Avalon » Serie komiksowe » Runaways vol. 3 » Runaways vol. 3 #9

Runaways vol. 3 #9

Runaways vol. 3 #9

"Rock Zombies" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Val Rhymin wskrzesił armię zombie i zamierza przejąć władzę w Los Angeles. Tylko Runaways mogą go powstrzymać w ostatnim numerze pisanym przez Terry'ego Moore'a.

Cytat

Karolina: "Chase found the KZiT truck. Molly suggested the way to reverse the spell was to reverse the song."
Nico: "Scary smart, that girl."
Karolina: "Yeah. Makes you want to reconsider the uniform thing, doesn't it?"
Nico: "Not really."

Streszczenie

Los Angeles. Runaways stoją przed stworem złożonym z wielu zombie, będącym efektem zaklęcia rzuconego przez Nico. Dziewczyna przypomina pozostałym, że mają do czynienia z niewinnymi ludźmi i zaleca ostrożność. Victor i Karolina atakują stwora używając swoich zdolności, ale nie daje to żadnego efektu. Minoru wyczarowuje strumień oliwy, który powoduje rozdzielenie zombie, ale substancji jest tyle, że powoduje ona małą powódź. Runaways dostają się na dach furgonu, gdzie Molly tryumfuje mówiąc, że gdyby jej posłuchali i mieli kostiumy, z pewnością odporne na tłuszcz, to teraz nie musieliby robić prania. Nico przeprasza za to, co się stało mówiąc, że od czasu kiedy jej prababka zrobiła coś z jej mocą [Runaways vol. 2 #29], stała się ona silniejsza i trudniejsza do opanowania. Runaways decydują się udać do rozgłośni KZiT, aby powstrzymać Vala Rhymina. Znajdują ją zamkniętą i opuszczoną, więc Molly włamuje się do środka, a Victor niszczy sprzęt. Piosenka z wplecionym zaklęciem wciąż jednak rozbrzmiewa w głośnikach, co oznacza, że jest nadawana skądś indziej. Nico wyczuwa coś znajomego, ale nie może ustalić co to jest. Nagle Chase woła wszystkich: okazuje się, że znalazł zmienioną w zombie Lydię, która chce popełnić samobójstwo. Runaways próbują ją przekonać, aby tego nie robiła, ale kobieta skacze przez okno. Karolina na szczęście łapie ją. Nico mówi, że inni przemienieni ludzie również mogą próbować tego samego i chce szybko odnaleźć Vala. Molly przypomina, że wiedzą, gdzie będzie o północy: w Hollywood Bowl, gdzie kazał zombie przynieść sobie zrabowane pieniądze i kosztowności.

Hollywood Bowl, wieczorem. Runaways dostają się razem z tłumem zombie na arenę i czekają na pojawienie się Vala. Ten wkrótce wkracza na scenę i opowiada o tym, jak razem z Matką skonstruowali zaklęcie ukryte w piosence, które wpłynęło na wszystkich, którzy kiedyś przeszli operacje plastyczne. Obserwujący to wszystko policjanci uznają, że Rhymin przyznał się do winy i zamierzają go aresztować. Val w odpowiedzi każe zombie stanąć w jego obronie i zaatakować funkcjonariuszy. Runaways również wkraczają do akcji i Nico rusza w kierunku sceny. Szybko radzi sobie z Valem, zamykając go w wyczarowanym kokonie, a następnie zwraca się w kierunku Matki. Ten mówi jej, że znał jej rodziców, z którymi często pracował i z którymi należał do Kalifornijskiego Stowarzyszenia Czarowników. Przedstawia się Monk Theppie, po czym nagle zabiera Nico jej różdżkę. Cieszy się nią jednak tylko przez chwilę, ponieważ zmienia się ona w smoka, który pożera Matkę. Kiedy jest po wszystkim, Karolina przylatuje sprawdzić, czy z Minoru wszystko jest w porządku. Nico mówi jej, żeby nigdy nie dotykali jej różdżki. Przyjaciółka przypomina jej, że do tej pory to robili, więc czarodziejka stwierdza, że to również musi być efekt spotkania z jej prababką. Minoru słyszy, że piosenka Vala została puszczona od tyłu. Karolina mówi, że to pomysł Molly, który okazuje się działać, ponieważ ludzie powracają do normalnych postaci.

Następnego dnia. Molly i Klara grają na konsoli. Chase przychodzi do nich i zapytany, czemu nie jest w pracy, odpowiada, że rozgłośnia KZiT została zamknięta. Stein mówi dziewczynkom, że wczoraj świetnie się spisały i z pewnością będą z nich znakomite superbohaterki.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Runaways vol. 3 #9 Runaways vol. 3 #9 Runaways vol. 3 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.