Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 4 » Nova vol. 4 #24

Nova vol. 4 #24

Nova vol. 4 #24

"This World & The Next"

Postacie
Zapowiedź

Richard Rider dołącza do Wojny Królów i musi zmierzyć się z przeciwnikiem, którego nigdy nie chciał spotkać na swojej drodze: starożytną mocą, która dawno temu zrobiła z niego Novę.

Cytat

Richard: "Cranial vent, you said?"

Wendell: "There are several up under we might think of as the hair line. It's not actually hair, of course. It's organic filaments used to absorb cosmic rays and solar energy... Am I babbling?"

Richard: "Little bit."

Wendell: "Sorry. I just feel so helpless just being a voice."

Streszczenie

Okolice planety Sarenta, terytorium Kree, sto trzecia godzina konfliktu. Centurionka Suki Yumiko jest przerażona. Ponieważ wyraża to głośno, zostaje usłyszana przez Robbiego Ridera w centrum dowodzenia misją. Sama jego obecność działa na nią uspokajająco, a gdy stwierdza, że chętnie by się z nim zamieniła, on mówi dokładnie to samo. Trudno jednak podtrzymać rozmowę, kiedy wokół niej panuje bitewny chaos i zgiełk, a z drugiej strony Inari i Qubit próbują przekonać jego, żeby się rozłączył i nie rozpraszał. Robbie jednak oświadcza, że musi jej pomóc i próbuje uspokoić Suki dodatkową dawką endorfin i powtórką z celu misji. Jej kohorta weszła już w atmosferę i atakuje opanowaną przez Shi'Ar przetwórnię surowców paliwowych o strategicznym znaczeniu. Nagle, lecący obok Suki centurion zostaje trafiony promieniem energii i całkowicie zniszczony na jej oczach. Inami potwierdza to, a Robbie próbuje ją uspokoić, jednak kontakt zostaje przerwany. Suki ląduje na chwilę, by odetchnąć i od razu zostaje wzięta na cel, a w ostatniej chwili ratuje ją Malik Tarcel. Przyłącza się do jego oddziału podczas ataku na przetwórnię, jednak ostrożnie trzyma się z tyłu. Obserwując ruchy poszczególnych kohort, Robbie dochodzi do wniosku, że Richard miał rację i brakuje im doświadczenia, jednak wciąż twierdzi, że chciałby być na linii frontu. Tymczasem, ratując Tarcela, Suki zmuszona jest zabić żołnierza Shi'Ar i chociaż robi to odruchowo, sam fakt przeraża ją. Obok inny centurion świetnie się bawi, stwierdzając że to wszystko jest jak gra komputerowa, więc Suki podkreśla, że zabijają tu prawdziwych ludzi. Malik Tarcel mówi jej, że nie powinna okazywać litości żołnierzom zbrodniarza, więc pyta go, czy bycie Shi'Ar, nie przeszkadza mu w wykonywaniu obowiązków. On odpowiada, że to są zdrajcy, służący uzurpatorowi i szaleńcowi, a Lilandra Neramani nigdy nie rozpętałaby tej wojny. Przerywa jednak dyskusję, by poprowadzić kolejny atak, a Suki podąża za nim, chociaż dla pewności pyta Robbiego, czy dobrze im idzie. Ten zapewnia, że dzięki bezkompromisowej taktyce Tarcela udało im się wyprzeć Shi'Ar z kompleksu i wszystko wskazuje na to, że uciekają w popłochu. Nagle rejestruje wyładowanie energii, które zostaje zidentyfikowane jako wiązka teleportacyjna, a z nią przybywa Imperialna Gwardia.

 

Tymczasem, kilka parseków dalej, Richard obserwuje Ego podczas masowej rekrutacji członków korpusu z planety Zaros i przygotowuje plan przedostania się do Nowego Xandaru. Towarzyszący mu w energetycznej postaci Wendell zapewnia, że pomoże jak tylko będzie w stanie, chociaż w tej formie nie będzie to wiele. Richard po raz kolejny dziękuje mu za bransolety i uratowanie życia, aż w końcu Vaughn prosi, żeby przestał. Ostrzega, że dzięki kosmicznej świadomości, Ego będzie w stanie wyczuć obecność Protektora, więc Richard wpada na pomysł, by stworzyć serię kwantowych kopii samego siebie, które zapewnią dywersję.

 

Pojawienie się Gwardii Imperialnej prawie natychmiast zmienia sytuację na polu bitwy. Centurioni, którzy stają im na drodze giną natychmiast i wkrótce Gladiator zajmuje przetwórnię paliwa. Jedynym, który jest w stanie stawić mu czoła okazuje się Nova Prime - Malik Tarcel. Gladiator natychmiast rozpoznaje w nim Shi'Ar i nazywa zdrajcą. Kilkoma ciosami powala go na ziemię i wzywa do poddania się, ale wtedy od tyłu atakuje go Suki. Słysząc jej krzyk, Robbie zakłada najgorsze, a Inari podsyca jego obawy informacjami, że większość centurionów zginęła lub poddała się. Po chwili jednak Suki odzywa się i mówi, że Tarcel również skapitulował, gdy Gladiator zagroził zabiciem wszystkich. Pozostali członkowie Korpusu zostali zebrani w jednym miejscu jako jeńcy wojenni. Wkrótce na miejscu pojawia się Strontian, która przekazuje Gladiatorowi, że Vulcan chce go widzieć na statku flagowym, a tymczasem ona zajmie się więźniami. Gdy tylko Gladiator znika, zabierając ze sobą Novę Prime, jej ludzie zabierają się do mordowania jeńców. Robbie traci kontakt z Suki, a po chwili Inari potwierdza, że stracili całą kohortę.

 

Dywersja okazała się skuteczna, a dzięki wskazówkom Wendella, Richard odnalazł jeden z kanałów wiodących z powierzchni wprost do mózgu Ego. Gdy dociera do celu, zauważa unoszącą się w pobliżu kory mózgowej projekcję Worldmindu. Jednak gdy się zbliża, odkrywa że tak naprawdę to nie Worldmind przejął kontrolę nad Ego, lecz odwrotnie. W tym momencie zostaje potraktowany potężnym wyładowaniem energii.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Nova vol. 4 #24 Nova vol. 4 #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.