Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #566

Fantastic Four #566

Fantastic Four #566

"The Masters of Doom" - part 1

Postacie
Zapowiedź

THE MASTERS OF DOOM, część pierwsza z czterech. Ostatnia historia duetu Millar/Hitch, kończąca wszystkie zaczęte przez nich wątki. Z oddali uniwersum wracają na Ziemię po 20-tu latach ludobójstwa i sadyzmu. Oto ludzie, który uczyli Dooma fachu złoczyńcy, a ich powrót zwiastuje największy konflikt, jaki Fantastyczna Czwórka kiedykolwiek przeżyła.

Streszczenie

Tajlandia. Na plaży został odnaleziony martwy Watcher. Żeby to sprawdzić przybył Reed Richards. Jego pomocnicy dziwią się jak mógł umrzeć nieśmiertelny.

Latveria. Doom napawa się powrotem do swojego kraju. Organizuje defiladę, aby godnie przywitać swojego mistrza. Sługa pyta się, czy przypadkiem pogoda tego nie popsuje. Okazuje się, że to co się dzieje z ekosystemem to efekt przybycia tu Marquisa. Kwiatkosypki pytają się Victora, czego się nauczył od mistrza. Ten odpowiada, że wszystkiego.

Nowy Jork, studio telewizyjne. Trwa nagranie programu plotkarskiego. Jason stwierdza, że Debbie jest zaręczona z Thinigem, ponieważ lubi korzystać z różnych futurystycznych wynalazków, na przykład Fantasti-Cara. Zdenerwowany Ben przerywa wypowiedź mężczyzny i zamierza go ostro pobić. Jednak Green uspokaja bohatera i wszystko kończy się jedynie na draśnięciach. Mówi mu, że nie powinien na takie rzeczy reagować tak ostro, bo zachowuje się wtedy jak dzieciaki z jej klasy. Prosi go, aby zachowywał się jak normalny człowiek.
 
Budynek Baxtera. Reed przeprowadza sekcję zwłok Watchera. Przychodzi do niego Sue. Jest zmartwiona tym, co się przed chwilą stało z Benem. Kobieta pyta się męża, co ustalił po analizie zwłok. Mr. Fantastic na razie potwierdził, że obserwator pochodzi z innego wymiaru i zabiła go potężna moc. Superbohaterka zastanawia się, czy przypadkiem Doom nie mydli im oczu, mówiąc o swoim mistrzu. Richardsa bardziej trapi pytanie, jaki cel ktoś miał w zabiciu Watchera. Invisible Woman uważa, że może widział coś, czego nie powinien.

Latveria. Victor nadal czeka na mistrza. Nagle pojawiają się wokół niego błyski. Następnie przyklęka przed dopiero co przybyłym Marquisem. Gość twierdzi, że Doom urósł w siłę. Przybysz z innego wymiaru jest jednak rozczarowany tym, co stało się przez te 20 lat i podpala ucznia.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Fantastic Four #566 Fantastic Four #566

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.