Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #131

Thunderbolts #131

Thunderbolts #131

"Magnum Opus" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Deadpool i Thunderbolci kontynuują najbrutalniejszą walkę w 2009 roku.

Cytat

Deadpool (po tym, jak Black Widow go postrzeliła): "Sh-shot through the heart... And you're to blame! Aww, you give love... A bad name!"

Streszczenie

Dach jednego z nowojorskich budynków. Norman Osborn cieszy się, że Thunderbolci wreszcie schwytali Deadpoola (a tak naprawdę Taskmastera przebranego za Deadpoola) , ale nie rozumie, dlaczego on jeszcze żyje. Black Widow mówi, że zamknęła Wilsona w Thunderstrike'u i zagazowała go, a jego czynnik gojący powinien zaraz przywrócić mu przytomność, ale ku jej zaskoczeniu tak się nie dzieje. Norman chce dostać z powrotem swój teleporter, ale okazuje się, że Wade nie ma go przy sobie. Yelena mówi, że plan się częściowo powiódł, ponieważ po odnalezieniu kryjówki Deadpoola Ghost odszyfrował logi jego komunikatora i dowiedział się, że to Nick Fury zlecił mu dowiedzenie się, jak zabić królową Skrullów [Deadpool vol. 2 #1-3]. Belova dodaje, że Paladin został ranny po eksplozji granatu i na razie nie będzie mógł uczestniczyć w akcji. Headsman przypomina, że on również doznał obrażeń, ale nikt się nie przejmuje. Osborn mówi, że nie wie, po co w ogóle zatrudnił, ponieważ jak na razie okazał się bezużyteczny. Headsman stwierdza, że jego zadaniem jest dostarczanie głów dla Normana i zamierza dekapitować Deadpoola, kiedy na dach teleportuje się prawdziwy Wilson. Korzystając z zamieszania spowodowanego swoim przybyciem Wade uwalnia Taskmastera, który szybko pokonuje Black Widow i Headsmana. Deadpool chce zastrzelić Ant-Mana, ale ten zmniejsza się i dostaje do jego kostiumu. Wilson zaczyna strzelać do siebie mając nadzieję, że trafi Erica, ale w końcu zadaje sobie za dużo ran i pada. O'Grady cieszy się, że sam pokonał Wade'a, ale Black Widow przypomina mu o jego czynniku gojącym. Osborn każe Ghostowi walczyć, ale ten mówi, że to w zasadzie nie jest jego mocna strona. Osborn wsiada do Thunderstrike'a i odlatuje. Deadpool chwyta się pojazdu, a Black Widow zaczepia się o niego kotwicą. Wewnątrz Norman zawiadamia Victorię Hand, aby zebrała Avengers, którzy dokończą robotę Thunderboltów. Wade przerywa mu celując do niego z pistoletu, ale Osborn nie daje się zastraszyć, rzuca się na najemnika i mimo, że ten trafia go kulą, chwyta Wilsona za głowę i kilka razy uderza nią o ścianę. Nagle zdaje sobie sprawę, że nikt nie pilotuje Thunderstrike'a, który rozbija się w Central Parku. Norman podnosi się i słyszy ostrzeżenie Black Widow, która pakuje kulę w zbliżającego się do Osborna Deadpoola. Yelena wyciąga nóż mówiąc, że jedynym sposobem na pozbycie się Wilsona jest odrąbać mu głowę, ale w tym ubiega ją Headsman i jednym uderzeniem topora kończy dzieło. Norman każe Thunderboltom spalić ciało Wade'a i wrócić do swoich zajęć.

Później. Deadpool i Taskmaster opróżniają kolejne bankomaty za pomocą karty płatniczej, którą Wade zwinął Osbornowi, kiedy ten rozbijał mu głowę. Tony każe Wilsonowi nikomu nie mówić, że w ten sposób dostaje swoją zapłatę, ponieważ ludzie będą się śmiać. Deadpool jest mu wdzięczny za to, że wrócił po niego i przyszył jego głowę do reszty ciała, ratując mu w ten sposób życie, ale Taskmaster mówi, że to nie on. Obaj najemnicy przez chwilę zastanawiają się i domyślają się, kto to zrobił, a Wade z radością stwierdza, że Black Widow jednak go kocha.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #131 Thunderbolts #131 Thunderbolts #131

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.