Avalon » Serie komiksowe » Squadron Supreme vol. 3 » Squadron Supreme vol. 3 #10

Squadron Supreme vol. 3 #10

Squadron Supreme vol. 3 #10

"A Cancer Within..."

Postacie
Zapowiedź

Wojna między starym i nowym Squadronem Supreme przetacza się przez Amerykę, niosąc śmierć i zniszczenie. Czy Hyperion zatrzyma się, zanim cały kontynent zostanie zrównany z ziemią?

Cytat

Emil Burbank: "Mark, how does a man with so much power manage to completely screw up something as matter-of-fact as world domination?"

Streszczenie

Waszyngton. Wiceprezydent Garrett Rice uważa, że nie jest odpowiednim człowiekiem do zastąpienia zabitej w eksplozji Dolores Miller, ale Nick Fury każe mu przyjąć odpowiedzialność i zająć jej miejsce zgodnie z konstytucją. Rice zostaje w końcu zaprzysiężony.

Żelazna Góra, gdzie Hyperion i jego sprzymierzeńcy wycofali się po bitwie w Waszyngtonie i późniejszym zniszczeniu elektrowni zasilającej większość kraju. Blur i Inertia mają wątpliwości co do swojego udziału w przewrocie, ponieważ mieli ocalić Stany Zjednoczone, wprowadzając konieczne zmiany, a nie zostać terrorystami.

Ruiny Białego Domu. Biogeneral odnajduje Nell Ruggles i jest szczęśliwy, że nic jej się nie stało. Kathy Mora i Peter Boyer uważają, że są odpowiedzialni na równi z Hyperionem za tragedię, ale Jon Mora i Ted Munn uważają, że po prostu spełniali swój obowiązek przeciwstawiając się najazdowi. Peter postanawia rozpocząć naprawę szkód od przywrócenia energii w państwie, korzystając ze swoich zdolności. Kiedy to następuje, ludzie zaczynają ewakuować się z większych miast, obawiając się kolejnych ataków. Wśród uciekających jest Paul Gringas, którego zatrzymuje Old Soldier, nie chcąc pozwolić, aby zdrajca umknął przed karą, jaka czeka go za udział w przewrocie.

Żelazna Góra. Hyperion i jego ludzie dziwią się, że zasilanie zostało przywrócone. Nagle do środka wdziera się Emil Burbank i jego oddział. Naukowiec mówi Markowi, że jest rozczarowany, iż jego próba podbicia świata tak szybko została zatrzymana i pyta się, dlaczego nie poprosił go o pomoc. Milton wyjaśnia, że wcale nie chodzi mu o rządzenie Ziemią. Następnie zabija dwóch z ludzi Emila mówiąc mu, że potajemnie planowali oni zabicie go, kiedy nie będzie mu już potrzebny. Dodaje, że oszczędził pozostałych dwóch, ponieważ nie podzielają oni ambicji swoich nieżyjących już towarzyszy. Następnie Hyperion zaprasza Marka na rozmowę w cztery oczy, aby przedyskutować dalsze plany.

Później. Do Żelaznej Góry zbliża się nowy Helicarrier S.H.I.E.L.D. zbudowany przez Biogenerala po usłyszeniu opowieści o podobnym pojeździe, którego Nick Fury używał na Ziemi 1610. Hyperion mówi swojemu Squadronowi, że mogą się poddać, jeżeli chcą, albo zostać z nim do końca. Helicarrier wkrótce rozpoczyna atak, który na zewnątrz koordynuje Tucker. Nagle zostaje zaatakowany przez Leo Westa, a do środka wielkiego pojazdu dostają się Inertia, Shape i drugi z ludzi Burbanka. Trójka złoczyńców znajduje Nell, na której Edith chce się zemścić za walkę to, że uderzyła ją podczas bitwy przed Białym Domem. Dziewczynie z pomocą przychodzą Ted, Kathy i Old Soldier, którzy szybko rozprawiają się z napastnikami i wyrzucają ich z Helicarriera. W międzyczasie Biogeneral zabija podczas walki Westa, co przeraża go, ponieważ to pierwszy raz, kiedy odebrał innemu człowiekowi życie. Wewnątrz Żelaznej Góry, Emil jest wściekły, że sytuacja buntowników wygląda coraz gorzej i Hyperion zdaje się nie przejmować tym, że jest coraz bliżej porażki. Mark przypomina mu, że w przeciwieństwie do zwykłych ludzi, których czas na tym świecie jest ograniczony, on ma wiele czasu na zrealizowanie swoich zamiarów i doskonale zdaje sobie sprawę, jak bardzo Burbank mu tego zazdrości.

Waszyngton. Nick Fury gratuluje swojego Squadronowi, a zwłaszcza Peterowi, który przywrócił zasilanie w państwie. Nagle na ulicy pojawia się kolejna grupa superludzi o nieznanych jeszcze zamiarach.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Squadron Supreme vol. 3 #10 Squadron Supreme vol. 3 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.