Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Wolverine vs. Hulk » Ultimate Wolverine vs. Hulk #4

Ultimate Wolverine vs. Hulk #4

Postacie
Zapowiedź

Hulk i Wolverine kontynuują pełną miażdżenia i cięć pazurami walkę, do której wkracza nowy zawodnik... a raczej zawodniczka.

Cytat

Tony Stark: "What's the law going to do? Oh. Here's an idea. Maybe we should just register Bruce like a car. Give him a license. That way the government can regulate how and when he turns into the Hulk."
Captain America: "Kind of a good idea, actually."
Tony Stark: "It's a terrible idea."

Streszczenie

Miesiąc temu, apartament Betty Ross. Właścicielka mieszkania odpoczywa po udanym seksie. Niespodziewanie odzywa się sygnał domowego telefonu. Partner Betty odbiera telefon, ale po drugiej stronie nikt się nie odzywa. Kobieta sprawdza, że dzwoniący znajdował się w Indiach, i orientuje się, że musiał nim być Bruce Banner [reakcję tego ostatniego przedstawiono w Ultimate Wolverine vs. Hulk #1 oraz #2 - przyp. Lex].

Tydzień temu. Betty i Jennifer Walters z ukrycia obserwują rozmowę Nicka Fury'ego z Wolverinem [Ultimate Wolverine vs. Hulk #1]. Dawna miłość Hulka nie jest zadowolona z wciągnięcia w całą sprawę Logana, ale Jennifer ma znacznie bardziej pochlebne zdanie o mutancie. Betty nie kryje, że dziwi ją oryginalny gust przyjaciółki. Ta odgryza się przypominając, że to Betty i jej romanse doprowadziły do tragicznych wydarzeń w Nowym Jorku, gdy Hulk wpadł w szał. Po chwili milczenia rozmowa kobiet schodzi na temat serum, które stworzył Bruce Banner. Jennifer prosi Betty o pomoc w wyniesieniu próbki specyfiku z laboratoriów S.H.I.E.L.D.. Chce udoskonalić substancję tak, żeby transformacji w nadludzką istotę nie towarzyszyły napady gniewu. Dyskusję pań kończy Wolverine, który wyczuwa ich obecność.

Trzy dni temu. Tony Stark gra w ping ponga ze Stevem Rogersem. Pojedynek obserwuje Forge [uwięziony po wydarzeniach "Magnetic North" z Ultimate X-Men #61-65 - przyp. Lex], który stworzył nowe bioniczne ramię wykorzystywane w grze przez Starka. Dołącza do nich wściekła Betty Ross. Kobieta ma pretensje, że nikt nie poinformował jej, iż Fury odnalazł Bannera. Próbuje przekonać herosów, że decyzja o zlikiwidowaniu jej byłego kochanka to błąd, ale Stark twierdzi, że nie ma innego wyjścia. Rząd nie może przecież zarejestrować go, wydać mu licencji i kontrolować jego poczynań. Sugeruje Betty żeby zostawiła tę sprawę w spokoju.

Po rozmowie ze Starkiem Betty udaje się do laboratorium Jennifer Walters. Pani doktor testuje zmodyfikowane serum Hulka na małym gryzoniu. Transformacja przebiega zgodnie z planem Jennifer - zwierzę przechodzi transformację, ale nie wpada w szał.

Wczoraj. Betty informuje Nicka Fury'ego, że Jennifer Walters jest zdrajczynią i chce sprzedać serum Hulka Chińczykom. Fury początkowo niedowierza, ale daje się przekonać słowom panny Ross.

Dzisiejszy poranek. Agent S.H.I.E.L.D. telefonicznie informuje Betty, że zlokalizowano Bannera w Tybecie. Kobieta odpowiada, że potrzebuje odrzutowca i zdobywa go dzięki nagranym słowom Nicka Fury'ego, który rzekomo wydaje pozwolenie na zaspokojenie jej potrzeb.

Kilka godzin temu. Fury i jego agenci aresztują Jennifer Walters w chwili, gdy dokonuje ona transakcji z Chińczykami. Okazuje się jednak, że pani doktor nie sprzedawała serum Bannera, tylko kupowała przedpremierową wersję kolejnej części Star Treka. Fury z zaskoczeniem dowiaduje się, że to Betty Ross przejęła udoskonalone serum. Wściekły dyrektor S.H.I.E.L.D. nie wiedział nawet o tym, że Jennifer dokonała udanej modyfikacji substancji.

Teraz. Do odrzutowca transportującego Betty Ross dociera rozkaz powrotu do bazy. Zanim agenci S.H.I.E.L.D. mogą zareagować, Betty wstrzykuje sobie serum Bannera i przechodzi transformację w She-Hulk. Zachwycona nowymi mocami wyskakuje z samolotu i ląduje obok Hulka i pozbawionego nóg Wolverine'a [Ultimate Wolverine vs. Hulk #3]. Tłumaczy zaskoczonemu Bannerowi, że przybyła go uratować, ale efekt jej słów jest odwrotny do zamierzonego. Wściekły Hulk krzyczy, że zniszczy ją tak jak kiedyś ona zniszczyła ich związek.

Autor: Lex

Galeria numeru

Ultimate Wolverine vs. Hulk #4 Ultimate Wolverine vs. Hulk #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.