Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #11

Hulk vol. 2 #11

Hulk vol. 2 #11

"Trapped In A World They Never Made"

Postacie
Zapowiedź

Defenders kontra Offenders! Hulk, Namor, Silver Surfer oraz Doctor Strange kontra Rulk, Tiger Shark, Terrax oraz Baron Mordo! Czy ktoś odważy się wytypować zwycięzców tego pojedynku? I czy kryje się za tym coś więcej, niż tylko mordobicie? Na coś takiego mógł wpaść tylko Jeph Loeb, a wtórować mu będzie Ed McGuinness.

Cytat

Hulk (o sekrecie Rulka): "Actually, I don't care who you are --"

Streszczenie

Każdy z członków Defenders dostaje za zadanie pokonać któregoś Offendera w nieznanym dla siebie otoczeniu. Zwycięzcą zostanie ten, kto pierwszy zabije przeciwnika.

Silver Surfer walczy z Terraxem w Microverse. Dochodzi między nimi do sprzeczki spowodowanej tym, że Norrin nie rozpoznaje przeciwnika [Grandmaster wyrwał go z przeszłości, gdy ten był jeszcze heraldem Galactusa - przyp. nietendon]. Offender zamierza zmienić bieg wydarzeń, poprzez zabicie Srebrnego. Według jego planu, zabójstwo to umożliwi mu wcześniejsze objęcie zaszczytnej posady.

Namor bije się na pięści z Tiger Sharkiem w wymiarze Mindless Ones, z którego został wyrwany Strange. Sub-Mariner zastanawia się, jak jego przeciwnik może wytrzymać tak długą wymianę ciosów. Zawsze był przecież wyraźnie słabszy od niego. Przeciwnik zdradza, że został zmodyfikowany genetycznie. Stał się dzięki temu szybszy, silniejszy i zyskał również adamantowe zęby, z których robi właściwy użytek, wgryzając się w szyję Namora.

Doctor Strange toczy magiczny pojedynek z Baronem Mordo na Zenn La. Walka jest wyrównana i trwa coraz dłużej. Shalla-Bal zastanawia się, gdzie jest Norrin. Jeżeli szybko nie wróci, cała planeta będzie zgubiona.

Hulk musi walczyć z Rulkiem w Atlantis, podwodnym królestwie Namora. Zielony próbuje przekonać swojego czerwonego odpowiednika, że prawdziwym ich wrogiem jest Grandmaster. Red oczywiście nie słucha. Wymiana ciosów trwa, otoczenie jest coraz bardziej zdewastowane. Sałata jednak osłabia ciosy. Nie chce śmierci wroga. Potrzebuje jego pomocy w walce z manipulującymi nimi braćmi.

Grandmaster i Collector znudzeni oglądają cztery pojedynki. Dochodzą do wniosku, że przeciwnicy są sobie na tyle równi, że aby osiągnąć jakieś konkretne rezultaty, należy urozmaicić jakoś scenariusz każdego ze starć.

Na Zenn La czynnikiem takim jest zniecierpliwiony Galactus, który grozi zniszczeniem planety w przypadku, gdy walczący magicy nie przyprowadzą do niego Silver Surfera.

W wymiarze Mindless Ones interweniuje zaciekawiony Dormammu. Namor i Tiger Shark nie powinni mieć tutaj dostępu. Musiał sprowadzić ich tu ktoś obdarzony potężną mocą. Najpierw zamierza się dowiedzieć kto, a potem zawładnie Ziemią.

Nagle Silver Surfer i Terrax zaczynaja bać się siebie nawzajem. Przerażeni padają na kolana tuż przed wkraczającym na scenę Psycho Manem, który zamierza wydostać się z Microverse.

Rulk chwyta trójząb, który nagle pojawił się w pobliżu i przebija nim Hulka na wylot.


[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, teoretycznie humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Audrey Loeb i Chrisa Giarrusso - nietendon.]

Autor: nietendon

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #11 Hulk vol. 2 #11 Hulk vol. 2 #11 Hulk vol. 2 #11 Hulk vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.