Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Wolverine vs. Hulk » Ultimate Wolverine vs. Hulk #5

Ultimate Wolverine vs. Hulk #5

Postacie
Zapowiedź

She-Hulk wkracza do akcji! Kim ona jest i komu pierwszemu spuści lanie: Hulkowi, czy Wolverine'owi?

Cytat

głowa Wolverine'a: "Will you scratch my nose for me?"
Nick Fury: "Why? So you can bite my finger off?"
głowa Wolverine'a: "At least you'll get it right back after I swallow."

Streszczenie

Nagi i wyraźnie zdezorientowany Wolverine stoi na bezkresnym polu porośniętym bambusem. Zdziwienie mutanta wzrasta, gdy znienacka podchodzi do niego mówiąca panda. Po krótkiej wymianie grzeczności zwierzę tłumaczy mu, że jest jego zwierzęcym alter-ego. Wolverine reaguje na te słowa wybuchem śmiechu i stanowczo stwierdza, że nie wierzy w duchowe brednie, a gdyby nawet były prawdziwe, to jego zwierzęcym odpowiednikiem byłby rosomak. Panda tłumaczy, że się myli, bo akurat rosomaki nie są zainteresowane zostawaniem zwierzęcymi duchami-przewodnikami. James ciągle nie jest przekonany, że tak łagodne zwierzę mogłoby być jego aspektem. Panda staje się wyraźnie poirytowana, gdy słyszy te słowa i zapewnia, że nie jest łagodna. Ostrzega Wolverine'a, że lepiej jej nie denerwować, ale mutant kontynuuje docinki. Wściekła panda rzuca się na niego i rozpoczyna się zajadła walka. Podczas starcia kontynuują rozmowę, a panda ostrzega Logana, żeby nie zdradzał słów, które Banner powiedział do She-Hulk. Na pytanie Wolverine'a, komu ma nie zdradzać tych słów, pada zaskakująca odpowiedź: "ludziom, którzy odcięli ci głowę."

Zaskoczony Wolverine wraca do realnego świata i szeroko otwiera oczy. Wita go Nick Fury, który tłumaczy, że znajdują się w Triskelionie. Po chwili nerwowego milczenia Logan pyta, gdzie znajduje się reszta jego ciała. Fury unika odpowiedzi, ale przynajmniej tłumaczy, skąd wiedział, że Wolverine nie umrze pozbawiony ciała. Sugeruje, że jego mutacją nie jest zdolność leczenia, tylko przetrwania, dostosowywania się do najbardziej ekstremalnych warunków. Dlatego właśnie Logan żyje i rozmawia, mimo że jego płuca znajdują się siedem pięter od głowy. Szef S.H.I.E.L.D. obiecuje złożenie mutanta w całość, ale najpierw chce wiedzieć, co stało się w Tybecie. Wolverine streszcza w kilku zdaniach całe zajście, pomijając udział She-Hulk. Fury'ego to nie zadowala i dopytuje się o udział panny Ross, ale mutant twierdzi, że nic mu o tym nie wiadomo. Nick chce koniecznie wiedzieć, o czym Hulk rozmawiał z She-Hulk, ale Wolverine uparcie nie odpowiada na to pytanie. Fury kończy przesłuchanie strzałem w głowę mutanta.

Wolverine przypomina sobie, co wydarzyło się w Tybecie. Hulk rzucił się na She-Hulk [końcówka poprzedniego numeru - przyp. Lex], ale ich gwałtowne starcie mogło być równie dobrze walką na śmierć i życie, jak i grą wstępną kochanków. Wolverine nie miał zbyt dużo czasu na analizę ich zachowania, bo po chwili w ich kierunku nadleciała rakieta z ładunkiem nuklearnym, wystrzelona na rozkaz Nicka Fury'ego. Banner rzucił się jej na spotkanie, żeby ochronić pozostałych. Tuż przed wybuchem She-Hulk zapewniła go, że ciągle go kocha, a odpowiedź Hulka zagłuszyła eksplozja.

Triskelion. Logan budzi się w celi. Z zadowoleniem orientuje się, że jego ciało jest w jednym kawałku, chociaż na dłoniach ma pancerz uniemożliwiający korzystanie z pazurów. W celi brak drzwi, więc ucieczka nie będzie prosta, ale Wolverine wyczuwa czyjś zapach wydobywający się z toalety. Po chwili z muszli wysuwa się głowa Forge'a, który tłumaczy, że próbuje uciec z więzienia. Wykorzystuje do tego skonstruowany własnoręcznie gadżet umożliwiający fazowanie. Wolverine przyłącza się do niego i obaj wydostają się na wolność na Manhattanie. Forge uznaje, że nadeszła pora na rozdzielenie się, ale Logan chce od niego jeszcze jednej przysługi.

Kilka godzin później, tajne laboratorium Forge'a. Młody mutant skończył właśnie pracę nad specjalną obrożą. Wolverine pyta go, czy dostatecznie zabezpieczył ją przed możliwością zdjęcia. Forge odpowiada krótkim wykładem naukowym, ale Logan prosi o prostszy język. Młodszy mutant zapewnia, że zdjęcie obroży byłoby równie trudne, co podniesienie ważącego miliardy ton księżyca. Wolverine przez chwilę zastanawia się, czy Hulka stać na to, ale dochodzi do wniosku, że raczej przewyższa to możliwości Bannera. Zleca Forge'owi zrobienie jeszcze jednej obroży - tym razem dla kobiety. Indianin bierze się do pracy i przy okazji pyta, gdzie Wolverine zabierze jego dzieła. Logan wraca w myślach do Tybetu i przypomina sobie ostatnie słowa Hulka przed wybuchem bomby. Było to zaproszenie do Casablanki kierowane do She-Hulk. Zdradza Forge'owi, że tam właśnie się wybiera, z czego najbardziej zadowolony jest podsłuchujący ich Nick Fury.

Autor: Lex

Galeria numeru

Ultimate Wolverine vs. Hulk #5 Ultimate Wolverine vs. Hulk #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.