad pokonanym Captainem Americą, nie mogąc uwierzyć, że dopiero teraz wpadli na to, żeby przeprowadzić zorganizowany atak na bohaterów [to nie do końca prawda: patrz Acts of Vengeance – przyp. S_O]. Przedstawia też ledwie żywemu Capowi dalszą część planu – główni dowódcy podzielą Amerykę między siebie. Każe zgadnąć przeciwnikowi, kto dostanie Waszyngton.

Teraz, Nowy Babilon. Ubrany w kostium Captaina Red Skull patrzy na wiszącą na honorowym miejscu w sali trofeów tarczę i stwierdza, że nawet teraz, będąc starym, byłby w stanie pokonać swego przeciwnika. Jeden z jego podwładnych informuje go, że przybył Tobias z ciałami, więc prezydent każe go wpuścić. Agent przekazuje swemu przywódcy walizkę z serum superżołnierza, podczas gdy jego podwładni rzucają zwłoki na podłogę. Skull stwierdza, że powinien był zabić Hawkeye'a dawno temu, i zastanawia się, ilu jeszcze herosów się przed nim ukrywa. Nagle jeden z mężczyzn zauważa, że z ciałem Logana jest coś nie tak, a następnie otrzymuje potężnego kopa w słabiznę. Mutant powala pozostałych, jednak nie jest w stanie ruszyć Red Skulla, który rzuca nim po całym pokoju, rozwalając gabloty. Prezydent zamyka ukryte grodzie przeciwwybuchowe i sięga po Ebony Blade, ale Logan osłania się przed ostatecznym ciosem tarczą Captaina. Dzięki niej zyskuje przewagę i zaczyna okładać nią Skulla, w końcu odrąbując mu głowę. Słysząc dobijających się po drugiej stronie wrót strażników, zakłada zbroję Iron Mana i gdy tylko drzwi zostają wysadzone, za pomocą repulsorów powala żołnierzy. Następnie łapie walizkę z pieniędzmi, która stanowiła przynętę na niego i Hawkeye'a, i ucieka z miejsca zdarzenia ile mocy w butach odrzutowych Starka.

Leci tak przez większość terytorium Stanów Zjednoczonych, jednak pięćset mil przed swoją farmą w Sacramento zbroja informuje go, że wyczerpało się źródło zasilania. Jego upadek obserwuje dwóch wędrowników, którzy uznają to za cenne znalezisko. Zostają jednak powaleni przez Logana, który zaczyna iść w stronę domu.

Półtora dnia później w końcu dociera do swojej farmy. Tam wita go jego przyjaciel – Donovan. Z ciężkim sercem informuje sąsiada, że gangowi Hulków się nudziło i przybyli po swoje pieniądze, mimo że zostały jeszcze dwa tygodnie. Widząc zmasakrowane ciała ukochanych, mutant traci mowę. Donovan prosi Logana, żeby po prostu pogrzebał swoją rodzinę i nie szukał zemsty, ale ten, wysuwając po raz pierwszy od pięćdziesięciu lat swoje pazury, odpiera tylko, że nazywa się Wolverine.


Uwagi:
- W związku z poważnymi opóźnieniami i planowanym przez Marvela przemianowaniem serii na Dark Wolverine wraz z numerem 75., ten numer wyszedł dwa tygodnie po #73.
- Zakończenie historii zostanie przedstawione w one-shocie Wolverine: Old Man Logan Giant-Sized Special.
- Wśród trofeów Red Skulla można rozpoznać między innymi: Tarczę Captaina America, zbroję Iron Mana, deskę Silver Surfera, wyrzutnie sieci Spider-Mana, tarczę Patriota, pałkę Daredevila, Ebony Blade Black Knighta, Nega-Bands Captaina Marvela, pelerynę Dr Strange'a, kurtkę Ghost Ridera, koszulę Punishera, spodnie Hulka, płaszcz Cloaka, kaptur Moon Knighta (i jego księżycowe ostrza), kostium Falcona, hełmy Thora i Novy, maski Spider-Mana, Cyclopsa, Black Panthera i Iron Fista, głowę Visiona, rękę Thinga, skrzydło Angela, ogon Nightcrawlera, skórę Beasta, wypchanego Redwinga, gigantyczny emblemat Fantastic Four, możliwe, że zwleczony z rozciągniętego Mr. Fantastica, i inne.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 3 #72 Wolverine vol. 3 #72

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.