Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 2 » Daredevil vol. 2 #118

Daredevil vol. 2 #118

Daredevil vol. 2 #118

"Return of the King" - Part 3

Postacie
Zapowiedź

Powrót Kingpina do przestępczego świata nie będzie łatwy, zwłaszcza gdy każdy oprych i super łotr, który miał z nim na pieńku, będzie próbował go zabić.

Cytat

Matthew Murdock: "Would you like me to quit?"

Franklin Nelson: "You don't have to. You're fired."

Streszczenie

Na podziemnym parkingu sądu Leland Owsley odprowadzany jest do furgonetki transportującej więźniów. Jeden ze strażników nieustannie mu dogryza. Nagle następuje wybuch jednej ze ścian, a na parkingu pojawiają się zamaskowani zamachowcy. Obiecują nikogo nie zabić, jeśli zostaną spokojnie na ziemi. Uwalniają z kajdan Owla, a ten przed ucieczką zabija gołymi rękoma strażnika, który wcześniej mu dokuczał. Na zewnątrz w furgonetce Leland poznaje swojego wybawcę, którym jest Kingpin. Grubas oferuje mu pracę.

Gdzieś na dachu, w śnieżycy stoją Daredevil i mistrz Izo. Wypatrują jednej z kryjówek The Hand. Wynika między nimi sprzeczka, w której Izo gani Matta za współpracę z Kingpinem i nie ma tu na myśli możliwości zepsucia reputacji, lecz tego, jak bardzo może go to zmienić. Śmiałek nie chce tego słuchać. Jeśli trzeba będzie, to później zajmie się Kingpinem, a teraz najważniejsze jest dla niego zniszczenie Hand i Lady Bullseye.

Kancelaria Nelson, Murdock i Blake. Foggy wraca wściekły ze spotkania ugodowego z Donovanami. Matt nawet się na nim nie pojawił i jest nieobecny w pracy od czterech dni.

W jednej z kryjówek Tha Hand Kingpin przygląda się rzezi, która jest skutkiem starcia jego ludzi z ninja z The Hand. Niestety żadnego z ninja nie udało się schwytać żywego. Gdy Fisk zostaje sam, w pomieszczeniu objawia mu się zmarła żona, która krytykuje jego postępowanie, ale ten nie chce tego słuchać i zaczyna krzyczeć, aby odeszła. Wtedy pojawia się za nim Turk, zdziwiony zachowaniem szefa. Ostrzega go, iż muszą już iść, gdyż nadjeżdża policja. Turk pyta przy okazji, czy z Fiskiem wszystko w porządku, na co ten zaczyna go dusić upominając, aby nigdy nie poddawał pod wątpliwość jego osoby.

Patrolując nocą dzielnicę Matt nie może przestać myśleć o słowach Izo. Wie, że nie może ufać Kingpinowi, ale czuje, że jego decyzja odnośnie współpracy z nim jest w porządku. Zatrzymuje się na dłużej przy oknie śpiącej Dakoty, rozmyślając o błędach, jakie popełnił w jej przypadku. Mimo tego nie chce jej zostawiać. Dakot budzi się i podchodzi do okna, ale Daredevila już tam nie ma.

Śmiałek wraca do domu, gdzie zastaje czekającego na niego Foggy'ego. Nelson słyszał wiadomość, jaką Kingpin nagrał na sekretarce Murdocka i jest jeszcze bardziej wściekły na przyjaciela, który najwyraźniej postradał zmysły, współpracując z Fiskiem. Matt usprawiedliwia się, iż robi to tylko po to, aby pokonać wspólnego wroga. Foggy nie chce o tym słyszeć. Przypomina mu, że jego tożsamość wcale nie jest tajna, przez co naraża ich firmę na atak ze strony szaleńców i nie potrzebują na dokładkę przymierza z samym Kingpinem. Ostatnio jego duma kosztowała drogę przez mękę dla Milli i jej rodziców, a firma na dodatek straciła Dakotę, co jak widać mało obchodzi Matta. Ten przeprasza i pyta, czy powinien może odejść z firmy. Foggy przed trzaśnięciem drzwiami oświadcza że nie musi, gdyż właśnie został zwolniony.

The Owl stoi w śnieżycy na dachu, wyczekując kogoś. W końcu pojawia się Lady Bullseye ze swoją świtą. Leland szybko wyjaśnia, iż czekał na to spotkanie nie w celu walki, ale zatrudnienia ich. W końcu wciąż pozostają płatnymi zabójcami. Owsley mówi, że kiedyś ta dzielnica należała do niego i teraz zamierza odzyskać swoje wpływy, ale aby tego dokonać, musi zginąć kilka osób. Lady B zamienia się w słuch.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 2 #118 Daredevil vol. 2 #118

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.