Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #133

Ultimate Spider-Man #133

Postacie
Zapowiedź

W ostatnim numerze serii dowiemy się, czy Spider-Man przeżył Ultimatum, a jeżeli tak, to czy pod maską jest Peter Parker, czy ktoś inny.

Streszczenie

Soho. Wielki wybuch otwiera portal nad miejscem, gdzie kiedyś stał dom Doctora Strange'a. Spider-Woman wpatruje się w pozostałości budynku. Spod gruzów wychodzi Hulk, który zauważa Jessicę i zaczyna ją gonić. Dziewczyna ucieka po dachach, ale stwór wytarza klaśnięciem dłoni podmuch wiatru, którzy zrzuca ją w zaułek. Hulk ląduje obok niej i uderza ją posyłając na środek ulicy. Rzuca się na nią, ale Spider-Woman unika olbrzyma i oślepia go pajęczyną. Hulk zdziera sieć z twarzy i zauważa lecące w jego kierunku śmigłowce, które zaczynają do niego strzelać. W odpowiedzi rzuca w nie samochodem. Dwa z nich zostają zniszczone, a trzeci odlatuje, pozostawiając olbrzyma samego, który chwilę później dalekim susem oddala się.

Tymczasem Spider-Woman wraca do ruin domu Doctora Strange'a i przegląda ruiny w poszukiwaniu Spider-Mana. Nawołuje go, ale Peter nie odpowiada. Wkrótce dołącza do niej Kitty Pryde. Jessica wita się z nią czule i próbuje wytłumaczyć zdziwionej dziewczynie, kim jest, ale ta nie wydaje się być zadowolona ze spotkania. Słysząc wołania ludzi obie bohaterki zaczynają w miarę możliwości pomagać ocalałym: wyciągają ich ze zniszczonych budynków, spod przewróconych samochodów i zbierają na jednym dachu. Wkrótce pojawiają się tam śmigłowce, które zabierają uratowanych ludzi. Jedna z kobiet gorąco dziękuje Spider-Woman za pomoc. Kiedy jest już po wszystkim, Jessica i Kitty wracają do Sanctum Sanctorum i kontynuują poszukiwanie Spider-Mana. Nagle pojawia się fala wody, która zmierza prosto na nie. Spider-Woman skacze na pobliski budynek, a Pryde fazuje przez wodę. W niej znajduje potarganą maskę Spider-Mana. Z coraz mniejszą nadzieją obie dziewczyny wciąż nawołują Petera.

Queens, rano. Mary Jane Watson, Kenny McFarlane i Gwen Stacy docierają do domu Parkerów, gdzie witają ich May i Mary Watson. Wszyscy są jednak zaniepokojeni tym, że nie wiedzą, gdzie jest Peter. Wreszcie dołącza do nich Kitty, która ze łzami w oczach pokazuje im zniszczoną maskę Spider-Mana. Pozostali wiedzą co to oznacza i pogrążają się w smutku.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #133 Ultimate Spider-Man #133 Ultimate Spider-Man #133

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.